UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 11/04/2018 09:31

Labdien. Varbūt kāds zin kā atslēgt cirkulāciju katlam. Lieta tāda. Man ir vienkārša apkures sistēma, gāzes katls ar āra temperatūras devēju un radiatori ar termogalvām. Tagad, kad vairs nevajag apkuri, nogriežu apkures loka kloķi uz nulli, katls apklust. Bet pa nakti, kā esmu ievērojis, ja ir zem plus 8 grādi, tas maita ieslēdz cirkulāciju un līdz nākamajai dienai kad atkal iesilst āra gaiss pa velti dzenā aukstu ūdeni pa apkures sistēmu.
Kādēļ tas katls to dara? Aizsalt nekas nevarētu pat ja ārā būtu -20.
Katlu izslēgt vispār nevaru, jo tas man silda arī karsto ūdeni.
Bezjēdzīga elektrības un sūkņa resursa tērēšana...
Paldies jau iepriekš!

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 11/04/2018 11:15

Vot šito es nekad neesmu sapratis, kāpēc gāzes katlam jāčeko āra gaisa temperatūra. Manam Viessman katlam tādas opcijas nav un esmu laimīgs. Katlu "stūrē" tikai termoregulators.
Ja vien pastāv tāda iespēja, tad es amputētu šo āra gaisa temperatūras kontroli.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 11/04/2018 11:47

Neesmu speciālists, ne jau es to sistēmu taisīju un ne jau par velti tas dačiks ir uzlikts. Ja zinat kā konkrēti to amputēt un kādi būs ieguvumi, labprāt uzklausīšu.
Viena lieta no tā der, ja ārā ir +15 vai vairāk tas atslēdz apkuri. Un arī ziemā, jo aukstāks ārā, jo augstāku turpgaitas temperatūru tas uztur. Ja noņem šo āra devēju, pēc kā lai katls vadās? Istabās nekādu devēju nav, kā jau teicu , vienkāršākā sistēma.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: rbm ()
Datums: 12/04/2018 00:57

Ieejam iestatījumos - nospiežam un turam menu pogu līdz parādās uzstatījumi, tālāk nogriežam pretaizsalšanas temperatūru uz minimumu, kā arī pieregulējam āra temperatūru pie kuras katls nestrādā. un viss.

Kāpēc vajag āra vadību - lai katls saprastu ka konkrētā naktī ir pēkšņi -15grādi un jāpadod lielāka temperatūra turpgaitā. savukārt kad ārā 0, tad turpgaitā var dot pa kārtu mazāku temperatūru.
teorijā āra vadīts katls +2-3% efektivitāte

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 12/04/2018 09:32

Paldies, bet kaut kas nesanāk.
Menu poga ir apzīmēta kā atslēga?
To paturot parādās F0 uz displeja. Ko tālāk? Ar ko regulē to pretaizsalšanu?
Apkures loka kloķis jau stāv uz max pa kreisi.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********    *******   **     **   ******   
 **  **  **  **     **  **     **  ***   ***  **    **  
 **  **  **  **     **  **         **** ****  **        
 **  **  **  **     **  ********   ** *** **  **   **** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  **    **  
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  **    **  
  ***  ***   ********    *******   **     **   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727