UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Ātomreaktors ()
Datums: 17/07/2022 22:35

Mūžīgi

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: pans ()
Datums: 17/07/2022 23:29

Labi siltinātai mājai apkure nav nepieciešama, vidēji siltinātai - kaut kāds elektriskais eļļas radiators, varbūt 2 vai trīs. Un tad sākās slikti siltinātas, mūsdienām neatbilstošas energo neefektīvas... Tā ir lielākā problēma malkas katlam, kā lai nodrošina nelielu siltuma padevi uz grīdu. Katls jakurina kārtīgi, bet jāpaņem no tā tikai mazliet.

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Libau ()
Datums: 18/07/2022 00:53

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labi siltinātai mājai apkure nav nepieciešama,
> vidēji siltinātai - kaut kāds elektriskais eļļas
> radiators, varbūt 2 vai trīs. Un tad sākās slikti
> siltinātas, mūsdienām neatbilstošas energo
> neefektīvas... Tā ir lielākā problēma malkas
> katlam, kā lai nodrošina nelielu siltuma padevi uz
> grīdu. Katls jakurina kārtīgi, bet jāpaņem no tā
> tikai mazliet.

Septembrī iekurini vienreiz un līdz aprīlim pietiek.. Šitie stāstnieki. Ja ik pa laikam kaut ko nesvilinās, tad arī pasīvais būs leduskambaris.

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: agrais ()
Datums: 18/07/2022 04:58

Dazus gadus atpakļ, tad arī man si bija aktuāla tema...Biju noskatijis tur nezin kādus krutos katlus.Bet tad yutube netisam ieraudzīju vienu krievu gudreli.Vinš tur par visadam apkures lietām stāstija, ar dazadiem aprekiniem. Un viņš ar aprekiniem pieradīja kāda atsķiriba izmaksās gazģeneracijas katliem pret parastu katlu.Tad nu rezultata sanaca ka nekada...Tgad vairs neiedzilinasos, tas viss atrodams ja interesē. Ta rezultatā ari nepirku dargo katlu, bet uzliku parasto grobiņas katlu. Varbut butu kadu citu izvelejies, bet Grobiņā dzīvoju...Esmu apmierināts,un zinu cilvekus kam tads katls kalpo jau 25, un vairak gadus... Bet viņš arī nemaksa kosmosu, savas funkcijas pilda perfekti.Bet nu piebildisu...man nav jadoma mar malkas ekonomiju vai neekonomiju, pasam savs mežš, cik vajag ,tik kurinu.Tamdeļ katlu paņēmu neviss 40kw, ka bija planots, bet 52kw...Deļ ta, ka viņam pagales iet iekša 65cm.Lidz ar to mazaka zaģēšan utt.Nezinu, cik ta padarīsana ekonomiska, bet māju,un 2,5t akumulatoru, uzsildu ar divam kursmam, apmeram 4-5 stundu kurināsana.Kaut kāda daļa jau drosi vien aiziet skurstenī, bet katlam nav nekadas elektronikas, ventilatoru, nav nekadas citas fīčas kas ir gazģeneratoram, un kuras ar laiku izdeg, jamaina, tere elektribu. Un taja bridi grobinas katls maksaja 1100eiro, bet gazenieki jau ap 3-4k.Maja 180m2, radiatori,pluss silta gaisa pūtējs liela garazas boksa.Nu kaut ka ta..

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/07/2022 18:29

Esošām, ekspluatācijā nodotā mājām dziļi vienalga kāds katls, katra īpašnieka brīva izvēle. Bet jaunbūvēs ir prasība pielietot energoefektīvus apkures katlus;šķiet sistēmas virs 20kw vēl ir jāpārbauda vai ir gana efektīvas un jāsaņem novērtējums pie nodošanas ekspluatācijā. Tur gan ir variācijas, kurā gadā izsniegta būvatļauja.

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: martell ()
Datums: 19/07/2022 12:24

Topikstārtera bilde ir no zinātniskās fantastikas.

1. Cik izmaksā telpa, kurā uzglabāt tās 10 metāla kastes?
2. Cik izmaksā Jungheinrich elektriskie ratiņi?
3. Cik izmaksā "bezmaksas" malkas sagāde paša mežā?
4. Ja jau viss tik čoina, tad kāpēc tās briketes vajadzīgas?

Man arī ir gāzģenerācijas katls (tikai bez akumulatora) vidēji labi siltinātā mājā, kurinu ~15 gadus, un es varu precīzi atbildēt uz visiem jautājumiem par izmaksām, tai skaitā par savu "bezmaksas" darbu savā mežā ar savu tehniku. Tas viss ir rezultējies tajā, ka reizi 2 gados nopērku pilnu mežvedēju ar malku priekš 2 mājām. Un arī tajā, ka šobrīd lieku zemes ss priekš vienas ēkas. Galvenokārt tāpēc, lai dabūtu vienmērīgu siltuma izkliedi un attālinātu vadību. Manā ģimenē neder, ka vienam vienmēr jābūt piesietam pie mājas kā kurinātājam.

Vēl par enerģijas daudzumu un ēkas platībām. Sausa bērza malkas kilogramā ir ~4.5kW/h enerģijas. Lai dabūtu šīs te nosacītās 120kWh, nepieciešams ap 30kg malkas. Manā situācijā (bez akumulatora) tas ir dienas patēriņš, lai noturētu komforta 21C. Ok, man māja ir kalniņā, bez lieliem kokiem apkārt, pakļauta ziemas vēju pūtienam. Man kurtuvē (diemžēl) ir vieta 2 dienu normai, ko uzglabāt. Ik pa 2 dienām no šķūņa ir jāatnes (man nav elektriskie ratiņi, kuri maksā ap 8k :). Kurtuve (diemžēl) ir ēkā, malkas nešana rada netīrību, katls rada netīrību, sodrēji, pelni utt. Nakts laikā var dzirdēt ventilatoru.

Cilvēkiem, kas dzīvo aktīvu 21.gs dzīvi, malkas apkure nav piemērota, pat ja izmaksas sanāk lētākas kā SS, gāzei vai sliktākā gadījumā granulām. Un jo jaunāki cilvēki, jo vairāk tie kustās starp pilsētām un valstīm, jo mazāk malkas apkure ir iespējama pēc būtības. Es 2000-o gadu sākumā arī uzskatīju, ka malka ir labs (labākais) risinājums. Šodien es to vairs neizskatītu pēc būtības.

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Tinis ()
Datums: 19/07/2022 18:52

Pie šodienas gāzes un granulu cenām, domāju, daudzi apskauž meža īpašniekus ar malkas apkuri. Malkas apkure tā ir neatkarība. Neesi atkarīgs no Krievijas un granulu ražotāju kaprīzēm.

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Cogito ()
Datums: 19/07/2022 19:32

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Malkas apkure tā ir neatkarība.

Tiem, kam savs mežs, tiem jā.
Diemžēl ne visiem ir. Un ja malciņa jānopērk, tad ar to neatkarību ir tā kā ir :(

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Qwer ()
Datums: 20/07/2022 00:26

Cogito rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tinis rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Malkas apkure tā ir neatkarība.
>
> Tiem, kam savs mežs, tiem jā.
> Diemžēl ne visiem ir. Un ja malciņa jānopērk, tad
> ar to neatkarību ir tā kā ir :(

Ja nevar nopirkt tad var uz mežu aizbraugt un salasīt... neviens gailis līdz nedziedās. Nogalēs diezgan tipiska aina, kur čaļi ar piekabītēm ved sprunguļus no mež.
Starp citu lvm cirsmās var lasīt atlikumus, tik jāsaskaņo. Es kad nopirku tiko izstrādātu cirsmu 2 ha, apmēram 30 kubi malkas vēl savācu, to ko zēni atstā tārpiem..

Re: Malkas apkure - 21. gs
Autors: Niks (īstais) ()
Datums: 21/07/2022 06:41

Zebiekste rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pacelšu šo tēmu, lai nav jāver vaļā jauna.
> Pēc garām pārdomām Interesē pieredze ar
> gāzģenerācijas katlu ražotājiem, jaudas pret m2,
> akumulācijas tvertņu izmēriem un kurināšanas
> biežumu ziemas sezonā.
> Projekts: 120m2, labi siltināta, siltās grīdas,
> katla telpa ir plānota liela.
> šobrīd doma 25-40kw katls un 1-1.5 T akums ar
> iespēju pieslēgt vienu saules paneli siltajam
> ūdenim.
> Cik ilgi tādi katli jums kalpo?

1. jāsaprot, ka katla uzdevums ir kompensēt siltuma zudumus. Jebkura katla - gāzes, malkas, elektriskā - vienalga.
Siltuma enerģiju visiem saprotami ir pieņemts izteikt kWh (var arī cal, Joules, kā gribi)

2. Nav jau baigi korekti, bet ir pieņemts, ka siltuma zudumi ir proporcionāli mājas platībai.
Mana, 190 m^2 māja tērē 60 kWh/d, Tava, apm 1/3 mazāka varētu būt, ka tērēs ~ 40 kWh/d. Protams, tas atkarīgs no siltinājuma, ne no kvadrātmetriem, bet nu ideja skaidra, es ceru

3. Kā te kolēģis (kuram citos punktos es principā nepiekrītu) korekti norādija, 1 kg malkas sadegot saražos 4,5 kWh. Vajadzēs 10 kg dienā malkas.
Ja katla "mutē" vari ielikt 20 kg = 2 dienas starp kurināšanas reizēm.
Attiecīgi vajag akumulatoru, kas spēj uzņemt 90 kWh vērtu siltuma enerģiju
Slinkums rēķināt, bet tas būs ap 1,5 T

4. Ja ir siltuma accu, tad katla jaudai ir sekundāra nozīme. Nu vismaz man ir pilnīgi vienalga, cik stunda tas kurās, jo es to nekurinu. Es iekurinu un aizmirstu. Ja Tev būtu 40 kw katls, tad tam būtu jākuras 3 st 48 stundās. Manuprāt - stipri par dullu :) IMHO 15 kw būs pašā laikā. Skaties tik lai "mute" ir gana liela. Ja tā nav, tad tiešām Tev būs "jākurina", ar to es domāju - vērt vaļā durvis ejošam katlam, pievienot malku. Es tā nedaru - ielādēju visus ~ 30 kg, aizdedzinu un aizmirstu

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******    *******    ******   ********  
  **  **   **    **  **     **  **    **  **     ** 
   ****    **        **         **        **     ** 
    **     **        ********   **        ********  
    **     **        **     **  **        **     ** 
    **     **    **  **     **  **    **  **     ** 
    **      ******    *******    ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727