UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: Pikaso ()
Datums: 13/06/2016 22:00

Teksta uzdevums: aka no mājas atrodas ~20m attālumā. Akā ir iekārts vienkāršākais centrbēdzes sūknis, kas sūc ūdeni apmēram no 4-5m dziļuma. Pašā galā pretvārsts. Mājas otrajā stāvā atrodas ūdensapgādes spiedkatls.
Jautājums - kur visā šajā posmā vajadzētu likt ūdens spiediena slēdzi? Uzreiz aiz ievada mājās? Pirms vai pēc spiedkatla (tas atrodas ~4m attālumā un 3m augstumā no ievada? Pirms vai pēc mehāniskajiem 10" filtriem (tie paredzēti uzreiz aiz ievada).
Un vai mājā vajadzētu likt otru pretvārstu, lai ūdens tik daudz 'nestaigā' pa ūdens caurulēm sūkņa apstāšanās momentā.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: khe ()
Datums: 13/06/2016 22:28

Ko nozīmē vienk centrbēdzes sūknis? Ja pašuzsūcošais, tad sūcpusē retinājums un spiedpusē spiediens, jebšu vārsts tieši pirms sūkņa. Spiediena slēdzis pēc iespējas tuvāk spiedkatlam. Ja bailes par filtriem pirms spiedkatla, tad otrs pirms filtriem, virknē un noregulēts uz lielāku spiedienu. Vislabākais, ja virs vertikālā hidrofora. Vārsts tieši pirms sūkņa arī neļaus tikdaudz ''staigāt'' ūdenim pie sūkņa izslēgšanas.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: Pikaso ()
Datums: 14/06/2016 11:49

Viekāršs centrbēdzes sūknis tā arī domāts. Primitīvs rotors. Bez nekādām edžektoriem.
šāds: [www.akvedukts.lv]
Un jā - man jau pretvārsts sūcpusē ir uzlikts.

Es tiešām neesmu jaucis sūkņus, bet nesaprotu, kas tajos 'ūdensapgādes automātos' ir tik citāds, ka pats sūknis ir ārprātīgi liels salīdzinājumā ar pašu motoru.
kaut vai šis: [www.akvedukts.lv]

Laikam sākumā pietiks ar vienu slēdzi, tieši pirms spiedkatla. Un uzlikš vienu papildus pretvārstu uz ūdens ievada mājās. Tad vajadzēs skatīties, kas no tā visa sanāk.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: Miervaldiss ()
Datums: 14/06/2016 12:18

Kas citāds?

tas ka ar pirmais variants knapi pumpēs (pieļauju ka 3 f esi kļūdas pēc norādījis, jo acīmredzot nesaproti ko tas nozīmē)- tas tāds dāčas variants, turpat no akas bik papumpēt labi ja.

Otrs atkal nopietns agregāds ap 70-80L/min Nocci laba uzticama firma .
Pirmo beigās izmetīsi miskastē...

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: Pikaso ()
Datums: 14/06/2016 13:19

Kāpēc uzreiz tāda negatīva nostāja.
Jā, 3F norādīju kļūdas pēc (un saprotu, ko tas nozīmē), bet pilnīgi idenstisks ir arī 1F.
Man ir Marine ražojums, bet identisku modeli ražo gan Pedrello, gan Nocci, vai tiešām man to ir jāmet miskastē?
Un vai 5m/40L (35m/5L) tiešām būs par maz vasaras mājas vajadzībām?

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Datums: 14/06/2016 14:33

Tie kas ar lielo čuguna galvu ir ražīgāki un man šķiet, ka viņi arī labāk tiek galā ar ūdens burbuļiem sistēmā. Bet nu ir tā, ka dažādas firmas ar identisku sūkņa konstrukciju tomēr strādā atšķirīgi. Marina man šķiet ir pie lētā gala. Esmu tos sūkņus jaucis un it kā nekāda hitech tur iekšā nav, motori arī asinhronie, kas it kā ir mazprasīgi, bet nu kaut kā tie lētie švakāk strādā un īsāks mūžs. Laikam sīko kļūdiņu summa un materiāli sūkņu ilgmūžībai ir no svara. Vēl šos sūkņus ātri nogalina gaiss - ja piemēram pretvārsts gļuko vai spiedkatlā problēma - tad tie sūkņi sāk slēgalēties un lētuči mirst, dārgie ja savlaicīgi pamana - izdzīvo.
Bet nu nav jau tik traki - uzliksi sistēmu ar to marinu kas ir un ja nepatiks vai nomirs, tad nomainīsi uz citu vai labāku - tie pieslēgumi jau nav tik sarežģīti, lai arī mazliet citas konfigurācijas aparātu ieliktu. Man pašam ir pedrollo un nekādu problēmu nav, radiem bija salikti lētie (bet ar lielo galvu) - švaki gāja, dažādas bija problēmas, arī pilnīgi jauniem ar spiediena celšanu - tikai mainīti, bet nu joprojām tur kaut kādi lētie rūcinās.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: pip ()
Datums: 14/06/2016 22:01

Godigi teikshu bez iedzilinasanas. Ja ta ir privatmaja. Tadaiz sukna jebkura vieta. Kautvai pie izlietnes. Nekadu problemu.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: Dindirin ()
Datums: 14/06/2016 23:23

Ja spiedkatls ir praktiski tālākajā vietā, tad liktu tieši pie spiedkatla. 20m pa zemi un vēl 4m uz augšu līdz katlam var sanākt spiediena kritums 0.5-0.7 bar, bet to spiedienu jau tev vajag katlā, nevis kaut kur akā.

Re: Kurā vietā likt ūdens spiediena slēdzi?
Autors: binary ()
Datums: 15/06/2016 07:16

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Esmu tos sūkņus jaucis un it
> kā nekāda hitech tur iekšā nav, motori arī
> asinhronie, kas it kā ir mazprasīgi, bet nu kaut
> kā tie lētie švakāk strādā un īsāks
> mūžs.

Man ir Euromatic PGC 800 no Speroni - lētais gals. Nezinu par sūkņa galu, bet motora galam tiešām mūžs īss - vien kādus 3 gadus izturēja. Tiesa, labojams elementāri - ja laicīgi nomaina gultņus, tad kalpos vēl un vēl (manējam motora ass zem gultņiem tika izdeldēta, kā rezultātā "sūknis izbeidzās" - trokšņoja, karsa, nespēja uzpumpēt spiedienu).
Pagaidām vēl nezinu, kas vēl viņam var izbeigties… Var jau būt, ka plastmasas(?) sūkņa galā, bet to man vēl jāpiedzīvo.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **     **  **    **  ******** 
 **    **  **     **  **     **  **   **      **    
 **        **         **     **  **  **       **    
 **        ********   **     **  *****        **    
 **        **     **  **     **  **  **       **    
 **    **  **     **  **     **  **   **      **    
  ******    *******    *******   **    **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727