UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Tinis ()
Datums: 12/03/2018 07:20

Latviešu sentēvi lika niedru vai apses skaidu jumtus.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Georgs999 ()
Datums: 12/03/2018 07:54

Es arī dakstiņu uzskatu par labāko jumta segumu. Vēdināmiem bēniņiem nevajag nekadas plēves. Krāmē tik virsū. Ja arī ziemā kaut ko saputina, tad tik pat ātri viss izvējojas. Nav nekādi kondensāti, nekas tamlīdzīgs. Lētāka atlernatīva ir bezasbezta šīfera loksnes. Var paņemt mazā izmēra un pa gabalu izskatīsies kā dakstiņš.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Tinis ()
Datums: 12/03/2018 08:00

Bet atbildot autoram, lēzeniem jumtiem nav ne vainas. Man tāds ir. Apmēram 20 grādu slīpumā. Kādreiz bija šīfera segums, tagad bleķis. Nav nekāda čakara vasarā ar skursteņa tīrīšanu. Var bez trepēm pa jumtu staigāt. Sniegs arī pa bleķi smuki slīd nost. Tāpēc neatzīstu tās stulbās sniega barjeras. Tās fiksi tiek arī nolauztas, ja ir sniegotas ziemas. Kad bija šīfers un vienu ziemu sasniga uz jumta 60 cm sniegs, tad gan dabūju kāpt ar lāpstu uz jumtu, drošības pēc. Daudziem tad Latvijā jumti ielūza. Pa bleķi pats noslīd, ja ir pa daudz.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Vidzeme ()
Datums: 12/03/2018 13:35

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bet atbildot autoram, lēzeniem jumtiem nav ne
> vainas. Man tāds ir. Apmēram 20 grādu
> slīpumā. Kādreiz bija šīfera segums, tagad
> bleķis. Nav nekāda čakara vasarā ar skursteņa
> tīrīšanu. Var bez trepēm pa jumtu staigāt.
> Sniegs arī pa bleķi smuki slīd nost. Tāpēc
> neatzīstu tās stulbās sniega barjeras. Tās
> fiksi tiek arī nolauztas, ja ir sniegotas ziemas.
> Kad bija šīfers un vienu ziemu sasniga uz jumta
> 60 cm sniegs, tad gan dabūju kāpt ar lāpstu uz
> jumtu, drošības pēc. Daudziem tad Latvijā
> jumti ielūza. Pa bleķi pats noslīd, ja ir pa
> daudz.

Es dakstiņam uzliku pakāpienus un platformu pie skursteņa,viss kā nākas un arī ziemā sniegos varēšu droši iztīrīt skursteni. + vēl drošības cilpa jānopērk man,lai drošības virvi ir kur aizāķēt.Skursteņus it kā iesaka tīrīt 2x gadā,tieši pirms kurināšanas sezonas un kurināšanas sezonas vidū. Tās barjeras var likt tikai pie stāvāka slīpuma,ja tur apakšā apdraud cilvēkus. Tā jau labāk bez,lai viss brīvi slīd nost...

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Tinis ()
Datums: 12/03/2018 21:10

Es arī ziemā varu tīrīt skursteni, bet tad ir jābūt mīnusiem, lai sniegs būtu piesalis pie bleķa. Nepiesalis sniegs vai slapjš bleķis garantē stabilu nošļūkšanu no jumta, ja nelieto aiz kores āķējamas trepes vai virvi.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: specs ()
Datums: 12/03/2018 23:00

Nez, kādā tādā situācijā ziemā būtu jātīra skurstenis??? Es savu neesmu tīrījis gadus piecus un izskatās, ka vēl piecus varēs netīrīt.
Pašiem smiekli nenāk par metāla jumtu gānīšanu?
p.s. granulu katls

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Vidzeme ()
Datums: 17/03/2018 21:44

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nez, kādā tādā situācijā ziemā būtu
> jātīra skurstenis??? Es savu neesmu tīrījis
> gadus piecus un izskatās, ka vēl piecus varēs
> netīrīt.
> Pašiem smiekli nenāk par metāla jumtu
> gānīšanu?
> p.s. granulu katls

Ar muļķību nevajadzētu lepoties,ka tu netīri skursteni jau 5gadus...
Vismaz reizi gadā saimniekam vajadzētu uzkāpt pie skursteņa un iztīrīt/novērtēt situāciju dūmvadā.
Metāla jumti ir pelnījuši gānīšanu,tas ir vājprāts,ka Latvijā visur liek,bet Eiropā un Skandināvijā visur normāls jumts-dakstiņi.

NB:Skursteņi ir jātīra atbilstoši MK izdotajiem Ugunsdrošības noteikumiem Nr.238. Regulāra dūmvadu tīrīšana ir priekšnoteikums drošībai, dūmvada efektīvai darbībai un ilgam kalpošanas laikam. Neiztīrītu sodrēju dēļ, apkures ierīcēs, pasliktinās vilkme, tās dūmo, un nespēj nodrošināt nepieciešamo siltuma atdevi. Vislielākās ugunsnelaimes rodas, tad, ja skurstenī aizdegas neiztīrītie sodrēji. Sodrējiem degot skurstenī rodas ļoti augsta temperatūra, kas sasnedz pat 1000 Cº un vairāk.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: specs ()
Datums: 17/03/2018 22:56

Kad iemācīsies lasīt, tad spēsi izlobīt no manis rakstītā, ka es situāciju novērtēju un vajadzību pēc tīrīšanas neredzu. Nez, ja katru gadu redzu gandrīz spīdošu skursteņa oderi, tad tieši kas man tur būtu jātīra???
Ar tiem saviem dakstiņiem, kā lai to pieklājīgāk tev pasaka, tu vari iet un ieskrieties. Pesteļotājs :)

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: M.P. ()
Datums: 18/03/2018 14:36

Iepļūtīšu es arī ;)
Esmu montējis bleķa, šindeļa un kausējamos segumus. Uzskatu ka bleķis ir riktīgs mēsls (bet tas mans personīgais viedoklis).
Pašam mājai ir bitumena šindeļa jumts ar 20* slīpumu, kuru pāris reizes gadā noslauku un iztīru notekas. Malkas katlam skursteni tīru vismaz 1 reizi gadā :)
Nākošajai mājai izvēlēšos dakstiņu jumta segumu.

Re: Veinstāva māja, lēzens jumts
Autors: Tinis ()
Datums: 18/03/2018 14:49

Pamatojums tam, ka bleķa jumts ir mēsls? Es par mēsliem uzskatu bitumena jumtus. Nesen mana paziņa dabūja mainīt 90tajos uzliktu bitumena šindeļu jumtus. Sāka tecēt. Kaut kā neticu, ka 90 tajos uzlikti bleķa jumti jau tek. Viļņotais bitumens vispār saulē un salā sagriežas šķībs un greizs nepilnu 10 gadu laikā. Kaimiņiene tādu uzlika mazāk par 10 gadiem atpakaļ šķūnim. Paskats briesmīgs.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  ********   **    ** 
 **   **      **     **     **  **     **  ***   ** 
 **  **       **     **     **  **     **  ****  ** 
 *****        **     **     **  ********   ** ** ** 
 **  **       **     **     **  **         **  **** 
 **   **      **     **     **  **         **   *** 
 **    **     **      *******   **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727