UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Aldiss ()
Datums: 25/08/2023 23:23

>>Bet invertoriem nāk papildus līdzstrāva ar augstu frekvenci, tapēc vajadzīgs F tips.>>
Līdzstrāva ir līdzstrāva,tai frekvences nav.
Ar līdzstrāvu nosisties ir krieni grūtāk, nekā ar maiņstrāvu. Tas tā, ja noplūde notiek līdzstrāvas ķēdē. No sadales tīkla maiņstrāvas tiek radīta invertora ierīcē līdzstrāva un saavukārt no tās tiek radīta maiņstrāva ar regulējamu augstāku vai zemāku frekvenci, ar kuru tad darbina veļas mašīnas motoru un regulē tās apgriezienus. Jo augstāka frekvence, jo mazāka ietekme uz dzīvību/veselību. Veļas mašīnas inverors ir aizsargāts ar iekšēju drošinātāju un korpusa apakšā ir arī noplūdes sensors, kas atvieno veļas mašīnai elektrisko ķēdi.
Savuārt "parastais" noplūdnieks lieliski pasargā no bojājuma veļas mašīnas ūdens sildīšanas ķēdē un visos bojājums pirmā invertora,arī no fēna iekrišanas vannā gadījuma.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Vecpils ()
Datums: 26/08/2023 08:09

> Savuārt "parastais" noplūdnieks lieliski pasargā
> no bojājuma veļas mašīnas ūdens sildīšanas ķēdē un
> visos bojājums pirmā invertora,arī no fēna
> iekrišanas vannā gadījuma.

Jā, AC tips der visām ierīcēm, kur nav līdzstrāva. Pa pirkstiem līdzstrāvas noplūde nesitīs, bet tā neļaus nostrādāt nopludniekam pie 30mA, ja notiks arī maiņstrāvas noplūde. Ja invertera vešene, tad arī A tipa nopludnieks nepalīdzēs, ja līdzstrāvas noplūde būs ar augstu frekvenci. Tam domāts F tipa nopludnieks. :))

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: agrais ()
Datums: 26/08/2023 08:19

Nez ka lidz 50+ gadiem izdevās nodzivot bez noplūdniekiem. Pat bez zemejuma.....

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Nemuldi ()
Datums: 26/08/2023 12:17

Ir kas neidzīvoja un ne mazums. Tie nepastāstīs. Vēl joprojām sēž viens elektriķis, kas ar zemējuma izveidi šmaucās, stieņus ar sālsūdeni aplejot. Cenu ar savu dzīvību pēc tam samaksāja cits

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: agrais ()
Datums: 26/08/2023 15:00

Nu katram savs.. es personīgi nezinu nevienu kas būtu cietis..ir bijusi zemnieku saimniecība ar visādiem verkiem,tas 90 gados. Ir samērā liels konditorejas cehs bez nekādiem noplūdes automātiem. Ir vairāki dzīvokļi un mājas jau gadiem...ir vietas bez zemejumiem. Par kaut kādiem noplūdes automātiem pat runa nav,tie nav un visdrīzāk arī nebūs. Man labs elektriķis,ar labu izglītību utt. Bija mums runā par noplūdes automātiem,kad sev vilku mājai elektrību. Viņš pasmaidija... Prasības ir viens,reālā dzīve otrs. Es tādas lietas neizmantoju,cits atkal priekšā pakaļā pa nopludniekam liek...

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Aldiss ()
Datums: 26/08/2023 15:48

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu katram savs.. es personīgi nezinu nevienu kas
> būtu cietis..ir bijusi zemnieku saimniecība ar
> visādiem verkiem,tas 90 gados. Ir samērā liels
> konditorejas cehs bez nekādiem noplūdes
> automātiem. Ir vairāki dzīvokļi un mājas jau
> gadiem...ir vietas bez zemejumiem. Par kaut kādiem
> noplūdes automātiem pat runa nav,tie nav un
> visdrīzāk arī nebūs. Man labs elektriķis,ar labu
> izglītību utt. Bija mums runā par noplūdes
> automātiem,kad sev vilku mājai elektrību. Viņš
> pasmaidija... Prasības ir viens,reālā dzīve otrs.
> Es tādas lietas neizmantoju,cits atkal priekšā
> pakaļā pa nopludniekam liek...

Kombinētais A tipa noplūdnieks maksā dažus eur vairāk kā parastais automāts. Tas skaita, cik elektroni izskrēja pa fāzes vadu turp un cik pa neitrāli atpakaļ. Ja nesakrīt, tātad noplūde un atslēdz ķēdi. Reiz es basām kājām ar metāla lejkannu aplaistīju puķu dobi, kurā bija "paslēplies" elektrības pagarinātājs - neko ne sajutu, bet automāts nostrādāja zibenīgi.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: agrais ()
Datums: 26/08/2023 17:07

Nav jau runa par izmaksām. Man draugam tā zibenīgi nostrādāja,viņš to nepamanīja un vasarā uz vairāk kā diennakti atslēdza divas saldetavas. Tajās bija gaļa, praktiski viss pa pieskari aizgāja. Ja,paša neuzmaniba utt... Bet nafig man to vajag. Bet tas tikai manas domas.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Ivars jākobsons ()
Datums: 26/08/2023 20:26

Lbn294. 2sadaļa, 8. Punkts

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Ivars jākobsons ()
Datums: 26/08/2023 20:41

Atvainojos mk294

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Niks (īstais) ()
Datums: 14/09/2023 18:04

te gan varenas "gudrības" sastumtas
Ieteiktu kaut vai paskatīties yūķūbi, izprast kā darbojas invertOrs / VFD

īsumā. Invertorā dod iekšā 50 Hz maiņstrāvu. To iztaisno (parastais diožu tilts). te uz īsu brīdi parādās līdzstrāva, jā
To līdzstrāvu tad konvertē atpakaļ maiņstrāvā, tādā frekvencē, kāda nepieciešama.
Žandra klasika ir motoru ātrumu regulēšana. Parasti virs tiem 50 Hz. Man iekārtās lai dabūtu 24.000 rpm motorā, no invertOra nāk ārā ~ 800 Hz. Veļmašīnām un kondiškām varētu būt arī zem 50 Hz, nu ap 20. Tas PARASTI, ne vienmēr


Summary. Bloks, kuram iebaro iekšā AC 50 Hz. ārā nāk AC xx Hz
Bloks ir pietiekami "intelektuāls". Parasti. Kontrolē iezejošās strāvas; motora ātrums vai atbilst dotajam. Čupa pašdiagnožu (T; I ; U). utt

Kā jums pašiem liekas, vai tādam blokam ir nepieciešama aizsardzība pret DC noplūdēm ?
:)

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  ********  ********  **     ** 
       **  **     **     **     **    **  **     ** 
       **  **     **     **         **    **     ** 
       **  *********     **        **     **     ** 
 **    **  **     **     **       **      **     ** 
 **    **  **     **     **       **      **     ** 
  ******   **     **     **       **       *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727