UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: DzinPo ()
Datums: 18/07/2017 22:01

Sveiki! Meklēju pieredzi ar spices sūkni. Man ir 7m dziļa spice, līdz mājai 8 metri. Sūknis ir Nocchi Jetinox 50/60. Teorētiskā maksimālā sūkšanas ražība - 60l/min, ja nemaldos. Man sanāk, ka sūknis dod ražību tikai ap 20 litri/minūtē. Pie tam, uzstādīts maks. spiediens 3 bāri, ja atver krānu, kam pievienota 1/2'' caurule, tad spiediens pamazām nokrīt līdz 1 bāram, pie tam spiedkatla membrāna izspiež daļu/visu ūdeni no spiedkatla. Rezultātā plūsmā spiediens ir 1 bārs, bet ražība tikai 20l minūtē. un sūknis nemaz nespēj uzspiest spiedienu 3 bar un izslēgties. Gribētu saprast vai tas ir normāli. Jāpiebilst, ka sūknis ir divas reizes darbojies "pa tukšo", kā rezultātā mainīts ir darba rats un ežektors. Tā jau it kā sūc, bet vai ir iespēja, ka tas darbojas kautkādā "pusjaudā", ja pieņem, ka gaisu nerauj caur savienojumiem (ūdens no sūkņa nenāk ar burbuļiem). Galvenā problēma ir tā, ka ūdens ir sliktas kvalitātes, gribu likt kautkādu attīrīšanas iekārtu, vienīgi tur prasība ir kā minimums 35l/min plūsma pie 2 bar. Sanāk, ka šādā variantā es neko nevaru tur attīrīt, t.i. nevar izskalot attīrīšanas iekārtu pēc reģenerācijas.

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: DzinPo ()
Datums: 18/07/2017 23:06

Laikam jau tā ražība atkarīga no smilts..

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: Septiķis ()
Datums: 18/07/2017 23:45

Tie 60l/min ir sasniedzami vienīgi, ja kāds to ūdeni sūknī ielies. Ja sūknim ūdens ir jāuzsūc no akas/spices, tad sūkņa ražība eksponenciāli samazinās. Uzsūkt no 10m dzļas akas neviens vakuums nav spējīgs, lai kādi būtu sūkņa parametri. 9.klases fizika - bet kuram gan tas tajā brīdī interesē!

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: DzinPo ()
Datums: 19/07/2017 07:38

Es drīzāk pieslēgšu citu sūkni un salīdzināšu.

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: khe ()
Datums: 19/07/2017 07:44

Nevari to sūkni iedziļināt, kaut metru? Arī tad vajadzēs kkādu Pedrollo 2AX...

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: vārds ()
Datums: 19/07/2017 10:44

60l/min tur nekad nav bijis pat teorētiski. [www.nocchi.it] ir grafiks 2.lappusē.

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: Rx ()
Datums: 19/07/2017 11:36

Grafiks ko deva "vārds" nav tas īstais kas jāskatās. Protams arī...Bet tekstā teikts, ka maksimālais sūkšanas augstums ir 8m. Maksimālais!!! Kā sūkšanas augstums atsaucās uz ražību, nav teikts. Arī grafiks jānolasa ar domāšanu: 3 atmosferas sūknis dos ar ražību ne lielāku kā 25l/min. 2 atmosfēras- 35l/min, 1 atmosfēru- 45l/min. Tas ir jaunam sūknim....Dabā tas var būt apavisam citādi. Un klāt, sūkšanas augstuma maiņa, sūcot. Un vēl, pašas spices ražība....Ir teikts, ka nedrīkst sūkt no spices maksimumu, jo tad pieplūstošā ūdens masas aizskalo savu ceļu. Nepārforsēt! Vēl: Mašīnas mazgāšanai nevajag tik lielu ūdens daudzumu: Mazgājiet ar augstspiediena sūkni, un tam patēriņš ir mazs. Dušā: Galvu ar mazajiem caurumiņiem...tikai pērkot tas jāzin, un tādas galvas jāskatās. Būs mazs ūdens patēriņš, bet strūkla- duša stipra! .

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: DzinPo ()
Datums: 19/07/2017 18:49

Principā sanāk, ka nav variantu man ar tādu ūdeni sadzīvot.. :) jo spices vai sūkņa dēļ es nedabūšu tos 30lmin ar spiedienu 2 bar.

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: DzinPo ()
Datums: 19/07/2017 18:50

Tie man vajadzīgi, lai noskalotu attīrīšanas iekārtu pēc reģenerācijas.

Re: Sūkšanas jauda spices sūknim
Autors: khe ()
Datums: 19/07/2017 20:38

Vajag visus datus - kāda spice(metāla, vai plastmasas), cik sena, cik garš filtra gabals, beigu beigās arī kur apm atrodas, jo piem. Carnikavā arī 10g veca, neregulāri lietota metāla spice vēl dos daudz ūdens. Baltezerā izdzīvos tikai ikdienā lietotas metālnieces un taml. 7m spici pārtaisīt nav tas pats dārgākais pasākums.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   ******   **    **  ******** 
  **   **    **   **   **    **   **  **   **    ** 
   ** **      ** **    **          ****        **   
    ***        ***     **           **        **    
   ** **      ** **    **           **       **     
  **   **    **   **   **    **     **       **     
 **     **  **     **   ******      **       **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727