UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: parks 2020 ()
Datums: 24/01/2022 11:22

Sveiki!
Vēlos pajautāt vai kādam ir uzstādīts Kamīns ar akumulāciju Salzburg XL no Nordpeis vai arī kāds cits modelis no šiem?Ir interese par šo krāsni,tāpēc vēlētos kāda lietotāja pieredzi,jo cena ir diezgan augsta un rodas jautājums vai kamīns ir tās vērts?

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Datums: 24/01/2022 11:58

Jautājums vai kamīns ir tā vērts ir ļoti subjektīvs, jo vienam ir viens priekšstats par vērtību, citam cits.
Ja atmet dizainu un kompaktumu, tad protams ir efektīvākas ierīces.
Nekādi jau brīnumi šim kamīnam nav iekšā, bet visticamāk visas "parastās" lietas ir labi nostrādātas un pārdomātas un viņš ir labāks par ierindas kamīniem. Principā visām malkas kurināšanas krāsnīm, kurām nav nekāda dinamiskā vadība efektivitātes griesti ir kaut kur ap 75%.
Plusi:
-muļķdrošs,
-kompakts un vienlaicīgi glīts (nav vajadzīga tehniskā kurinātava)
-salīdzinoši efektīvs
- ļoti piemērots neregulāri apdzīvotām mājām

mīnusi:
- telpās tik vienmērīgu siltumu kā ar centrālapkuri nedabūt,
- siltums būs tikai noteiktos m2 ap šo krāsni un tālākās telpās siltums īsti nenonāks
- tik labi neizdzenā siltumu pa stūriem, aiz skapjiem kā to dara siltā grīda
- netīrumi no malkas nonāks tīrajās telpās



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/01/2022 12:00, labojis Vilnis_Radio.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: parks 2020 ()
Datums: 24/01/2022 12:43

Doma ir tādu uzstādīt,lai samazinātu gāzes patēriņu

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Datums: 24/01/2022 13:10

Doma nav slikta, bet tad jārēķina un jāsalīdzina ar citām alternatīvām. Man šķiet, ka ir vēl kaut kādas akumulējošās kamīnkrāsnis tirgū. Šīs izskatās no dārgā gala. Esmu vēl pāris piedāvājumus redzējis un man šķiet, ka viens no tiem bija Tulikivi. Es domāju, ka šī un Tulikivi praktiski ir ļoti līdzīgas pēc parametriem un nez kāpēc šķiet, ka cenas diapazons arī viņām ir līdzīgs.
Es paskatītos arī uz granulu kamīnu, bet nav ne mazākā jausma kas notiek ar granulu cenām, vai nesanāk tā ka gāzei uzkāpjot, proporcionāli arī granulas aiziet līdzi un beigās nekāds ietaupījums lielais nesanāk.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Datums: 24/01/2022 13:20

Vispār jocīga situācija, jo nenāk prātā sakarīgi risinājumi - viss ir vai nu sarežģīts vai arī dārgs.
Man redz vienkārši - es dzīvoju uz malkas un saules un es esmu pieradis pie tās malkas ņemšanās, bet vai es varētu viegli pārslēgties no gāzes ērtuma pieraduma?
Ja es būtu tādā situācijā, tad paskatītu parasto centrālapkures kamīnu kādu ar relatīvi nelielu akumulācijas tvertnīti (nu kādi 500L lai daudz vietu neaizņem, bet nodrošina ap pusdienu vai dienu) un pieslēgt viņu paralēli.
Granulu kamīnu/katliņu arī apskatītu.
Paskatītu vai nav lētā gala akumulējošie kamīni.
Galu galā ir taču mums vēl arī krāšņu mūrnieki.
Šīm dārgā gala kamīnkrāsnīm ir kaut kāds interesanta materiāla bloks ko viņi izmanto - daudz vieglāks par ķieģeli manuprāt.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: SerViss ()
Datums: 24/01/2022 15:26

Kā zināms siltuma apjoms galvenokārt atkarīgs no iztērētā malkas apjoma. Tad varbūt var neskatīt iekārtu par ~ 6000 EUR, bet par ~ 600 EUR. [www.termomax.lv] Tomēr 10x izdevīgāk. DDDD
PS Neesmu lietotājs. Tikai googles skatītājs.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: sqq ()
Datums: 24/01/2022 16:32

Par granulu cenu -tā kā es granulas pērku Mājai un Dārzam veikalā pēc vajadzības, vienmēr piefiksēju cenu.
Pagājušogad maišelis 2.97 Eur
šogad jau 3.49Eur
Vai malkai cena stāv uz vietas?
Kaut kur dzirdēju, ka briketēm esot baigi uzlekusi cena, par cik - nepateikšu jo tās nepērku.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Datums: 24/01/2022 18:08

Malkai arī cena nestāv uz vietas. Pagājušogad manā pusē bija pa 25 kubā, rudenī jau ap 35. Bet malkai cena uzkāpa pirms vēl gāze aizgāja debesīs, varbūt tagad vēl ir klāt.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: Hmm ()
Datums: 24/01/2022 21:09

Skurstenis un vēl viena cuka ir brīva, kur pieslēgt?
Pamati izbūvēti, jo uzkrāmējot tāpat vien istabas stūrī uz grīdas 1.3tonnas rezultāts var būt interesants.
Visādi citādi liels akmens klucis, kurš ilgi jāsilda un pēc tam ilgi atdos siltumu. Būs jāstrādā par kurinātāju katru dienu vairākas stundas. Savukārt, vienreiz izkurinot 4kg malkas, siltums būs tik cik būs 4kg*~5kwh*~0.8 un tad ir jautājums vai vajadzīga milzīgā siltuminerce. Strādāt noteikti strādā, malku sadedzināt var, siltumu akumulēt var, masa milzīga, izskats skaists, citādi nekādu brīnumu nav un fizikas likumus neapmāna.
Mans viedoklis, lai ekonomētu, malku pārvērst siltumā var ar lētākām sadedzināšanas iekārtām.

Re: Kamīns Salzburg XL no Nordpeis
Autors: parks 2020 ()
Datums: 24/01/2022 22:21

Šobrīd ir kamīns ar čuguna kurtuvi un riģipša kasti virs tā,kurš ļoti labi izskatās,bet siltumu dod tikai kurināšanas brīdī,tapēc doma ir šo kamīnu samainīt pret kamīnkrāsni ar akumulāciju.
Savukārt ļoti laba pieredze ar tulikivi pašu mazāko pieejamo ziepakmens kamīnkrāsni,kura jau vairākus gadus tiek lietota citā ēkā,taču šeit prasās izmēros lielāka,bet lai tā vizuāli nebūtu tradicionālajā pelēkajā ziepakmens izpildijumā,tapēc tiek meklētas alternatīvas

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        **     **  **     **        ** 
 **     **  **        ***   ***  **     **        ** 
 **     **  **        **** ****  **     **        ** 
 **     **  **        ** *** **  **     **        ** 
  **   **   **        **     **  **     **  **    ** 
   ** **    **        **     **  **     **  **    ** 
    ***     ********  **     **   *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727