UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: Dabis ()
Datums: 27/09/2015 13:32

Pateicos par info visiem, ļoti noderīgi.

Siltu Jums ziemu! ;)

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: Dabis ()
Datums: 27/09/2015 19:52

Ja nu kas, ir tvana gāzes detektori, viens ir ceļā jau pie manis! :)

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: paskars ()
Datums: 27/09/2015 22:03

Man jau tā krāsns ir tāda ekstra, jo pamatapkuri nodrošina gāze. Ja krāsni kurinu vakarā, parasti beigās aiztaisu kārtīgi abas durtiņas un šīberi aizšauju jau tikai agri no rīta. Man ir paranoja no tvana un ir vēlme no rīta pamosties.
Vēl jau man būtu jāpamācās pareizi kurināt, jo podiņu krāsns man ir kas jauns.

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: Dabis ()
Datums: 28/09/2015 11:03

Es ar šauju tik no rīta ciet :D

Jautājums vēl zinošajiem: ja šīberi atstāju vaļā uz nakti, bet vienīgā gaisa padeve caur durtiņām ir apturēta, kādēļ no rīta tā jokainā smaka? Ja tvans ir bez smaržas, tad tā ir tāda nepatīkama, skāba varētu teikt smaka, nu no oglēm protams. Bet kapēc viņa ir no rīta, ja visas ieejas uz istabu ciet, bet šīberis vaļā. Laikam jāpieņem, ka kautkur laiž cauri, vai podiņi vai vēl ir tāda truba pie krāsns pievienota, iet cauri sienai kautkur. Iespējams labāk būtu izsaukt kādu zinošo, bet nu vai tad viņš pateiks kapēc tā smaka no rītiem, un viņa ne vienmēr ir. Neba jau viņš sēdēs 7 naktis lai sajustu to smaku un neba jau tik viegli būs noteikt, kur tā smaka ienāk.
Un kas tā ir pa smaku vispār? Viņa ir 100 reižu dzīve visur sajusta, gan no krāsns gruzdošām oglēm, gan no ugunskuriem citreiz, sevišķi jāņos kad saule lec, arī agrāķ smēķēju un ja nemaldos uz pohām no parastas cigaretes bij tāda pati smaka/garša, likās ka tvanu pīpē :D
Bet tvans tak bez smaržas, garšas, neredzams....

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: ETT ()
Datums: 28/09/2015 16:17

Smaka ir no lēnās gruzdēšanas radītās darvas. Drīz sāks spiesties caur skursteņu ķieģeļu šuvēm, un būs ne tikai smaka, bet arī plankumi un notecējumi...

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: Rx ()
Datums: 28/09/2015 16:44

Gruzdošie akmeņogļu dūmi ir baigi smirdīgi. Ja nav vilkmes, tie nāk istaba pa visām šķirbām. Kas ir vilkme? Augšup ceļojoša gaisa masas vilkmes spēks. Tas ir skurstenī, kur ir liela blīvumu starpība karstām gāzēm skurstenī un apkārtejā vidē. Vieglais ceļās augšup. Ja klāt apakšā gaiss nenāk, tad tas tā vienkarši neceļās, jeb ceļas lēni. Krāsnī visi dūmi, gāzes sakrājās kabatās, tālāk netiek, ja nav pieplūstošas gaisa masas- nav kustības. Un pa šķirbām...ārā gan! Tāpat tiek ārā arī tvana gāze, ja nav vilkmes, bet skursteņa šīberis vaļā, pie nosacījuma, ka durtiņas lieliski noslēdzās.

Re: Pirmskara podiņkrāsns
Autors: Dabis ()
Datums: 28/09/2015 17:46

Ok, saprotu tagad. Laikam tās durvis vēl no senseniem laikiem tik blīvas, ka nelaiž ne cik gaisu garām, lielu ugunskuru var noslāpēt 10 sekunžu laikā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ******   ********   ******** 
 **     **     **     **    **  **     **  **       
 **     **     **     **        **     **  **       
 **     **     **     **        ********   ******   
 **     **     **     **        **     **  **       
 **     **     **     **    **  **     **  **       
 ********      **      ******   ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727