UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: nav svarīgi ()
Datums: 20/07/2018 20:50

gribēju ievietot tēmu par caurteces ūdens sildītājiem, jo ir izveidojusies zināma pieredze. varbūt kādam noder? esmu izmēģinājis 15 gadu griezumā vairākus elektriskus ūdens sildīšanas risinājumus, protams boilerus un dažādus caurteces variantus. par boileriem, viennozīmīgi neefektīvāki patēriņā ir horizontālie. savukārt caurteces "parastie"slimo ar izejošā ūdens temperatūras svārstībām. tur pie vainas ir spiediena svārstības un ienākošā ūdens temperatūra. šobrīd ir uzstādīts Kospel firmas caurteces sildītājs, kuram visi šie parametri nav svarīgi un lietojot neizjūt nekādu diskomfortu. elektroenerģijas patēriņa ziņā man bija liels pārsteigums, jo vidējie izdevumi samazinājās par apmēram 20%. šīm caurteces ierīcēm ir viens būtisks mīnuss, nepieciešams atbilstošs trīs fāzu jaudas pieslēgums. man, salīdzinoši gada griezumā vienkārši parēķinot savus izdevumus par silto ūdeni privātmājas vajadzībām, sanāca, ka gada laikā salīdzinot ar boileri, ietaupījums veido aptuveni šī Kospel caurteces sildītāja cenu. man tas ir būtisks arguments. šī nav reklāma, ja interesē, meklējiet citu ražotāju izstrādājumus. vairāk bija domāts par būtisku līdzekļu ekonomiju mūsu ikdienas dzīvē! lai veicas!

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: aakk ()
Datums: 21/07/2018 10:25

Var jau uzlikt maisītāju ar temperatūras regulēšanu, tad nekādas svārstības izejošajam ūdenim nav novērotas, neatkarīgi no ienākošā temperatūras vai spiediena.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Rx ()
Datums: 21/07/2018 12:34

Vai ar 12kW caurteces pietiek , lai maigi tekošā duša būtu bauda...Jautājums tāpēc, ka sadales tīklu un Latvenergo politikas dēļ pārgāju uz 20A trīsfāzu ar C drošinātāju. Visām pārējām mājas iekārtām pietiek. Ja tikai sildītāja pēc vajag 32A un vairāk, tad kāda tur ekonomija?... jo par strāvu jāmaksā par 6 ..Euro vairāk.
Ja ir 16A un pāriet uz 32A tad starpība vēl lielāka = ap 7 Euro. Pa 7 Euro var gandrīz 50kw notērēt ar parasto sildītāju, kā saka...zudumos. Kā rēķinājāt izdevumus 20%?

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: binary ()
Datums: 21/07/2018 16:14

aakk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Var jau uzlikt maisītāju ar temperatūras
> regulēšanu, tad nekādas svārstības
> izejošajam ūdenim nav novērotas, neatkarīgi no
> ienākošā temperatūras vai spiediena.

Nu ir man maisītājs ar termostatu. Līdz ko ieslēdzas sūknis, tā spiediens pieaug un ūdens paliek auksts uz dažām sekundēm, kamēr atkal noregulējas.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: aakk ()
Datums: 21/07/2018 17:05

Varbūt tad vajag izplešanās trauku kādi 250 l, tad divi cilvēki var ieiet dušā un sūknis pat vienu reizi nepaspēj ieslēgties

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: nav svarīgi ()
Datums: 22/07/2018 20:50

manas ģimenes vajadzībām dušai+virtuves izlietnei esmu noregulējis šo ierīci uz 15kw jaudu. šī ierīce atļauj izvēlēties dažādus jaudas līmeņus. ja Jums ir 20A pieslēgums varat droši šo lietot. pārējiem, ja nesaprotiet par ko šeit runa, lūdzu rakstiet citur.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Hmm ()
Datums: 22/07/2018 21:28

15kW un droši lietot pie 20A pieslēguma??? Kūkū vai pilnīgi kūkū?
25A minimums, ja neko citu tai brīdi nedara.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: nav svarīgi ()
Datums: 24/07/2018 18:15

pamato, mister ku kū. tomēr, kad apjēgsi, izravē pāris rievas galvas nodalījumā.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Tinis ()
Datums: 24/07/2018 18:35

Vienas fāzes maksimālā jauda pie 20A ir: 220V x 20A=4,4kW. Trīs fāžu maksimālā jauda 4,4kW x 3=13,2kW. Tātad ar 20A nevar pavilkt 15kW sildītāju.

Re: caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: ETT ()
Datums: 24/07/2018 18:59

Iz Kospel Focus PPVE 9/12/15kW tehniskajiem datiem -
Nomominālā jauda(kW): 9/12/15
Nominālais spriegums: 380V 3~
Nominālā strāva(A): 3x13.7/18.2/22.8

Tātad 15kW 20 ampēros nekādi neierakstās. Ar 12kW ieslēdzot arī var rasties kāds maximuma pīķis, kas spēj izsist 20A pusautomātu, jo nav iespējams visiem mājas ļaužiem pateikt - jūs te čaiņikus, ventilatorus, lampas, cepeškrāsnis, putekļsūcējus un citu drazu iekšā neslēdziet, jo man tagadiņās vajag atvērt ūdens krānu!
Atliek 9kW variants, kurš savukārt spēj piebarot 1 patērētāju. Variants - es eju dušā, traukus mazgāsiet pēc tam! Vai arī abiem nepilnīgi uzsildīts un tātad mainīgas temperatūras ūdens.

Tātad Hmm ar rievām galvas nodalījumā nemaz nav tik bēdīgi :)
[www.santehnikasveikals.lv]

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **     **  **     **  **        **     ** 
 **    **   **     **  ***   ***  **         **   **  
 **    **   **     **  **** ****  **          ** **   
 **    **   **     **  ** *** **  **           ***    
 *********  **     **  **     **  **          ** **   
       **   **     **  **     **  **         **   **  
       **    *******   **     **  ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727