UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Aldiss ()
Datums: 14/09/2023 19:10

Niks (īstais) rakstīja:
-------------------------------------------------------
> te gan varenas "gudrības" sastumtas
> Ieteiktu kaut vai paskatīties yūķūbi, izprast kā
> darbojas invertOrs / VFD
>
> īsumā. Invertorā dod iekšā 50 Hz maiņstrāvu. To
> iztaisno (parastais diožu tilts). te uz īsu brīdi
> parādās līdzstrāva, jā
> To līdzstrāvu tad konvertē atpakaļ maiņstrāvā,
> tādā frekvencē, kāda nepieciešama.
> Žandra klasika ir motoru ātrumu regulēšana.
> Parasti virs tiem 50 Hz. Man iekārtās lai dabūtu
> 24.000 rpm motorā, no invertOra nāk ārā ~ 800 Hz.
> Veļmašīnām un kondiškām varētu būt arī zem 50 Hz,
> nu ap 20. Tas PARASTI, ne vienmēr
>
>
> Summary. Bloks, kuram iebaro iekšā AC 50 Hz. ārā
> nāk AC xx Hz
> Bloks ir pietiekami "intelektuāls". Parasti.
> Kontrolē iezejošās strāvas; motora ātrums vai
> atbilst dotajam. Čupa pašdiagnožu (T; I ; U). utt
>
> Kā jums pašiem liekas, vai tādam blokam ir
> nepieciešama aizsardzība pret DC noplūdēm ?
> :)
Pa vidu abām maiņstrāvām ir līdzstrāva, kura hipotētiski var kaut kur noplūst.
Ja tas ir korpuss, tad noplūde notiek uz zemi. Nav dzīvībai bīstami. Ja atpakaļ uz 220v ķēdi, tad tas manai dzīvībai nav bīstami, jo gar vadiem negrābstamies.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Datums: 14/09/2023 22:33

He, te atkal vecā skola cenšas izfantazēt neticamākos Minhauzena stāstus par noplūdes automātiem. :) Es atminos ka tad kad auto ieviesa obligāto prasību piesprādzēties, tad kādi gan bija vaidi malu malās. Bija pat tādi, kuri spēja aizfantazēties, kā tur vienam paziņam roku siksna esot izlauzusi kad tas kāpa piesprādzējies no auto. Tās vnk ir muļķības par visiem stāstiem ar gaļām saldētavā un vēl citām pasakām. Pasaulē visu laiku drošībā iet uz priekšu un priekšu visās jomās un ja paši neprotas, tad ieviesīs kā obligāto, Ja atrausies - apdrošināšanu neredzēt kā savas ausis - tas būs mazākā bēda. Tagad arī tas pats ar vidējā ātruma radariem - ai cik tas radīs jaunas problēmas cik grūti būs iekļauties plūsmā, būs avāriju pieaugums. Ha ha. Ok, turieties veči pie pagātnes jo cieši - galvenais ir princips pretoties, tas nekas ka argumenti nav nekādi.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Datums: 14/09/2023 23:02

Redzu, ka notiek šķēpu laušana par noplūdnieku tipiem. Būtībā jāsāk ar to, kāda ir viņu uzbūve un tā ir supervienkārša, vismaz A tipam. tāpēc arī tas meksā kapeikas, jā jo viņam iekšā ir desmit centus vērta spole, kurai cauri izvērta fāze un neitrāle, saukts arī par current transformet jeb CT. normālos apstākļos bez noplūdes šis transformators ģenerē 0 voltus, jo fāze un neitrāle ir vienādas un attiecīgi neitralizē indukciju. tiklīdz kaut kas noplūst, tā rodas disbalanss un tranformatorā parādās volti, kuri attiecīgi izslēdz slēdzi. Prasti kā zeme un tādus būtībā iemontē iekšā jau dažādām ierīcēm, resp. daudz kur jau pašā izstrādājumā ir šāds risinājums.
Tālāk par DC. DC problēma ir nevis tāda, ka tā ņems un iesitīs pa pirkstiem un atradīsies uz korpusa, bet gan tāda, ka viņa iemiksējas iekšā maiņštrāvas vadā un attiecīgi rada nevēlamu efektu tranformatoram, kurš vair korekti nestrādā un tāpēc ja šāds DC ir tīklā, noplūdnieks var nenostrādāt. Tātad ir bišķi jāpastudē kas tā eventuāli ir par iekārtu, kura varētu šo DC noplūdi vados radīt un ja tāda tik tiešām ir, tad jau jāskata vai likt A, F vai B. Jebkurā gadījumā pat A jau būs labi. PAR F un B jāskatās, bet katrā ziņā tos DC piemaisījumus rada samērā specifiskas iekārtas, jā invertoru tipa - metināmie, saules invertori, tie pāsi VFD utt utt., principā inverotri pēdējā laikā daudz kur uzrodas mūsdienās.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Datums: 14/09/2023 23:16

Es vēl bišķi papildināšu par to DC problemātiku. Būtībā ir 2 scenāriji - viens ka iekārta pie normālas darbības rada šos DC piemaisījumus tīklā un tas izraisa aizsardzības nostrādāšanu. Otrais, ka DC piemaisījums rodas kā iekārtas defekts un attiecīgi atstāj iespaidu uz noplūdnieku. A tipa ir orientēts uz tīru AC, tur arī tā Dc problemātika slēpjas. Un invertoriekārtas apraksts arī jāpaskata, jo kā jau minēju, tad tajos jau var būt iekšā iestrādā gan AC gan Dc aizsardzība - labām mantām tādus liek.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 14/09/2023 23:21, labojis Vilnis_Radio.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Datums: 14/09/2023 23:30

Nu un pilnīgai kopainai - teitan ir uzskatāms A, F un B savstarpējais salīdzinājums ar bildīti priekš vizuālistiem. :)
[electrical.theiet.org]

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Vecils ()
Datums: 15/09/2023 10:35

Labi ja vel runa ir par A tipu. Daudzi ieliek AC tipu un pieslēdz iekārtas ar līdzstrāvu un skaitās droši. :D katrā ziņā Vilnis_radio drēbi zin, saprot, ka līdzstrāva ir tā komponente, kura "nobloķē" noplūdnieku un tālāk, ja būs maiņstrāvas noplūde,tad nekas vaļā neleks pie 30mA

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: panda ()
Datums: 15/09/2023 10:37

In addition to the details provided here trap the cat, I'll also introduce you online. This is a very nice list of the games I've played, which includes some of my all-time favorites and most well-known titles. another subject. Different games that I bet you'll like.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: kubiks ()
Datums: 15/09/2023 12:08

Vilnim ir google grāds vairākās inženierzinātnēs.
Par DC komponenti taisnība ir īstas DC gadījumā, kura reālajā dzīvē praktiski neeksistē. Visas ir lielākā vai mazākā mērā piegludinātas pulsācijas. Pie tam šai ideālajai DC noplūdei ir jākāpj pietiekoši lēni, citādi pārejas procesa radītais pīķis tāpat veiks savu darbu pirms magnētvada piestātināšanās.
A tips spēj strādāt pie kaut kādas DC noplūdes nepiesātinoties, taču reālajā dzīvē visbiežāk noplūdnieks nostrādā pat ar krietni mazāku strāvu dēļ jau pieminētā pārejas procesa.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Autors: Aldiss ()
Datums: 15/09/2023 16:18

Turklāt DC komponentes rādītājs pie saskares ar 220V pats nodegs zilos uguņos, tādējādi pārtraucot līdzstrāvas noplūdi un izsitot parasto slodzes automātu.

Re: Drošinātāju izvēle instalācijai
Datums: 15/09/2023 19:13

Nu nav jau jānodeg. 1 diodes taisngriezis jau nenodeg it kā un tas nav nekāds retums. Manam metināmajam tāds taisngriezis baro vadības plati un tas skaitās normāls risinājums.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ******** ********  **    ******** **  ** 
 **    **   ** **    **     ** ** 
 **    **   ** **    **     ****  
 ******  ********  **    ******    **  
 **    **     **    **      **  
 **    **     **    **      **  
 ******** **     ******** ********   **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727