UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: kamīna iekuršana
Autors: es te ()
Datums: 02/04/2015 21:54

Klasika, skalus taisa no sveķainas priedes. Malkas žāvēšanai pilnīgi pietiek ar vienu sezonu, ja ir pareizi apstākļi žūšanai (tobiš neguļ uz zemes, nelīst virsū un labi vēdinās) Es piemēram patreiz kurinu pagājušā gada augustā gāstu alksni un ir ok, alksnis gan ir viens no ātrāk žūstošākajiem, piemēram kurinot vītolu liksies, ka viņš vienmēr ir mitrs.

Re: kamīna iekuršana
Autors: nu tā ()
Datums: 02/04/2015 22:57

zigmars Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> Avīze, skali un aiziet.

Un avīzes kur ņemt, lūdzu? Pirkt avīzes iekuriem, šķiet, būtu padārgi.

Tiem, kas te sākumā smējās - es pirmo reizi krāsni iekūru pirms pāris gadiem - 45 gados. Vai par to būtu jākaunas?

Re: kamīna iekuršana
Autors: hm ()
Datums: 02/04/2015 23:08

ar tiem šķidrumiem uzmanīgi:

[www.delfi.lv]

[www.delfi.lv]

Re: kamīna iekuršana
Datums: 03/04/2015 00:05

Ar savu pieredzi varu pateikt, ka iekurināt var dažādi. Es pieturos pēc tāda varianta - divas lielās pagales pa sāniem, tā lai vidus veidojas ap sprīdi vai mazāk. Ideāli, ja sānu pagales ir skaldītās. Abas pagales veido kā sienas. sabāž avīzes starp abām pagalēm - jo vairāk, jo mazāk jādomā par to ko liek augšā. Bet nu kamīnam vajadzētu pietikt ar pusi no Latvijas avīzes numura. :) Nu un augšā skali, mizas un citi smalkumi, tad pāris puspagales. Apmēram tā, tur var variēt. Skalus kā te jau minēja mazliet krusteniski, jo liesma laiza.
Svīstošais stikls un tavs mērījums varētu būt taisnība - 30% bišķi padaudz. No šķūņa nestam vajadzētu būt kaut kur ap 18-25, mazāk nebūs. Mazāk var dabūt tikai paturot istabā. Man piemēram ir katls un pretēji ugunsdrošības noteikumiem es krāmēju ienesto malku tā kā virs katla (statīvs), un sanāk ka to malku silda pieslēguma gabals no katla līdz skurstenim. Tur baigi kaltē. Dienā nodzen no 25 līdz kādiem 18-15 utml. Tā arī pasena metode - rītdienas malku ienes šodien un šodien rītdienas malku pie krāsns apkaltē ar vakardienas nesumu. Principā nekas nemainās - malku tāpat jāienes tikpat daudz.
Nu iekurus kas līdzīgi skaliem ir vērts kaut kādā atsevišķā pieejamā strēķīti glabāt, kaut ko jau var piemeklēt.
Bet vispār tā ir, drīz to avīžu nebūs, tad gan būs jāpāriet uz kubikiem un ko tamlīdzīgu, nebūs varianti, jo ar žurnālu Dari Pats iekurināt nevarēs. :)

Re: kamīna iekuršana
Autors: khe ()
Datums: 03/04/2015 14:10

Pelnus kaisu uz dārza, tāpēc neko citu, kā malku apkures katlā nededzinu. Pat avīzes ne. Ir īpašie aizdedzināšanas skaliņi, kas no sveķainas priedes, jeb egles. Tie ir smalkāki, 2 gab blakus, kas aizdedzina pārējos skaliņus.

Re: kamīna iekuršana
Autors: zigmars ()
Datums: 03/04/2015 23:22

nu tā Wrote:
-------------------------------------------------------
> zigmars Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > Avīze, skali un aiziet.
>
> Un avīzes kur ņemt, lūdzu? Pirkt avīzes
> iekuriem, šķiet, būtu padārgi.
>
> Tiem, kas te sākumā smējās - es pirmo reizi
> krāsni iekūru pirms pāris gadiem - 45 gados.
> Vai par to būtu jākaunas?


Vēlēšanas jāgaida. Tad avīžu ir navalam. Tikai vienai partijai bija no sūdīga papīra, neatceros kurai. :)

Re: kamīna iekuršana
Autors: binary ()
Datums: 04/04/2015 00:04

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es pieturos pēc tāda varianta - divas
> lielās pagales pa sāniem, tā lai vidus veidojas
> ap sprīdi vai mazāk. (..) Abas pagales veido kā sienas.

Mēs līdzīgi, tikai reizēm tā pagale ir tikai no vienas puses.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> sabāž avīzes starp abām pagalēm - jo
> vairāk, jo mazāk jādomā par to ko liek
> augšā.

Gadās, ka ir par daudz sabāzts "papīrveidīgais iekurs" - liesmai nav kur ieskrieties. Cenšos nepārspīlēt.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tā arī pasena metode - rītdienas
> malku ienes šodien un šodien rītdienas malku
> pie krāsns apkaltē ar vakardienas nesumu.
> Principā nekas nemainās - malku tāpat jāienes
> tikpat daudz.

Vai labāk nav paturēt istabā to malku vairākas dienas? Šķiet, reizi nedēļā eju pakaļ malkai.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bet vispār tā ir, drīz to avīžu nebūs, (..)

Šķiet, ražotāji vēl ilgi tehnikai dos līdzi instrukcijas uz pāris simtiem lapu :)

Re: kamīna iekuršana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 04/04/2015 00:06

Nu tā!
Citējot:
Tiem, kas te sākumā smējās - es pirmo reizi krāsni iekūru pirms pāris gadiem - 45 gados. Vai par to būtu jākaunas?

Ja godīgi nezinu pat ko atbildēt!

Re: kamīna iekuršana
Autors: Niks ()
Datums: 04/04/2015 10:59

Es savu "prieka katlu" palaižu dziesmā ar mazo gāzes lodlampu.
Nometu apakšā kādu kartona gabaliņu, tad uzberu (tieši "uzberu" nevis "salieku") kādu galdniecības atgriezumu sauju un pa virsu tad sakrāmēju malku. Manā gadijumā malka ir dēļu gali, vecas paletes utt
Tad ar lodlampu pabaidu to kartoniņu un galdnieku drazas. Tur momentāli ieķeras liesma, tā lodlampa nesmird. Viss kulē

Viens tas mazais balons (~ tik liels kā auto eļļas filtrs) man vēl nav beidzies. Sāku kurināt Dec. beigās.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **        **  **     **   ******  
 **     **  **     **        **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **        **  **     **  **       
 *********  *********        **  **     **  **       
 **     **  **     **  **    **   **   **   **       
 **     **  **     **  **    **    ** **    **    ** 
 **     **  **     **   ******      ***      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727