UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Zibens novadītājs
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 23/04/2008 14:29

zemē iesaku nerūsējošā(ceru, ka tā ir) dzelza lentu!

Par to nepareizumu un ziepēm ir grūti spriest, jo tieši nenodarbojos ar zibensnovedēju uzstādīšanu, diezvai kāds sava amata meistars tagad stāstīs visu līdz sīkumiem, jo vienmēr var palaist kādu niansi garām un var palikt kautvai cilvēciskais faktors.

Tā kā zibensnovedēja izbūve pēc būtības ir līdzvērtīga mājas abdrošināšanai un cilvēka dzīvības apdrošināšanai, tad spriediet paši kā labāk darīt!

Re: Zibens novadītājs
Autors: zihers ()
Datums: 23/04/2008 15:31

Vienu "ziepi" jau varu pateikt uzreiz, piestiprinot zibensuztvērēju pie bleķa skursteņa kurš nāk no ēkas iegūsi brīnišķīgu zibens piegādi mājā, kuru itkā aizsargā, par sekām - pēc izdomas.
Atkārtoju vēlreiz - iesaku pieaicināt kādu speciālistu.

Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 23/04/2008 17:37

zibens piegādi mājās jau esmu ieguvis caur to, ka skurstenis nav mūrēts pilnībā, bet augšējā daļa ir ar firebordu apšūta kaste, t.i., reģipša profilu karkass, un līdz jumtam apskrūvēts ar plāksni, virs jumta - bleķis. principā, caur to karkasu un kaut kādām skrūvju vietām sanāk, ka pie elektrības var pieslēgt visu māju :( no otras puses, virs jumta iznākošais ņeržas dūmvads tāpatās var iebliezt istabā pa dzelzs krāsni. un ko tagad - ārdīt nost māju un sākt ar dzelžu dzīšanu zemē apkārt krāsns vietai? tāpēc jau arī ir versija pieskrūvēt to pīķi pašam skurstenim - elektriķis man stāstīja, ka belziena gadījumā lādiņš pa vieglāko ceļu tomēr aiziešot pa drāti zemē, nevis pa to karkasu mājā. jeb tas ir nepareizi?

Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 23/04/2008 17:45

Runājot par speciālista uzaicināšanu - nav man attiecīga cilvēka, kuram es uzticētos, bet samaksāt naudu kādam jefiņam par informāciju, kuru es nespēju izvērtēt, nu, sorry. Problēma nav naudā, bet faktā, ka vienalga rezultāts var būt 50/50.

Re: Zibens novadītājs
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 23/04/2008 22:47

dzīves rezultāts arī ir 50/50, nu ko tad darī turpināt dzīvot vai iet kārties laicīgi?

necel māju, būs mazāk stresa, dzīves procents palielināsies :)

Arī izbūvējot zibensaizsardzību neviens tev 100% negarantēs, ka tagad esi pasargāts no pārsprieguma.

Man te vienā no pēdējiem objektiem klients uz ieteikumu izbūvēt zibensaizsardzību atbildēja, ka māja ir apdrošināta un punkts!

Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 24/04/2008 10:25

oops, a māja ta jau uzcelta.

mans paranoidālais nīgrums izpaužas nevis aiz tam, ka prasu garantētu aizsardzību, bet, ka cik cilvēku, tik viedokļu par tēmu; tobiš, esmu gatavs izdarīt dajebko kā vajag, tikai nav iespējams izpīpēt, kā tad īsti vajag, un tas biku uzdzen stresu :)

Re: Zibens novadītājs
Autors: EjTakTu ()
Datums: 24/04/2008 19:14

Tad jau vajag atslābināties ;) Lieta tāda, ka zibens tomēr ir diezgan neizpētīta parādība. Un neskatoties uz visādiem standartiem, aizsardzība tiek veidota uz sakritības pamatiem. Līdz galam, kā vajag, neviens nezina :( Pie tam zibensaizsardzību veido tādejādi, lai zibeni pievilktu un novadītu, kur cilvēks iedomājies. Tad nu rodas retorisks jautājums - vai jums tas zibensspēriens ir vajadzīgs. Protams ir teritorijas, kur negaisi plosās biežāk, nekā citās vietās. Ja tādā vietā namiņš ir kalna galā, vai vienīgais paaugstinājums tuvākā apkārtnē, tad nu jāmēgīna tas zibens apmuļķot. Takš daudzās vietās apkārtne pati sargā no zibens. Un tur nav jēgas mēģināt dabūt zibeni savā jumtā. It sevišķi, ja tas viss tikai ar diegiem šūts. Nu padomājiet, ja zibens rada strāvu 30kA un vairāk, kas paliek pāri no alumīnija drātītēm. Un ja šito španungu iedzen turpat pie mājas zemē, kāds tur ir soļa spriegums. Bla, bla, bla...

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   ********  **         **     ** 
 **        **     **     **     **    **   **     ** 
 **        **     **     **     **    **   **     ** 
 ******    **     **     **     **    **   **     ** 
 **        **     **     **     *********  **     ** 
 **        **     **     **           **   **     ** 
 ********  ********      **           **    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727