UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: sqq ()
Datums: 19/01/2020 16:04

Sveiki,
plānoju mājas apkures sistēmā uzstādīt akumulācijas tvertni, bet vajadzīgs arī siltais ūdens.
Jautājums, kāda tipa izvēlēties:
A - ar karstā ūdens siltummaini - čūsku
B - ar iebūvētu boileri 200l

Pagaidām sliecos par labu iebūvētajam boilerim, jo, ja akumulators ir karsts, tad jau uzreiz ir pieejami 200l karsta ūdens, piemēram, lai varētu vannu pielaist.
Ja ņemtu čūsku, vai varētu to pašu vannu pielaist pilnu, vai nebūtu tā, ka pa krānu tecētu remdens ūdens, jo siltummainis tik ātri nespēj sasildīt?
Varbūt kāds var padalities ar savu pieredzi.
Paldies.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: minreks metal ()
Datums: 19/01/2020 17:17

Man ir 1400L akum tvertne igauņu ražojuma, laikam saucas mindreks metal. Iekšā gofrēta čūska. Karstais ūdens nekad nebeidzas, ja akumulators ir silts. Mums ir liela cara laika vanna, var pielaist pilnu bez problēmām. Nekad nav pietrūcis ūdens kaut mazgājas visa ģimene viens pēc otra.

Es tpc ieteiktu ņemt to ks ir lētāks.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: agrais ()
Datums: 19/01/2020 17:29

Es atkal neieteiktu ne vienu, ne otru. Bet gan kombineto boileri. Efekts tas pats, bet ir iespejams vasara piesildit ar elektrību. Un nav nekadu iespeju ka ar laiku tā čuska vai iemetinatais boileris izrūsēs ...Man pat pasi akumulatoru razotaji ieteica neņemt ar čūsku vai iekšejo boileri...Nu katram savs skatijums uz sito lietu.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: minreks meta ()
Datums: 19/01/2020 18:03

nerūsējošais tērauds izrūsēs?

Vasarai man ir pieslēgti saules paneļi, kas silto ūdeni novada tajā pašā akum tvertnē. Nekāda elektrība nav nepieciešama, tikai sūknim

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: mmmr ()
Datums: 19/01/2020 18:51

Nu mūžīgs jau nav arī nerūsējošais tērauds. Bet nu izrūsēt jau var arī tvertnes ārējās sienas un siltummainis no katla, kāpēc tieši par boileri vai siltā ūdens čūsku īpaši jāsatraucas? Man iepriekšējais ņeržas malkas boileris tieši tā arī sāka teicēt pa šuvi uz ārpusi.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: Sqq ()
Datums: 19/01/2020 19:21

Es atkal nesatraucos par izrusesanu (tikpat labi kombinetais boileris var nopliist) , bet par to, ka siltummainis varetu nepietiekami sildit.
Variants ar cusku ir letaks, nevajag papildus izplesanas trauku, salidzinot variantu ar boileri. Salidzinot ar kombineto boiler nevajag papildus sukni. Vasara uzkurinot akku praktiski tas viss stradatu ka viens liels boileris, ko iekurina reizi dazas dienaas.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: agrais ()
Datums: 19/01/2020 19:42

Nu labi, neizrūsēs...Es apkuri ievilku nesen, tik kādas dažas nedeļas būs. Bet esmu vienu problemu noverojis- kombinetaja boileri silta ūdens t nokritas paraleli akmulatora temperatūrai. Ja radiatoru sildīšanai ūdens t vēl pietiktu, tad karstajam udenim ir ta ka ir. Nedaudz būs japartaisa lai apkure nenosuktu karsto ūdeni,un būs ok. Bet ko darītu ja man būtu čuska vai ieksejais boileris?Akures ūdens atdziest, siltais ūdens arī.Protams, ja kurina katru dienu, tad šada problema nav. Ar atsevisķu boileri tomer ir iespejams so situāciju glabt.Arī man bija doma akm ar čūsku taisit, labi ka tomer to neizvelejos...

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: Georgs999 ()
Datums: 19/01/2020 21:36

Man ir tonnīgā akumulācijas tvertne.
Un virs viņas 200 litrīgais drazice horizontālais boileris.
Piesilda uz pašteci bez sūkņa.
Akumulācijas tvertni apkure var izlietot, bet siltais ūdnes tik un tā paliek boilerī.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Datums: 19/01/2020 21:56

Man paralēli 1T akumulatoram ir 600L ar iekšējo tvertni uz kādiem 150L un divām čūskām. Apakšējā čūska pie saules kolektora, augšējā pagaidām neizmantota.
Principā cilvēki saka, ka caur čūsku arī ideāli saslida ūdeni, tāpēc gan jau ka ir ok, lai gan konkrēta pieredze man nav. Bet cenas dēļ iespējams būtu vērts to caurplūdes ņemt, ja nav nākotnē vēl kaut kādas funkcijas.
Toties ir ļoti prātīgi atzīmēts, ka apkure var noņemt siltumu no boilera, tāpēc manuprāt tas ir jāpieslēdz savādāk. Man piemēram tajā boilera akumulācijā turpgaita iet nevis augšdaļā (kā standartā), bet vidusdaļā, kur apmēram ir boilera apakša. Līdz ar to apkure nevar izņemt no boilera siltumu un viss ir baigi ok.

Re: Akumulācijas tvertne ar čūsku' vai iebūvētu boileri?
Autors: Georgs999 ()
Datums: 19/01/2020 23:24

Vai tev Vilni ir kāds viedoklis par ārējo plākšņu siltummaini?
Man arī ir akumulācijas tvertne bez čūskas un domāju par saules kolektoriem.
Vai pirkt jaunu tvertni ar čūsku un pieslēgt paralēli akumulācijas tvertnei, kas aizņem daudz vietas,
Vai arī ārējo siltummaini.
Kaut kā nav daudz dzirdēts, ka viņu plaši izmantotu.
Vai arī no akumulācijas tvertnes pa taisno saules kolektoros uz vasaras mēnešiem un ziemā noliet ūdeni.

Par ārējiem plākšņu siltummaiņiem raksta, ka ieteicams, ja kolektoru laukums pārsniedz 10m2:
+ augsta lietderīgā siltummaiņa jauda,
+ kompakti izmēri,
+ zema cena,
- lieli spiediena zudumi,
- var aizkaļķoties

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man paralēli 1T akumulatoram ir 600L ar iekšējo
> tvertni uz kādiem 150L un divām čūskām. Apakšējā
> čūska pie saules kolektora, augšējā pagaidām
> neizmantota.
> Principā cilvēki saka, ka caur čūsku arī ideāli
> saslida ūdeni, tāpēc gan jau ka ir ok, lai gan
> konkrēta pieredze man nav. Bet cenas dēļ iespējams
> būtu vērts to caurplūdes ņemt, ja nav nākotnē vēl
> kaut kādas funkcijas.
> Toties ir ļoti prātīgi atzīmēts, ka apkure var
> noņemt siltumu no boilera, tāpēc manuprāt tas ir
> jāpieslēdz savādāk. Man piemēram tajā boilera
> akumulācijā turpgaita iet nevis augšdaļā (kā
> standartā), bet vidusdaļā, kur apmēram ir boilera
> apakša. Līdz ar to apkure nevar izņemt no boilera
> siltumu un viss ir baigi ok.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **    **  **     **  **      ** 
 **     **  **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
 **         **     **  **  **    **     **  **  **  ** 
 ********   *********  *****     **     **  **  **  ** 
 **     **  **     **  **  **     **   **   **  **  ** 
 **     **  **     **  **   **     ** **    **  **  ** 
  *******   **     **  **    **     ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727