UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: binary ()
Datums: 16/05/2017 11:53

Kā tur īsti ir - filtru reģenerācijas laikā radušos notekūdeņus drīkst novadīt bioloģiskajā kanalizācijā? Kas to varēšanu/nevarēšanu nosaka?

Plānotā kanalizācija - AT8 no august.lv.
Ūdens - pagaidām no spices, analīzēs pirms dažiem gadiem uzrādījās paaugstināta cietība, bet niecīgs (faktiski neesošs) dzelzs daudzums. Nākotnē varētu nomainīt uz urbumu. Kaimiņiem ūdens ir dzelžains (urbumi).

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: retigo ()
Datums: 17/05/2017 08:20

Šo problēmu risināšu tā ka reģenerēšanas ūdeni laidīšu pa tiešo uz sūkņu staciju un tad no turienes tas vēlāk ar sūkni tiks sūknēts uz infiltrācijas aku. Neredzu nekādu jēgu liet to ūdeni virsū baktērijām. Ja nebūtu tik augsts gruntsūdens līmenis varētu uzreiz laist infiltrācijas laukā vai grāvī.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: binary ()
Datums: 17/05/2017 09:17

Man it kā nekāda sūkņu stacija nav paredzēta. Laist tieši uz infiltrācijas tuneli pēc pašreizējā plāna nozīmētu guldīt papildus 30-40 metru cauruli.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: Daniliano ()
Datums: 17/05/2017 09:38

Sveikiņi. Spriežam - kas tad ir tajā ūdenī kurš piedalījies jonu apmaiņas sveķu (ar to pildīts tas bundulis) reģenerēšanas procesā. Tas ir ūdens kurā nokļust Ca joni kuri atbrīvojas no sveķiem, jo to vietā stājas Na jons kuru iegūstam no sāls tabletēm( NaCl) atbrīvosies. Tātad teiksim tā, tas, kas tek arā tāds "pacietāks" ūdens vien tik ir. Baktērījām tas nekādu kaitējumu nenodara. Tas ir stāsts par iekārtu kas mīkstina ūdeni.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: vārds ()
Datums: 17/05/2017 09:49

Tavā iekārtas lietošanas instrukcijā tas ir aizliegts? Tad nedrīkst. Citādi - internetā daudz ko raksta.
No praktiskās pieredzes - ik pa laikam tiek lietots cauruļu tīrāmais līdzeklis un iekārta strādā bez problēmām.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Datums: 17/05/2017 10:27

Ūdens mīkstinātāja filtrs -( reģenerācija mīkstinātāja materiālam sālsūdeni + sālsūdens izskalošanās laikā) kanalizācijā nonākošā sāls daudzums it kā neliels bet sāļu koncentrācija kanalizācijā novadāmajā ūdenī vismaz 1-2h garumā.

Atdzelžotājs - lai laistu skalošanas procesa izstrādātos ūdeņus kopējā kanalizācijā jāizmanto filtrēšanas materiāli kuru dezinfekcijai nav nepieciešamība pieslēgt zilo graudiņu tvertni.

Ja mēs domājam zaļi uzstādot bio kanalizāciju, tad tik pat zaļai ir jābūt mūsu ikdienai lietojot mazgāšanas vai mīkstināšanas un balināšanas vai dezinfekcijas līdzekļus kurus ērti novadam kanalizācijā caur virtuves un vanas istabas izlietni, dušu, vannu, tualetes podu ,bide un automātiskajām mazgāšanas ierīcēm kas atvieglo mūsu ikdienu.
Ja mūsu ikdienas lietojums nav tik zaļš kā vēlamies tad pašu nomušītās bio baktērijas būs nepārtraukti jāpapildina.

Ja neesat zaļi tad pietiks ar trīs septiķiem + infiltrācija, protams ja to pieļauj jūsu projekts.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: khe ()
Datums: 17/05/2017 21:12

Pēdējais ieraksts nedaudz pārspīlēts, jo pilsētas attīrenēs ir tās pašas baktērijas un tur nu gan satek pārsvarā "nezaļu'' lietotāju saražotie notekūdeņi.... Augusta un Bioclara attīrenēs zilo graudiņu atdzelžotāju labāk palaist garām pašai iekārtai, bet, ja nesanāk, tad saprātīgā attiecībā ar iekārtas izmēru viss notiks, kaut vai tāpēc, ka tās ''aerobās baktērijas'' ir arī labi kanibāli. Apēdot atsprāgušo sugasbrāli šamai varbūt piemetīsies muskuļu krampji kālija/nātrija disbalansa dēļ:)

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Datums: 18/05/2017 20:00

Kas gan tur ir "pārspīlēts"? Ja es netieši iesaku izvēlēties bio filtrēšanas,mazgāšanas vai dezinfekcijas līdzekļus kas nekaitē zaļajam. Jo jautājums jau ir tieši par to. Khe tak neuzskata ka visiem atdzelžotājiem ir ieregulēti kreizī nepareizie iestatījumi lai nepamatoti tērētu vairāk zilos graudiņus nekā tas nepieciešams.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: binary ()
Datums: 18/05/2017 22:42

Kā august.lv atbildēja - ja reģenerācijas ciklā netiek patērēts vairāk par 200 litriem un ja netiek lietoti zilie graudiņi, tad var laist AT8 iekārtā (fascinē august.lv tempi - viņi uz e-pastiem atbild ne vien tajā pašā dienā, bet pat tajā pašā stundā, kad jautājums tiek nosūtīts, turklāt atbildes ir visnotaļ izvērstas).

Nākamais jautājums - cik tad litru tiek patērēts reģenerācijai vienā ciklā? Nu tā vidēji, privātmājā ar 3-4-5 cilvēkiem.

Cik noprotu, ir pieejami filtri, kam zilos graudiņus nevajag un kas ar filtrēšanu tiek galā +/- tik pat labi kā tie filtri, kam vajag tos zilos graudiņus?

Par mazgāšanas līdzekļiem - pārākie "zaļie" gan jau ka neesam, gadās pa reizei palietot kādu spēcīgāku līdzekli. Ikdienā - Neutral rokām un traukiem, Bioderma dušā, Kastanis drēbēm. Mīkstinātājus, balinātājus nelietojam - savulaik ir novērota alerģija pret viņiem. Spēcīgākus līdzekļus sanāk lietot reizi pāris mēnešos, lai tiktu galā ar to, kas paliek vannā nefiltrēta ūdens rezultātā (kļūst mazliet gluma un stipri dzeltena) - ja būs filtri, tad jau tā vajadzība būs retāka. Pa retam gadās kaut kādas sadzīviskas lietas (kāds FeCl3 nelielā koncentrācijā, eļļa no rokām, kāda līme utt), bet nu tur koncentrācijas ir niecīgas.

Par Blūmentāla minētajiem septiķiem - infiltrācija jaunam projektam tīri juridiski nederēs, turklāt netālu ir arī dārzs. Tas arī ir iemesls, kāpēc līdz iekārtai ir iepriekš minētie 30-40 metri - veco māju arī slēgsim pie bio.

Re: Ūdens filtri un bioloģiskā kanalizācija
Autors: v_t ()
Datums: 19/05/2017 10:25

10 gadus lietoju atdzelžotāju, atkaļķotāju, kurā reģenerācijai izmanto sāli.vienā reizē ap 4 -5 kg.

ūdens kvalitāte ir tāda, ka mazgājamo līdzekļu veļai, traukiem vajag divreiz vai pat trīsreiz mazāk.
pat šampūnu matiem vajag tikai dažus pilienus. ķīmiskā slodze uz bio kanalizāciju iznāk ļoti neliela. mīkstajā ūdenī bagātīgi puto arī parastas ziepes.

santehnikas kopšanai pietiek ar visnevainīgākajiem līdzekļiem. lietojam vienu pudeli kaut kāda eko līdzekļa grīdām, santehnikai un vēl kaut kam.
kaut kādus tur kaļķu un rūsas tīrītājus var aizmirst.

uz vairākus gadus lietotas ūdens kannas sildlementa knapi pamanāma brūna kārtiņa.
laba lieta.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********         **   ******   ********  
 **        **     **        **  **    **  **     ** 
 **        **     **        **  **        **     ** 
 ******    **     **        **  **        **     ** 
 **        **     **  **    **  **        **     ** 
 **        **     **  **    **  **    **  **     ** 
 ********  ********    ******    ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.