UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 7
Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Niks ()
Datums: 13/04/2015 22:31

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ar vilkmes regulatoru tu domā veco labo šīberi,
> ko manuāli pievērt kad vilkme par lielu?
>
> Lūku turēt vaļā - ar domu izlīdzināt
> spiedienu katlu telpā un ārā? Pat ja tas
> netraucē katlam man nepatiktu caurums, kas sūc
> gaisu ārā no mājas, nerunājot par drošības
> apsvērumiem.


Nē, tas ir kā Vilnis raksta - tāds štrunts, kas piesūc gaisu no telpas, ja vilkme ir par dullu
Gūgē "draught stabiliser"

Man tāda problēma bija pirmo reizi. Skursteņa gals ir +/- vienā līmenī ar kori
[farm8.staticflickr.com]

Re: Junkers Supraclass S?
Datums: 13/04/2015 22:55

Ieteiktu uzzvanīt kaut kādiem skursteņu speciem, kuri tirgo tās daļas, kuras nosedz skursteni, lai viņi izstāsta savas versijas. Ja piezvanīsi kādiem 3, tad jau doma būs kaut kāda.
Skatoties uz bildi visam būtu jābūt kārtībā.
Kaut kur tepat bija arī forumā diskusija pat to vai skurstenim likt vai nelikt jumtiņu. Versijas bija dažādas no kategoriska nē, līdz kategoriskam jā. Es loģiski domājot teiktu, ja tas katls ir ar dūmsūkni, tad jumts jāliek, ja ne, tad drīzāk ka nelikt. Jumts varētu tieši būt tas, kas pasargātu no šīm retajām reizēm. Bet nu labāk apjautāties skursteņniekiem.
Kāpēc tu domā, ka vilkme bija par lielu? Ja vilkme par lielu, tad katlā vajadzēja temperatūrai celties, ventilatoram bija jāslēdzas nost. Ko tev tā automātika centās darīt?
Tā dūmošana un zemā temperatūra nav īsti saprotama.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Niks ()
Datums: 13/04/2015 23:24

Neprecīzi izteicos. Katls pats nedūmoja, skursteņa dūmus spieda uz leju, tas virpulis kas izveidojas aiz mājas viss smirdēja un rāvās iekšā mājā caur [atvērtiem] garāžas vārtiem. Vēlu pamaniju...

Dūmsūknis gāja uz pilllu klapi. Abi šīberi bija vaļā

Kad katls ieiet "control phase" tad dūms ir tīrs, sausā laikā teju neredzams. A vakar bija zilganpelēks smaceniex


Par jumtiņu - manuprāt nevajag, labākajā gadijumā ežektoru, ka koncentrē dūmu un uzsviež augstāk

Re: Junkers Supraclass S?
Datums: 13/04/2015 23:40

Ja dūmsūknis strādāja pilnā jaudā un zils dūms, tad manuprāt tikai 2 varianti: tajā dienā trāpījās ne tā labākā malka, vai arī tomēr skurstenī bija pretspiediens, kas neļāva sasniegt normālu vilkmi (katrā gadījumā vilkme nebija par lielu).

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Niks ()
Datums: 13/04/2015 23:44

Malka bija max optimāla: sausi rieksta koka un priedes mēbeļu atgriezumi. Viss tik sauss, ka čab :)
Tur bija jādomā kā to novaldīt, ne uzpūst :)

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: SerViss ()
Datums: 14/04/2015 06:52

Pieņēmums par - pārmērīga vilkme+ dūmi+ temperatūras pazemināšanās.
Teorētiski dūmi pirolīzes katlā veidojas gāzes kamerā, un tālāk tiem būtu jāpazūd (jāsadeg), un jauniem nav kur rasties. Acīmredzot pārmērīgā vilkme neļauj izveidoties pilnvērtīgam ogļu slānim pietiekošā dīzes laukumā un daļa gāzu (dūmu) nesadegušas tiek izrautas caur vietām, kur ogles vēl nav vai vairs nav.
Bet vai gudrā automātika tādā gadījumā nebremzētu dūmsūkni? Varbūt kādā opcijā pietrūkst uzstādījumu?

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: SerViss ()
Datums: 14/04/2015 07:08

Ā. Vēl atmiņā anekdotisks gadījums, kad saimniece pusgadu kurinājusi ATMOS katlu iekuršanas režīmā un lamāja reklamētājus. Varbūt arī te tiešais šīberis no gāzu kameras uz skursteni palicis vaļā ( vai patvaļīgi virinās pārmērīgas vilkmes iespaidā).

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: khe ()
Datums: 14/04/2015 07:21

Vai instrukcijā nevarētu būt minēts pārāk mazs malkas mitrums un smalka malka, vēl sveķaina, ko grūti savaldīt pirmajā kamerā?

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: bobo ()
Datums: 14/04/2015 08:35

[www.youtube.com] diez pie mums kautkas tāds nav atrodams ?

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Niks ()
Datums: 14/04/2015 12:29

Man jau arī liekas, ka visu labumu vnk "izrāva cauri" un tā tas nočakarējās...

Uzstādijumus es mainīt nevaru, viss notiek automātiski - sorch -> run up - > control. Var tikai ieslēgt reheat, bet es īsti nezinu ko tas nozīmē :)


Par pārmērīgi sausu malku nekas nav teikts, un ne jau pirmo reizi ar to kurināju. Lielai paletes kastei esmu ticis līdz apm pusei :)


Bobo video ir parādīts tas vilkmes sūdiņš. Manuprāt, to vēl var pielikt tajā melnajā metāla daļā, kas savieno katlu ar Isokernu

[farm9.staticflickr.com]

Pašreizējā: 6 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **     **  ********  ********  
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 ********   **     **  **     **     **     **     ** 
 **          **   **    **   **      **     **     ** 
 **           ** **      ** **       **     **     ** 
 **            ***        ***        **     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727