UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Arlando ()
Datums: 23/05/2022 14:53

Labdien!

Šobrīd pārvācos uz jaunu dzīvesvietu, veicu remontu un nepieciešams iegādāties boileri vai caurplūdes ūdens sildītāju. Sliecos vairāk uz caurplūdes ūdenssildītāju.

Man ir pieejama šāda elektrība - 3 fāzes, 16A, 0,4 kV.

Vēlos saprast kāds ir maksimāli jaudīgākais caurplūdes sildītājs, ko es varu novietot?
Pētu šo - [www.stiebel-eltron.com]

Bet nu man ir bažas par to vai man ar manu pieslēgumu pietiek, jo tehniskajos datos rāda, ka jābūt strāvai 24.7 A. Savukārt veikalā man pateica, ka galvenais, lai 3 fāzes ir. Tāpēc es īsti nesaprotu vai es varu lietot vai nevaru lietot šāda veida iekārtu.

Vai linkā esošais sildītājs darbosies uz man pieejamās elektrības?
Kāds ir maksimāli jaudīgākais ūdens sildītājs, ko drīkst izmantot uz man pieejamā pieslēguma?

Paldies!

Re: Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: agrais ()
Datums: 23/05/2022 15:26

Praktiski neko normāli lietojamu nevari uzlikt. Tā, lai mazgājoties duša vari normālu spiedienu dabūt. Pats esmu tām lietām gājis cauri. Visi tie lēta un mazjaudiga galā aparāti ir mēsli.... Kaut ko nomazgāt jau var,bet gaidītā rezultāta nebūs. Normāls sildītājs sākas ar 13-15 kW.... Un tam nu tavi 16 amp nepietiks. Jo kaut kas jau vēl būs pieslēgts... Liec tik labāk boileri... Man pašam bija AEG 15kw caurpludnieks. Nu tā...iztikt varēja,bet prasījas jaudīgāks,ar lielāku caurplūdi

Re: Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Hmm ()
Datums: 23/05/2022 17:23

Nepieciešamais enerģijas apjoms atkarīgs no tā par cik grādiem vajag paaugstināt temperatūru un cik lielam ūdens tilpumam laika vienībā.
Jā, sildītāja norādītie 24A būs pie maksimālās slodzes, bet, lai nepārslogotu ievadautomātu tev speciāli vajadzēs ierobežot caurplūdi - apmācīt mājniekus - neslēgt reizē dušu un krānu, izslēgt visas elektoierces pirms iešanas dušā utml :)
Uz 3fāzu 16A drošinātāju - 9kW caurplūdes sildītājs, savukārt 12kW jau vajadzētu - 20A.
Un tad nonākam pie tā, ka ražību būs neliela, normāli varēs lietot tikai vienu karstā ūdens patērētāju vienlaicīgi, dušai vajadzēs speciālu klausi, lai spiediens neliktos par mazu.
Fiziku nepiemānīt, caurplūdes sildītājs ir ok, ja ir pietiekama jauda. Lai nebūtu jāveic iepriekšminētās darbības vajag 21kW un vairāk, kam atbilstu 40A pieslēgums.

Re: Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: agrais ()
Datums: 24/05/2022 07:15

Gan jau ka autors var izmantot jaudas palielināsanu... Bet, tad atkal lielaka samaksa par pieslegumu.Ar boileri viss ir vienkāršak. Un vēl jau pastav iespeja ūdeni sildit ar apkures katlu,ja tāds ir.

Re: Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: Arlando ()
Datums: 24/05/2022 12:11

Paldies par atbildēm!

Droši vien tā arī nāksies darīt, ka ņemt boileri.
Bet nu teorētiski varētu ņemt 9kW caurplūdes sildītājs uz vannas istabu, ko patērēs tikai izlietne vai duša vienlaicīgi. Un otrs mazāks sildītājs (kādi 3,5 kW) virtuves izlietnei uz citas fāzes nekā vannas istabas. Negalvošu gan vai tas ir jēdzīgs variants vai nē :)

Re: Caurplūdes ūdens sildītājs
Autors: agrais ()
Datums: 24/05/2022 12:20

Tā būs liela muļķība ,ja tā izdarisi.... Pēc tam nozelosi. Liec boileri.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   ********        **  **    ** 
 **     **  **     **  **              **  ***   ** 
        **  **     **  **              **  ****  ** 
  *******   ********   ******          **  ** ** ** 
        **  **         **        **    **  **  **** 
 **     **  **         **        **    **  **   *** 
  *******   **         ********   ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727