UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Autors: specs ()
Datums: 18/08/2016 07:29

Vilni, manā galā patreizējais slapjums nav salīdzināms ne ar vienu pavasari! Grāvji strādā un izskatās pēc kalnu upēm, bet ja līst 3 diennaktis bez apstājas, tad ir tā kā ir.

Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Datums: 18/08/2016 09:55

Nu nezinu. Mums arī līst kā sen nav lijis, pēc statistikas skaitās, ka tieši te nolijis visvairāk no reģiona, bet nu kalnu upju ne tuvu nav. Man dīķī līmenis ir pacēlies varbūt pa kādiem 70cm kas priekš šī gada laika ir daudz, bet nu es to nevaru salīdzināt ar jebkuru pavasari, kad līmenis ir kā minimums +1m no esošā līmeņa un mega ziemā bija no šodienas atzīmes pacēlies par 1.5 kaut kur. Tā ka vismaz šeit nekādu superekstrēmu nav, izņemot to ka būs problēmas ar ražu. Tuvākajā upē ir cēlies līmenis par kādu nepilnu metru, bet nu arī tā nav pavasaru atzīme. Tomēr domāju, ka šādos apstākļos problēmām vēl nevajadzētu paradīties ar kopējo līmeni, tad jāskata kas ir ar tiem grāvjiem detalizētāk - par sekliem, šauras caurtekas, drenāža līdz grāvim utt. Nu nav vēl pali.

Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Autors: specs ()
Datums: 18/08/2016 10:35

Nav vērts te šķēpus laust, vai tagad ir/nav trakāk kā pavasarī, jo gruntsūdens līmeni ietekmē daudz un dažādi lokāli faktori. Tu saki +70cm ir nieks, bet es tev saku, ka man gruntsūdens vissausākajā laikā nenokrītas zemāk par 1m no zemes līmeņa. Šogad līst diezgan regulāri un metrs šovasar tā arī nav bijis un tavi nosauktie +70cm manā gadījumā rezultējas ar peļķēm pagalmā... Grunts normāla - melnzeme, tad smilts, bet filtrējas viss gaužām lēni, kas pavasaros pat ir ok, bet ne tagad.

Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Autors: Hmm ()
Datums: 18/08/2016 11:27

Nu tieši tā. Man te kalniņā nekas, zeme spēj ņemt pretī ūdeni un peļķes nestāv kartupeļu vagās. Lejā pie grāvja tiltiņš aizpeldēja, kas nekas nav bijis nekādos pavasara palos :D

Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Datums: 18/08/2016 12:58

Nu tādos variantos man šķiet ir stipri jāpārdomā vai nav vērts pa pagalmu un vēl kaut kur ielikt drenāžu, lai ātrāk novāktu ūdeņus, jo īpaši mājas perimetru, jo tur sanāk uzreiz liela koncentrācija mazā laukumā. Kaut ko var arī ar reljefu izmantot - zemākās vietās trase. Katrā ziņā man šķiet, ka tā ir problēma, kuru jārisina nevis apskatīt kā ārkārtas stihiju.
Cita problēma ir pilsētā, kur visu ierobežo pilsētas kanalizācijas diametri, tur reāli ir jāsamierinās ar plūdiem laiku pa laikam. Ārpus pilsētas vidē tomēr ir lielas manevra iespējas, ja vien vieta nav purvs vai paliene.

Re: Vietējās kanalizācijas risinājums privātmājai
Autors: Zodčijs ()
Datums: 19/08/2016 02:31

Specam - tu laikam esi Zemgales reģionā - mums te visiem tādas problemātiskas dilemmas....

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********        **  ********         ** 
    **     **              **  **     **        ** 
    **     **              **  **     **        ** 
    **     ******          **  ********         ** 
    **     **        **    **  **         **    ** 
    **     **        **    **  **         **    ** 
    **     **         ******   **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727