UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: Tkacenko ()
Datums: 03/11/2016 11:55

Labdien cienītie elektrības pavēlnieki!
Man ir šāda tipa jautājums:
No domes ir saņemts dzīvoklis Liepājā.
Stāvoklis protams ka no "domes"... :)
Bet ne par to...
Esmu nomainījis "vietām" iekšējo veco PSRS kabeli tajās vietās kur tas bija nepieciešams...
Tagad man nepieciešams pieslēgt "veļas mašīnu, boileri, elektrisko plīti", protams vecā "provodka" ar to gala netiks un man vai nu sāks ta tecēt, vai degt... Vēlos ievilkt papildus vadu no skaitītāja, bet mūsu namā visus skaitītājus ir "pārcēluši" uz otru stāvu... Vecajā vieta kur iepriekš bija skaitītājs ir atstāti "PSRS rubiļniki" un savienojumi (t.i. iespējams pieslēgties). Namu apsaimniekotāja elektriķis pateica ka man ir jāvelk kabelis līdz otram stāvam kur ir skaitītāji...
Kāpēc es nevaru pieslēgties "vecajai" vietai, kur kādreiz bija skaitītājs... ?!?
Vai tas tā ir, vai man par to jāmaksā, vai tas ir mājas kopīpašums jau... Īsāk sakot, vai tā ir mana problēma ka elektrības kabeļi netur nepieciešamo jaudu un dēļ skaitītāju pārcelšanas man jāsavelk kabelis teju vairākiem stāviem uz leju par saviem līdzekļiem...

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: specs ()
Datums: 03/11/2016 12:38

Pareizi, pareizi - dzīvokli nosvilināt negribi, bet, ja aizdegsies kāpņu telpa, tad lai valdībai galva sāp... Klasika!

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: Dindirin ()
Datums: 03/11/2016 12:59

No mājas līdz katram dzīvoklim vajag savu kabeli, bez nekādiem savienojumiem pa vidu. Ja kaut kur pa vidu būs savienojumi, kāds cits noteikti sagribēs pie tiem pieslēgties.
Nevienu veco kabeli neatstāj, visticamāk tie ir alumīnija vadi ar saplaisājušu un sabirzušu izolāciju.

Atceries, ka katrs savienojums uz "puņķiem" ir potenciālais ugunsgrēka aizmetnis, un, ja uguns izcelsies trešajā stāvā, Tev var nākties lekt ārā pa piektā stāva logu.

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: Dindirin ()
Datums: 03/11/2016 12:59

No mājas sadales....

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: Tkacenko ()
Datums: 03/11/2016 13:54

Pag, pag cienītais...
Neko nosvilināt negribu...
Bet mums šobrīd valstī ir tāda sistēma, ka nedara to, kas ir jādara...
Man bija galvas sāpes šinī pašā dzīvoklī ar stāvvadu... Apsaimniekotais teica ka tā esot mana problēma... Bet pēc konsultēšanas lidzigās vietnēs, un ministru kabineta noteikumam, un kad to visu uzrādīju apsaimniekotājām man kanalizācija uz stāvvadi ir nomainīti uz viņu rēķina...
Tāpēc arī konsultējos arī šinī jautājumā...
Kāpēc man jāmaksā, ja jāmaksā ir namu uzturētājām...
Ir jāzina savas tiesības.. Lai nemaksātu pat to, par ko nav jāmaksā...

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: Hmm ()
Datums: 03/11/2016 15:17

"uz viņu rēķina" - viņi ir tu un tavi kaimiņi.
Kā rakstīts likumā, tavs īpašums ir
"3.pants. Atsevišķais īpašums
..
(2) Atsevišķā īpašuma elementi ir:
..
2) inženiertīkli un inženierkomunikācijas līdz kopīpašuma stāvvadiem;
.."

Kur sākās un kur beidzās elektrības stāvvadi, labs jautājums, likumos nemācēju atrast. Ja analoģiski ūdensvadam, tad beidzas pie skaitītāja. Tomēr no otras puses, kurš pārcēla skaitītāju un pārvilka vadus no vecās skaitītāja vietas līdz jaunajai, droši vien apsaimniekotājs, tad to jāsauc par kopīpašumu.

Re: Papildus elektrības kabeļa ievilkšana dzīvoklī
Autors: paskars ()
Datums: 07/11/2016 19:58

Parasti, kad tiek veikta skaitītāju iznešana ārpus dzīvokļa, no jaunā skapja līdz kāpņu laukumiņam pie dzīvokļa tiek ievilkts jauns kabelis. Uz kāpņu laukumiņa vecais kabelis, kas iet uz dzīvokli tiek nokniebts no vecā stāvvada un tiek pievienots jaunajam kabelim, kas nāk no jaunās skaitītāja kastes.

Šādā veidā katram dzīvoklim tiek izveidots individuāls pieslēgums un uz kāpņu laukumiņa parasti ir katram dzīvoklim sava nozarkārbiņa, kur savienots vecais kabelis ar jauno. Nu un tad jau ņemam un šo veco, tievo alumīnija kabeļa posmu nomainam pret jaunu atbilstoša šķērsgriezuma kabeli. Nozarkārbā kārtīgi savieno un nav jāmaina viss garais kabelis cauri kāpņu telpai.

Tā savienojuma vieta var būt labi nomaskēta.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **     **  ********  **    ** 
 **    **  **     **  ***   ***  **    **   **  **  
 **        **         **** ****      **      ****   
 **        ********   ** *** **     **        **    
 **        **     **  **     **    **         **    
 **    **  **     **  **     **    **         **    
  ******    *******   **     **    **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727