UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Rainis123 ()
Datums: 18/10/2021 11:25

Nē, par 5-25mm frakciju, kas paredzēta katliem ar automātisko padeves šneku.

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/10/2021 11:41

Ja ir granulu katls, kāpēc to mocīt ar oglēm?

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Rainis123 ()
Datums: 18/10/2021 14:50

Nav granulu katls, ir ogļu katls.

Un redzēji cik tagad granulas maksā? Un ne visiem viņas ir pieejamas tuvu un labā kvalitātē.

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/10/2021 15:12

Nav granulu katls, ir ogļu katls. => vai ar automātisko padevi, ja skaties uz smalkajām oglēm?

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Rainis123 ()
Datums: 18/10/2021 16:02

Jā, ar automātisko.

[www.kolton.eu]

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/10/2021 17:03

Nu tad jau bez bažām, ja katls ir kurini un miers.
Ja nauda ir un ogles glabāt ir kur, tad var pirkt arī 17t.
Tā kā eiropas savienības uzdevumā jāapkaro CO2 izmeši, tad oglēm liek klāt akcīzi un gan jau kadu brīdi aizliegs tirgot pavisam,

Man trīs gadus kā ir gaiss ūdens siltumsūknis un daļēji ir saglabāta nedemontēta vecā apkures sistēma; izmaksu ekonomijas nolūkā varu kurināt visu, kas deg. lielo kurtuves restu dēļ varu kurināt tikai lielos ogļu gabalus. Šķūnī vēl kādi 8maisi ogļu palikuši, tos pietaupīšu aukstākam laikam. Mazliet ir arī malkas, tā kā varu samazināt elektrības rēķinus.
Kamēr ārā silts un SS COPi lieli, spēlējos ar siltumsūkņa darbināšanu biržas cenas zemākajos brīžos,

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: SerViss ()
Datums: 18/10/2021 17:37

Iepirkt nevajadzīgas tonnas smalku ogli daudziem gadiem nebūs īsti tālredzīgi. Tas tomēr ir organisks produkts un zaudē kvalitāti. Turklāt ar pašaizdegšanās bīstamību nepareizi uzglabājot.
Te mazs citātiņš no kaimiņzemes speciālistiem:
Интересно, что каменный уголь может миллионы лет находиться в земных недрах без потери своего качества. Однако после добычи он немедленно начинает взаимодействовать с окружающей средой. Наиболее опасна для него встреча с кислородом – то есть окисление. Оно разрушает структуру сырья и приводит его в негодность.

Чем крупнее куски угля, тем больше времени потребуется на окисление. Например, каменный уголь фракции выше 100 мм может храниться без потери качественных характеристик до 3 лет, с размером кусков до 100 мм – около 1 года, а топливо мелкой фракции – меньше 24 месяцев. Фракция 20-40 мм, которую вы можете приобрести в нашей компании, сохраняет свое качество в течение одного сезона. То есть, заготавливать такой уголь на несколько зим не имеет смысла.

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Rainis123 ()
Datums: 18/10/2021 18:09

Aldis,

Nav nopirkts vēl katls, šobrīd ir gandrīz pabeigta māja un esmu dilemmas priekšā kādu apkuri likt. Startā tika noskatīts Panasonic KIT-AXC12HE8. Bet es nepazīstu nevienu cilvēku personīgi kuram pajautāt par patēriņu/izmaksām utt. Savukārt pazīstu cilvēku kurš kurina ar oglēm un šo Poļu katlu jau gadiem un iedeva man precīzu info kas ko kā.

Jā uzrastos kāds ar gaiss-ūdens SS un izstāstītu visas nianses, ar cipariem patēriņam utt, varbūt tomēr paņemtu SS.

Ogles ir kur glabāt tās 17t.

Serviss - ļoti interesants raksts ko iemeti!

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/10/2021 19:27

Siltumsūkņiem ir daudz nianšu, tepat forumā ir daudz sarakstīts, arī es šo to esmu ierakstījis. Savu SS nopirku kroga maksātnespējas ietvaros pa lēto, paša pārvests un uzstādīts. Ar manu 5kw modeli uz 120m2 gan ir tā kā par maz, bet, tā kā ir arī cita vēsturiskā apkure iespējama, tad pēdējos divus gadus pamatā esmu sildījies ar SS. Elektrības patēriņš ir atkarīgs no daudziem faktoriem, sākot no nepareizas vietas izvēles, nepareizas apsaistes, liela karstā ūdens patēriņa, sliktas siltumizolācijas un tt. Kā siltināsi, tā arī sildīsi.... Es savu 100gadīgo māju diez ko labi nosiltināt nevaru, bet
manam bosam vispār nav apkures, pasīvā māja ar rekuperāciju.

Re: Kāds kurina ar oglēm?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/10/2021 19:34

Viens rads šobrīd skatās uz kaysun siltumsūkņiem,lūdza viedokli. Varbūt kādam ir pieredze? Par viena Panasonic cenu var nopirkt trīs kaysun - viens darbā, viens karstā rezervē un vēl trešais- rezerves daļām- [www.ac24.lv]

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********         **  ********   **    ** 
 **    **  **     **        **  **     **  ***   ** 
 **        **     **        **  **     **  ****  ** 
 **        ********         **  ********   ** ** ** 
 **        **         **    **  **     **  **  **** 
 **    **  **         **    **  **     **  **   *** 
  ******   **          ******   ********   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727