UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Edins ()
Datums: 08/01/2007 23:24

Gribu pievienot pāris 3 dzīslu vadus saimniecības ēkā. Tagad radās jautājums par vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīmi un to pareizu pieslēgšanu (pievienošanu pēc krāsām). Saprotu, ka vien ir nulei, vien fāzei un viens zemējumam,
Tātad ir trīsdzīslu vads ar krāsām:
1) zils
2) brūns
3) krāsains (zaļš ar dzeltenu kopā)

Un kā ir ar 3 fāzu (5 dzīslas) vadu dzīslu krāsu nozīmi un pareizu pieslēģšanu???

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Olegs ()
Datums: 08/01/2007 23:50

3 fāzīgiem kabeliem (3 dzīslu):

1. zils - neitrāle (N) - darba nulle
2. brūns - fāze (Ph)
3. zalš-dzeltens - aizsargvads (PE) iekārtu zemēšanai

5 fāzīgiem kabeliem (5 dzīslu):

1. zils - neitrāle (N) - darba nulle
2. brūns - fāze (Ph) A fāza
3. zalš-dzeltens - aizsargvads (PE) iekārtu zemēšanai
4. melns - fāze B
5. melns - fāze B

Atkarībā no kabeļa ražotāja var būt arī zila dzīsla, zāļi-dzeltena un fāzes vadi marķēti ar L1, L2, L3

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 10/01/2007 19:13

Ja 3 un 5 dzīslu elektroinstalācijas kabeļiem ir identificējama zila(nulle) un zaļi-dzeltena(zeme) dzīsla, tad pārējās ir fāzes dzīslas. 3fāzu gadījumā, ja nav kāda ierīce ar elektrodzinēju un tā būtisku griešanās virzienu, tad fāzu secībai nav nozīmes.

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Pow ()
Datums: 10/01/2007 23:18

Vai eksistee kaut kaads faazu aizsardziibas aparaats? Gribeetu taadu ielikt skapii. Mani interesee lai elektriiba tiktu atrubiita, ja faazes tiek apmainiitas vietaam, ja pazuud kaada faaze vai ja pa 0 vadu tiek iedota faaze.

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/01/2007 17:51

Pow, Tev ir jāinteresējas pie firmām, kas nodarbojas ar 3f dzinēju uzstādīšanu, tiem ir tāda veida aizsardzība, veikalos es neesmu manījis, varbūt tāpēc, ka neesemu nekad meklējis.

Es gan īsti nesaprotu priekš kam Tev aizsardzību pret fāzu maiņu, jo ikdienā tas nevar notikt, ja vien mainot Tavu pievadkabeli vadi tiek sajaukti.
Lai aizsargātos no fāzes "ienākšanas" "0" vadā palīdzēs noplūdes automāts. Pret fāzes izkrišanu var cīnīties ar 3f kontaktoriem(magnētiskajiem palaidējiem), kuriem ir 3 gab. slēgtie(tie kas norm. stāvoklī ir kopā) vadības kontakti, katrs attiecīgi pieslēgts pie savas fāzes.

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Olegs ()
Datums: 11/01/2007 18:14

to Pow

Ja Jums ir 5 vadu sistēma (TN-S) tad iesaku ielikt 3-Ph (4-polu) automātu ar noplūdes strāvas aizsardzības moduli (100 mA) no normāliem ražotajiem : Merlin Gerin, ABB, Legrand

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Olegs ()
Datums: 11/01/2007 18:19

to elektriķis Māris

Nesaprotu Jūsu domu:
"Pret fāzes izkrišanu var cīnīties ar 3f kontaktoriem(magnētiskajiem palaidējiem), kuriem ir 3 gab. slēgtie(tie kas norm. stāvoklī ir kopā) vadības kontakti, katrs attiecīgi pieslēgts pie savas fāzes."

????

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/01/2007 19:59

Olegs,
es nesapratu, ko jūs nesapratāt?!
elektropiedziņas kursu es šeit nedomāju referēt!!!

P.S. laikam būtu pareizi runāt par kontaktoriem ar trīs vadības spolēm, nevis 3 vadības kontaktiem.

Gala domai būtu jāsanāk tādai, ka pie jebkuras fāzes zuduma tiek atslēgts spriegums no kontaktora vadības tinuma.

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Pow ()
Datums: 11/01/2007 21:32

Māri, ar tādiem pi*ariem kā Latvenergo viss, kas teorētiski nevar notikt, reāli notiek.
Pagājušo nedēļ man pazuda elektrība un, kad viņi sataisīja, fāzes bija apmainītas.

Siltumsūkņa kopresoram it kā ir aizsardzība pret to, bet paskatoties dzīvē, mani viņa nepārliecināja. Viņš saprot, ka fāzes ir samainītas, bet tik un tā mēgina startēt kompresoru. Domaju ka kompresoram tas nav īpaši veselīgi (tīri pēc korpusa temperatūras un trokšņa spriežu).
Neskaitāmas reizes ir bijis tā, ka pazūd viena fāze. Vienu motoru jau tā nosvilināju.

Oleg, paldies, paskatīšos.

Re: Vadu dzīslu izolācijas krāsu nozīme
Autors: Olegs ()
Datums: 11/01/2007 21:38

Māri, elektropiedziņas kursu atstāsim RTU pasniedzējiem un studentiem, vienkārši šeit cilvēki prasa speciālistu padomus un es uzskatu, ka atbildēm jābūt tehniski pareizām un pamatotiem.



Projektējot sadzīves un dzīvojamu ēku elektroinstalāciju šādam nolūkam es izmantoju 4 polu kontaktorus ar minimāla sprieguma atslēdzi, vai arī Hageram ir minimāla sprieguma modulis kuru jāuzstāda blakus automātam, šādu risinājumu lieto drošībai lai nepieļautu dzinēja palaišanu pie sprieguma atjaunošanas, bet lietot minimāla sprieduma atslēdzi, piemēram, apgaismojuma sadalnēs nav nekādas jēgas, jo atjaunoties spriegumam būs ar roku jāieslēdz kontaktors vai automāts lai atjaunotu barošanu

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********  ********   **    ** 
 ***   **  **        **        **     **  ***   ** 
 ****  **  **        **        **     **  ****  ** 
 ** ** **  ******    ******    ********   ** ** ** 
 **  ****  **        **        **         **  **** 
 **   ***  **        **        **         **   *** 
 **    **  ********  ********  **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727