UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
GU10 izvietojums
Autors: Arnis ()
Datums: 26/06/2015 14:31

Sveiki!
Kāds varētu padalīties ar informāciju cik daudz GU10 LED spuldzes likt griestos, kādos attālumos utt? Runa iet par guļamistabu 16m2.

Re: GU10 izvietojums
Autors: Jankaa ()
Datums: 26/06/2015 15:37

GU10 neko neizsaka par to kādas spuldzes tās ir, tas ir tikai ligzdas apzīmējums un tagad mēs nojaušam, ka ir doma izmantot pa tiešo pie 220 slēdzamās nevis caur transformatoru ..
Ja pateiktu aptuveni cik W tām led spuldzēm būtu lietderīgāk, kā arī griesti mēdz būt dažādu augstumi.

Re: GU10 izvietojums
Autors: Argh ()
Datums: 26/06/2015 15:46

Atkarājas no...
1) logu skaita
2) nepieciešamības pēc gaismas
3) dizaina
4) cik daudz stiprināšanas vietas (ne visur var ielikt)
5) no gaismas stara (spots vai parastā)

Re: GU10 izvietojums
Autors: Arnis ()
Datums: 26/06/2015 17:21

Emos lighting 4w (29w) 300lm, 130 grādu lenķis (laikam sanāk parastā, ne-spots). Griestu augstums 2.5m.

Re: GU10 izvietojums
Autors: Arnis ()
Datums: 29/06/2015 17:34

Cik saprotu, neviens nekad nav licis šādas spuldzes griestos?

Re: GU10 izvietojums
Autors: binary ()
Datums: 29/06/2015 18:20

Bija man iespēja dažus mēnešus padzīvot īrētā dzīvoklī, kur laikam tieši GU10 arī bija - lieliska iespēja bez lielām sāpēm saprast, ka savā mājoklī nekad mūžā neko tādu redzēt negribu :)

Re: GU10 izvietojums
Autors: Uldis_s ()
Datums: 29/06/2015 21:30

Pat nedomā tās likt dzīvojamā telpā kopējā apgaismojuma nodrošināšanai. Tikai kā konkrēta objekta izgaismošanas līdzekli - piemēram, virtuves leti. Bet arī tad ņem vērā, ka ēna būs asa, līdz ar to katru punktu uz letes jāapgaismo divām lampām, lai stāvēdams nemestu ēnu.
Griestos tāpat vien - nekad. Ja nu vienīgi pavērstas uz augšu pret griestiem.

Re: GU10 izvietojums
Autors: kocinieks ()
Datums: 30/06/2015 06:36

Kādēļ tik radikāls iebūvēto gaismekļu noliegums? Pats arī esmu apgaismojuma izvēles priekšā...
Kādas tad ir alternatīvas? Vai vecās labās lustras?

Re: GU10 izvietojums
Autors: binary ()
Datums: 30/06/2015 07:38

Nu man personīgi nepatika, ka visi griesti nokrauti ar kaut kādiem spīdīgiem gaismekļiem. Nav ne estētiski, ne komfortabli. Līdz ko kas izdeg, tā vai nu jāsamierinās ar "caurumu", vai jāmaina. Un izdeg nevis reizi gadā vai divos, bet daudz biežāk, jo gaismekļu gluži vienkārši daudz vairāk. Bet nu katram savs.

Alternatīvas? Nu varbūt ne gluži "vecās labās", bet jā - lustras, tās ir pieejamas dažādām gaumēm. Arī stāvlampas, sienas lampas nav peļama alternatīva. Var paskatīties kaut kādus gaismas paneļus. Var skatīties uz LED virtenēm. Variantu netrūkst.

Es šobrīd praktiski vispār vairs nelietoju ne lustras, ne stāvlampu. Līdz ko mājās uzradās bērns, nācās domāt alternatīvu risinājumu - LED diodes, kas izgaismo griestus… Citādi bērns to vien darīja kā blenza uz lustru - acīm kaitīgi, vai zinies… Nav jau slikti, tagad vismaz nav atsevišķu spožu punktu, kas radītu diskomfortu, skatoties to virzienā.

Uldis_s, vai tiešām ar divām lampām pietiek, lai objekti nemestu ēnas? Man no 10 diodēm kā reiz veidojas 10 ēnas, kas savā starpā pārklājas. Manuprāt, lai izvairītos no asām ēnām, vajag palielināt nevis gaismekļu skaitu, bez gaismu izstarojošo platību, bet divām lampām tā izstarojošā platība ir gandrīz tik pat neicīga kā vienai lampai.

Re: GU10 izvietojums
Autors: Jankaa ()
Datums: 30/06/2015 07:41

Nezinu kas te dažiem nepatīk led iebūvējamajās gaismās... manuprāt ļoti laba gaisma ja vien lampiņu nenopērk pilnīgu mēslu ar maksimāli nedabisku gaismu .. esmu savā padsmit kvadrātmetru istabā esmu iemontējis led tipa lampiņas (DEPO akcijas produkts ar silto toni), ne man ne maniem viesiem nekad nav licies, ka ar gaismu būtu kaut kādas problēmas :o Kad rēķināju lampiņu izvietojumu ņēmu vērā to, ka lampiņas izvietot ne tuvāk par 50 cm no sienas, lai neveidotos gaismas plankumi uz sienām. Izkārtoju haotiski +- man sanāca 1 lampiņa uz kvadrātmetru, varbūt visa sāls ir tajā, ka man to lampiņu skaits ir liels un veidojas vienmērīgs apgaismojums, nevis ēnu teātris ko veido lielā attālumā tuvu pie sienām izvietoti gaismekļi. Starpcitu, arī vannasistabā man ir led iebūvējamie gaismekļi, tur arī sanāk 1 gaismeklis uz 1 kvadrātmetru - apgaismojums ļoti labs, vienīgi tur ir 12V lampiņas pieslēgtas caur transformātoru, bet būtību tas nemaina.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  ********   ********   ********  
 **  **  **   **  **   **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **    ****    **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **     **     ********   **     **  ********  
 **  **  **     **     **         **     **  **        
 **  **  **     **     **         **     **  **        
  ***  ***      **     **         ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727