UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Mairis ()
Datums: 16/01/2019 10:13

Pavels.O Wrote:
-------------------------------------------------------
> dzīvs Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Kontūrs 500m sausā smiltī.
>
> Cik dziļi rekomendē rakt kontūru? Kontūrs
> vienā gabalā 500 m vai dalīts 2x250 m?

Jo dziļāk jo labāk.
Dalīto 2x250.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Mairis ()
Datums: 16/01/2019 10:15

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kad izvēlējos siltumsūkni, man visi tirgotāji
> ka viens teica neņemt ar invertoru mūsu
> elektrotīklu specifikas dēļ.


Tikai un vienīgi inventora tipa. + ar ūdens boileri un dzesēšanas funkciju vasarā. Dzese 10x lētāka nekā ar kondicionieriem.

Un visiem SS ir aizsardzība pret tīkla fāžu maiņām utt.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: E ()
Datums: 16/01/2019 10:28

Varu nomierināt. Man arī ir 6KW siltumsūknis uz 180m2 māju un tas ir tieši laikā.
Mums ziemās temperatūra parasti ir 0 līdz -10 C un tad tas strādā ļoti optimāli. Pie -20 C strādā uz 100%, bet vēl spēj noturēt temperatūru. Pēdējo 3 gadu laikā mums ir bijuši tikai daži rīti, kad nokrīt līdz -25 C. Manējam pat elektriskie teni nepaspēja ieslēgties, lai gan tehniski jau sāka skaitīt "nepietiekamo" daudzumu un vienreiz pietrūka dažas minūtes, lai tie automātiski pieslēgtos :)
Jebkurā gadījumā, man nav stresa, ja tie teni dažas reizes gadā pieslēdzas.... tie būs pāris EUR izmaksas lielākajā salā.

P.S. Māja ir no gāzbetona bez papildus siltinājuma un 2 stiklu paketēm.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: J ()
Datums: 16/01/2019 11:29

Pavels.O Wrote:
-------------------------------------------------------
> J Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Kad izvēlējos siltumsūkni, man visi
> tirgotāji
> > ka viens teica neņemt ar invertoru mūsu
> > elektrotīklu specifikas dēļ.
>
> Kas vainas jeb kāda specifika ir mūsu
> elektrotīklam? Ar ko tirgotāji argumentēja šo
> domu?

Teica, ka visiem jūkot nost tie invertori (laikam dēļ sprieguma svārstībām, precīzi vairs neatceros).

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: dzīvs ()
Datums: 16/01/2019 22:13

O, paldies par operatīvu atsaucību! :)
Atbildes uz jautājumiem:
Sienas 300mm Ytong + 100mm vate. Grīdā 100mm EPS.
Par kontūru man teica, ka uz 500m vislabāk tomēr taisīt vienu cilpu, jo tas mazāk čakarēšot siltumsūkņa smadzenes. Nu nezinu, vai tas ir arguments, un kāpēc taisīt 2 cilpas, ja ar vienu arī varot uz 500m?
Par jaudu man atbildēja, ka 6kW esot mākslīgi ierobežots, lai SS strādātu arī ar radiatoriem (līdz 65grādiem), bet tā kā man būs tikai siltās grīdas, tad varot uzregulēt maksimālo jaudu līdz 8kW.
Nesaprotu šādu māžošanos, bet nu varbūt tā arī ir un viss kārtībā ar šo modeli. Ir runa par Nibe1255.

Vienkārši gribu, lai man nav čakars, ka pietrūkst jaudas kādā brīdī un man viss aizsalst. Dikti aukstu dienu jau nav daudz Latvijā, tas jā, bet gluži tāpat ar izcili karstām - lai būtu nepieciešama dzesēšana. Bet tās dažas dienas arī gribas dzīvot komfortā :)
Par sprieguma svārstībām neviens jau neatbild, ne sadales tīkli ne Latvenergo, neviens, tad par inventoru grūti teikt, bet ekonomijai laikam jau izdevīgāk ir ar tādu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Xyz ()
Datums: 16/01/2019 22:14

Kāds ir darba režīms pie -5-0 grādiem tam 6kw sūknim? Cik minūtes strādā un cik pauze?
Cik saprotu pie -20 viņš rauj nonstopā...
Man ir 9kw uz 140m2. Pie -5-0 ->12min strādā 45 pauze. Pie -20 ir 20 min pauze un 20 ss on.
Kā labāk? Lai šis rukā ilgāk vai pat nonstop? Vai on/off? Ja invertora tipa, tad jau ārā neslēgsies, tik nometīs jaudu un turpinās darboties.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: ints45 ()
Datums: 16/01/2019 23:54

Man ir Nibe1255 6 kW. Kontūra garums 500m vienā gabalā. Patreiz mājā ir +15°C, jo vēl tur nedzīvoju. SS strādā nepārtraukti, mainās tikai izejošā siltuma temperatūra. Tā arī ir jābūt, jo kompresors nolietojas ieslēgšanās brīdī. Jo mazāk ieslēdzas, jo labāk

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Pavels.O ()
Datums: 17/01/2019 08:56

Kāda diametra cauruli iesaka rakt zemē - 32 mm? 1255 instrukcijā rakstīts, ka kolektora izvadi ir 28 mm. Jo garāks kontūrs, jo lielāka caurule?
Cik pētīju instrukcijas SS, tad tur, parasti, vienā gabalā ir līdz ~ 400 m. Pārdevēji kaut kā rēķina kontūra garumu un ieguldītās caurules diametru attiecībā pret nominālo aukstumnesēja kontūra plūsmu u.t.t.? Vai vienkārši: visiem 500 m trubu un poh, mēs tā visiem darām. Plūsmas ir atkarīgas no SS jaudas.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: v_t ()
Datums: 17/01/2019 10:03

"Patreiz mājā ir +15°C, jo vēl tur nedzīvoju. SS strādā nepārtraukti, mainās tikai izejošā siltuma temperatūra. Tā arī ir jābūt, jo kompresors nolietojas ieslēgšanās brīdī. Jo mazāk ieslēdzas, jo labāk" - šis te gan neizklausās pareizi. pie patreizējās āra t un +15 grādiem iekšā ss būtu jāieslēdzas pāris reižu stundā uz dažām minūtēm. turklāt kompresoru saudzējošais starts jau ir manā 2006. gada ss.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: dzīvs ()
Datums: 17/01/2019 10:09

Jā, bet kāda ir teplu temperatūra pie -20 grādiem?
Un vai tev ir 6kW ar invertoru vai bez?

Es gribēju saprast pamatojumu, ja var likt gan 6kW gan 12kW sūkņus identiskā mājā - kādi īsti ir argumenti. Modeļu cenas nav gluži tās pašas, bet nav arī briesmīgi liela starpība.. Kur 'tā sāls'. Jo kāds tajā pašā laikā vēl pateiks ka pietiks ar 4kW un kāds apgalvos ka tomēr drošāk ir 16kW modelis. Man 'neaiziet' ar ko tas tiek pamatots - kādu jaudu vajag, pieņemot, ka COP viņiem ir līdzīgi.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********   **         **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **    **   ***   *** 
 **  **    **     **  **     **  **    **   **** **** 
 *****     ********   **     **  **    **   ** *** ** 
 **  **    **         **     **  *********  **     ** 
 **   **   **         **     **        **   **     ** 
 **    **  **         ********         **   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727