UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: JanisJanis ()
Datums: 03/07/2007 19:34

Jaa es arii rakstiitajam divos augstak minetajos (.) piekriitu. Bet piekriitu arii tam ka radiatora regulatrs nekaadaa veidaa nav un nebuus saistiits ar katla garantijas jautaajumiem, kaa arii katla ieslegshanaas izsleegshanaas relejs!

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 03/07/2007 22:08

kā Tavs katla ieslegshanaas izsleegshanaas relejs sader kopā ar šo:

izgatavotāja atbildība neattiecas uz iekārtas darbības traucējumiem vai bojājumiem, kuri radušies sekojošu iemeslu dēļ:
iekārtai uzstādīti neatbilstoši piederumi, kas neietilpst piegādes programmā vai kurus rūpnīca izgatavotājs nav rekomendējis?


Gāzes apkures katls nav malkas krāsniņa, kurā augstā laikā kāds piemet malku. Katrs gāzes katlu izgatavotājs pie mums piedāvā ļoti plašu modeļu klāstu un viņi atšķiras gan pēc cenas, gan darbības pamatprincipiem un iespējamā komforta līmeņa nodrošinājuma.
Apkures katlu ieslēgšanās dažādiem modeļiem notiek pēc pavisam atšķirīgiem pieprasījumiem:
pēc turpgaitas temperatūras
pēc atpakaļgaitas temperatūras
pēc katla iekšējās temperatūras
pēc āra gaisa temperatūras
pēc telpas temperatūras...

Tavs piedāvājums varētu būt tikai un vienīgi iejaukšanās katla darbības pamatprincipos mehāniski uzliekot katlam maksimālo jaudas pieprasījumu un ar savu katla ieslegshanaas izsleegshanaas releju laiku pa laikam atslēgt barošanas spriegumu uz katlu.

Katrs gāzes katla ražotājs piedāvā principiālo apkures sistēmas maksimumshēmu, ko dotais katls spēj nodrošināt. Izmantosim beidzot mums piedāvātās iespējas un nemēģināsim otreiz atklāt Ameriku. Rūpnīcās konstruktorbirojos tomēr ir lielākas iespējas atrast optimālo risinājumu nekā santehniķim Sašam no blakus kāpņutelpas.

Jau pie apkures sistēmas projektēšanas vajag rast kompleksu risinājumu un dotajai sistēmai piemeklēt katlu, kas pilda vajadzīgās funkcijas, nevis izbūvēt apkures sistēmu, ko baros mistisks katls ar jaudu xx kilovati un, kas tiek izvēlēts pēc viena kritērija- cenas.
...un tad sākas ekspermenti ar katla un sistēmas savienošanu...


Pēdējā laikā pārāk bieži sertificēti speciālisti tiek uzaicināti kopā ar advokātiem "pastrādāt" pie praktiķu konstruktīvajiem "sasniegumiem", aizdomāsimies par to.

vgy7

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: lourenss ()
Datums: 04/07/2007 05:32

Sveiciens diskusijas dalībniekiem!

Plānojot mājas apsildi, klienta vēlmes ir sekundāras...

Klients = mājas īpašnieks var izvēlēties radiatorus kā dizaina elementu, bet ne to lielumu utt. Tāpat īpašnieks var izvēlēties apsildīšanas veidu: ar silto gaisu pa atverēm grīdā pie logiem, ar radiatoriem utt. Pārējais ir rūpīgi jārēķina apkures sistēmu inženierim, ņemot verā ēkas sienu materiālus, sienu biezumu, telpu tilpumu utt.

Kad ir AVK tehniskais projekts, tad var iet pie montāžas un tirdzniecības uzņēmumiem un salīdzīnāt cenu piedāvājumu.

Zem rigipsa gar ārsienu uzmontēto aizsalušo cauruļu nomaiņa nav pats lētākais eksperiments...

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 04/07/2007 15:52

"Zem rigipsa gar ārsienu uzmontēto aizsalušo cauruļu nomaiņa nav pats lētākais eksperiments"... Šoziem Baldonē pie -30 stundu nebija elektrības, ar to pietika, lai aizsaltu trīs objekti. Muciniekos 3stāvu privātmājā apkurei strādājot aizsala otrais stāvs, ja kādam ir vēlēšanās to visu uzklausīt emocionālāk, ar telefona numuriem varu padalīties...

vgy7

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: osys ()
Datums: 05/07/2007 22:41

Hi !

Vot ar esmu izveles prieksha, ir chuguna radiaotori un trubas iet gar sienam, starp sienu un trubam ir gabalinsh, patreiz esam remonta prieksha, sienas ir gazbetos + ķieģelis, doma ir taisit remontu un siltinat ar regipsi + vate vai putiks, ta lai trubas nebutu redzamas, lidz shim nekas nekur nesala klat, a ka bus tad, vai tas ir prata darbs ?

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: JanisJanis ()
Datums: 06/07/2007 03:41

Viktor!

Katla uzdevums ir razhot siltumu nevis regulet katraa telpaa temperaturu. Telpas temperatuuru regulee radiatora reguletors un katla relejs ir tikai opcija. Viktor velreiz uzmanigi izlasi manu prezentaciju lai Tev viss buutu skaidrs un lai Tu nemusini manus klientus:

Links:
[www.siltumnieks.lv]
iesaku Save Target.

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 06/07/2007 05:01

Jāni, man ļoti žēl, ka ir jāatkārtojas, bet ja uz apkures sistēmas vēlas uzstādīt kādus regulējošos elementus, vajadzētu paintresēties arī par sistēmas siltuma režotāju. Man ļoti žēl Tavu klientu, jo kā redzu, Tu neuzskati par vajadzīgu pat paintresēties par gāzes apkures katlu uzbūvi un darbības pamatprincipiem.
Un par to mistisko releju, ko reklamējat ar saukli: ... uzstādīšanu var veikt jebkurš...
Nezin gan, kur gāzes apkures katlu speciālisti ir tik dumji un neuzticami, tiem nepietiek ar to, ka ir apguvuši konkrēto katla modeli un nolikuši eksāmenu, pēc gada atgriezsties un pārlikt eksāmenus par jaunu...

Es nemulsinu Tavus klientus, es ceru ka viņi izlasīs šo:

mazliet no garantijas noteikumiem, kuri ir spēkā mūsu valstī:

izgatavotāja atbildība neattiecas uz iekārtas darbības traucējumiem vai bojājumiem, kuri radušies sekojošu iemeslu dēļ:

iekārtai uzstādīti neatbilstoši piederumi, kas neietilpst piegādes programmā vai kurus rūpnīca izgatavotājs nav rekomendējis.

iekārtai pieslēgta neatbilstoša vadības automātika.

iekārtas iedarbināšanu, remontu vai pārbūvi veikusi persona, kuru nav sertificējusi izgatavotājrūpnīca.

ir konstatēta nepareiza iekārtas lietošana vai nelietprātīga iejaukšanās tās darbībā.


Bez rūpnīcas izgatavotājas izsniegta sertifikāta(ar nenotecējušu termiņu), gāzes apkures katlam nav tiesību pat noņemt vāku...


...lai Tavā objektā man nebūtu jāierodas pēc advokāta uzaicinājuma...



vgy7

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: JanisJanis ()
Datums: 06/07/2007 16:45

Viktor!

Ja Tu gribi nopelniit un buut juridiski "tiirs" neliec katla releju bet tikai radiatoru regulatorus!

Jaut: Vai Radiatru galvas Tavi klienti ir tiesiigi reguleet?
Atb: Ir tiresiigi ar to paliidziibu tiek uztureeta velamaa temp. telpaa.


Jaut: Vai raditatoru reg. ietekmee katla darbiibu?
Atb: Jaa katla kurinamaa paterinsh samazinaas samzinot telpas temp un palielinaas paaugstinot telpas tem.

Muusdienaas apkures aut. reguleshana nebeidzaas ar katla automaatiku, jo katls nevar "zinat" katras telpas temp. tas max var izmanotot vienu tlepu ka piemeru, bet ja tajaa telpaa iekurina kamiinu vai tur ienaak daudz cilcveeku katls izslegsies un parejaas telpas atdzisiis!

P.S. Honeywell ir 33 USD miljardu kompanija un mulkigas preces taa nerazho.

Info
[www.honeywell.com]


Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 06/07/2007 17:52

Puse no tā kas ir iekšā jebkurā Junkers, Viessmann, Baxi utt katlā ir ražots honeywell, man nav nekādu iebildumu pret pasaulē lielākā siltumtehnikas automātikas ražotāja produkciju, man vienīgais iebildums par vietējo dīleru nekompetenci un nespēju iedziļināties jautājuma būtībā.

Lai ar radiatoru galvām varētu regulēt siltumatdevi radiātorā, katlam tas siltums ir jāsaražo. Gāzes apkures katls ieslēdzas pēc kāda konkrēta algoritma un tikai zinot tā būtību, var piemeklēt attiecīgu automātiku. Diemžēl Jāni iedziļināties šādos "sīkumos" es nespēju.
Ja Jānis tā neaizrautos ar nekompetentu un uzbāzīgu reklāmu, tad viņam atliktu vairāk laika paintresēties par savas pārstāvētās fīrmas produkciju: es varbūt mazliet varētu kļūdīties procentos, apgalvpjot ka 2/3 no visas pasaulē saražotās gāzes apkures automātikas ir tieši honeywell ražojumi. Nez kāpēc visā pasaulē regulējošo automātiku honeywell pieskaņo konkrētam katlam, bet šeit Jānis grib piedzīt apkures katlu pie automātikas...

P.S. Honeywell ir 33 USD miljardu kompanija un mulkigas preces taa nerazho.
piekrītu, bet par izplatītāju kompetenci māc šaubas...

vgy7

Re: apkures sistēma mājā-izmaksas
Autors: JanisJanis ()
Datums: 06/07/2007 20:15

Radiatoru galvas un radiatorus neviens nevienam katlam nepieskaņo.

[excel5000.net]

Katla relejs HC60NG (pas.kods R6660D1009) ir opcija ko var nelikt!

Katls darbojas pec turpgaitas temp un ja radiatorus nosledz HR80 tad turpgaitas temp. katls uzslilda atrak unkurinamais nesadeg.

P.S. Viktros runaa par katliem es par radiatoriem. Un Viktors ir spitiigaaks par mani. VISS.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **        **  **      **  ********  **      ** 
 **  **  **        **  **  **  **  **        **  **  ** 
 **  **  **        **  **  **  **  **        **  **  ** 
 **  **  **        **  **  **  **  ******    **  **  ** 
 **  **  **  **    **  **  **  **  **        **  **  ** 
 **  **  **  **    **  **  **  **  **        **  **  ** 
  ***  ***    ******    ***  ***   ********   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727