UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Kristgers ()
Datums: 28/06/2017 14:37

Sveiki,

Vai kādam ir bijusi piredze ar tukumā ražotiem granulu apkures katliem, kurus piedāvā SIA Lange Tech un "ND METALIKA" SIA ?

Paldies!

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Surikats ()
Datums: 29/06/2017 10:56

Pirmo ziemu palietoju Lange Tech katlu - neko sliktu nevaru teikt. Par patēriņu - grūti spriest, māja vēl bija pusbūvēta un bez siltinājuma, šoziem būs jau reāli cipari. Gan jau ka vairāk nekā tīram granulniekam, bet ir laba opcija, ka vari kurināt ar malku jebkurā brīdī nečakarējoties.

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Datums: 07/07/2017 11:19

Par to malkas kurināšanu es gribētu oponēt. Vismaz sevi es nevaru iedomāties, ka es pēkšņi kurināšu ar malku, tādēļ arī ņēmu granulu katlu.

īsti nav salīdzināmas lietas, bet te ar dzīvesvietas maiņu aktualizējās un parādījās iespēja(ir kur) būvēt pirti. bet tad es pārgulēju ar šo domu un to atmetu, jo pirts jau ir forši, bet ja to kurina 1x mēnesī vai retāk, nav jēgas turēt pirti un to apsaimniekot. Tāpat ir ar malkas fīču, ja nav kamīna, tad mājās speciāli diezvai malku turēs brīdim, kad saimniekam sagribēsies iemest pagali apkures krāsnī.

par granulu katliem noteikti iesaku šādas lietas:
1. pelnu kasti tik lielu, lai pēc iespējas retāk būtu jānes ārā, man tā jātīra ik pēc 1 bunkura(1 nedēļa).
2. dūmgāzu temperatūras devējs. signalizē ar paaugstinātu temp., ka katls ir jātīra.
3. Savam pieslēdzu attālinātu vadību, ērti, kad neapkures sezonā esot izbraukumā vai tml. konstatē, ka atbraucot mājās gribētos siltāku māju. Papildus tas dod iespēju uzkrāt vēsturiskos datus un salīdzināt dažādu granulu patēriņu.
4. noteikti padomāt un saplānot kāda kopumā izskatīsies apkures sistēma, cik būs jaucējkrāni, sūkņi, u.c. vadāmās ierīces, lai paņemtu katlu ar tādu kontrolieri, kas spētu vadīt visas šīs ierīces.

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Aivars1 ()
Datums: 10/07/2018 14:00

Mans kaimiņš uzstādija pagāšgad sev NDMetalica katlu,laikam 20kw,ar caurulēm stāvus aizmugurē.Viss jau ir itkā labi,bet tad,kad ir jātīra,tad putekļi iet pa gaisu,varētu ar sūcēju savākt,bet tikko sāc ar birsti birstēt ,tāpat put.katlu telpa tagad jākrāso, Es ņemšu Langeteh katlu,tāpēc,ka māšelei jau 5 gadus ir tāds,un nav ne vainas. šitam caurules ir guļus un pelni pacelties nevar.
un viņiem tagad esot jauna degļa vadība,ar sūkņu vadībām uvn vēl viskaukas

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Aivars1 ()
Datums: 10/07/2018 14:06

par to malkas piekurināšanu-māšele pavisam priecīga,jo tur var gan papīrus,gan veco ābeli,gan malku,kas vel ir sakurinat,tam ir liela kurtuve.skatijos Metlikai-pavisam maza

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Miervaldis.l ()
Datums: 11/07/2018 11:09

Kombinetajam katlam nav ne vainas, kad sāksies karš nevarēsi granulas nopirkt, zato koku jau riņķī atradīsi gan.

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: jan ()
Datums: 16/07/2018 12:01

Es jau 5gadi liek katli pa visa Latvija tas ko Maris taisa Tukums.
Man vini ļoti patik.ka jau teica koki apkart bus vienmer.nopetni-lange tech ir labi kombineti katli,ekonomiski,pats jau gadi 6 savu maju silda.
es jau pensija un gruib siltu maju gan vakara gan no rita,tapec strada labs granulgorelka,

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Jaaniss ()
Datums: 01/08/2018 14:06

Pilnīgas muļķības, nezinu ko ir jābirstē, lai putekļi šādi lidotu pa gaisu. Kurinu ar ND Metalika katlu jau 4.gadu, nav nācies slaucīt pat grīdu pēc cauruļu tīrīšanas. Ja nav par ko piesieties, tad par roktura leņķa izliekumu vari sākt diskutēt.

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Toms42 ()
Datums: 01/08/2018 22:27

man ar ir ND metalika granulu katls 40kw, pēc uzbūves arī mazāki kw visi vienādi.
Viss ļoti labi un pārdomāti. Un galvenais , kas parāda granulu katla efektivitāti, ir spēja paņemt siltumu un nelaist to skurstenī. Tad šeit viss labi, roku var turēt pēdejā ejā. Max 75-80 grādi.

Un tīrīt viss arī labi. vertikālajām trubām ir speciāli turbolizatori kurus pakratot trubas iztīrās.
Bet jebkurā gadījumā, tīrot katlu pie rokas jātur ieslēgts putekļsūcējs :D

Re: Tukumā ražoti granulu apkures katli. Kādas atsauksmes?
Autors: Briedis ()
Datums: 01/08/2018 23:48

Ar to malkas piekurināšanu jābūt uzmanīgam. Man gan ir poļu Meta Fach Sokol, nevis tukumnieks, bet kad mēģināju kurināt ar malku, tas ārkārtīgi darvojās. Iekurina liesmu un tad 40 minūtes tukšgaidā tūmo, padod gaidu 5 min un atkal 40 minūtes dūmo. Tā rezultātā baigi ar darvu aplipa. Malciņa bija sausa. Varbūt malka jākurina pie lieliem mīnusiem, tad degs vairāk. Mēģināju es pie -8. Beigu beigās tāda čakarēšanās vien bija un atmetu domu par malku. Turpināju ar granulām.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   **    **  ********  **     ** 
       **  **     **   **  **   **         **   **  
       **  **     **    ****    **          ** **   
       **  ********      **     ******       ***    
 **    **  **            **     **          ** **   
 **    **  **            **     **         **   **  
  ******   **            **     ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727