UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kontaktors?
Autors: KristapsK ()
Datums: 03/08/2007 06:23

Labdien.

Vai kāds varētu pastāstīt kas ir kontaktors, un kādi ir darbības principi? Konkrētā gadijumā caur kontaktoru iet krēslas spuldze.

Kristaps.

Re: Kontaktors?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 03/08/2007 07:03

Kontaktors ir tas pats vecais labais magnētiskais palaidējs.
lieto wikienciklopēdiju, baigi labā fīča
[en.wikipedia.org]
zem "Operating Principle" ir viss skaidri uzrakstīts, negribu to visu izkropļot ar savām tulkotāja "spējām" :)

Re: Kontaktors?
Autors: ms ()
Datums: 03/08/2007 16:14

..bet ja rodaas jautaajums kas ir "magneetiskais palaideejs", tad var teikt, ka kautkas liidziigs jaudiigam relejam. Ja rodaas jautaajums kas ir relejs, tad gan jaaskataas vikipeedijaa :)

Re: Kontaktors?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 03/08/2007 17:08

te nevajag sarežģīt, jo kontaktors ir tas pats magnētiskai palaidējs, tikai ar citu vārdu nosaukts. bet relejs ir pamatā vājstrāvu tīkla elements.

Re: Kontaktors?
Autors: ms ()
Datums: 03/08/2007 18:08

piekriitu - neesmu elektrikjis :) Bet, darbiibas princips tachu relejam un kontaktoram ir liidziigs?

Re: Kontaktors?
Autors: Olegs ()
Datums: 03/08/2007 20:10

Ar kontaktoru var ieslēgt vai atslēdz lielāko strāvu. Kontaktorus izmanto dzinēju un citu jaudīgāku iekārtu ieslēgšanai, arī apgaismojuma ieslēgšanai, kā rakstja KristapsK.

Re: Kontaktors?
Autors: Juris_F ()
Datums: 03/08/2007 21:03

[www.letonika.lv]

a kontaktrou neatrod
[www.letonika.lv]

man jau domāt, ka latviski pareiz ir lietojams relejs, lai arī kas tas būtu - magnētiskais palaidējs vai kontaktors, darbības princips visiem vienāds, un dalījums pēc nosaukumiem pēc komutācijas spējas nebūtu pareizs

Re: Kontaktors?
Autors: Olegs ()
Datums: 03/08/2007 21:22

Juris_F! Jāmeklē nevis vārdnīcās, bet elektrotehnikas grāmatas! Tas būtu pareizāk vai ne? Kontaktors paredzēts spēka el. ķēžu vadībai, relejus izmanto sekundārajos ķēdes, automātikā un t.t. Dalījums ARĪ pēc komutācijas spējas!

Pamēkle letonika kaut ko par auto: "pusass", "bremžu diski" un paskaties uz rezultātiem, varbūt arī tadu detaļu nav??? :)

Re: Kontaktors?
Autors: Relejnieks ()
Datums: 04/08/2007 03:45

Kontaktors tiešām ir kā magnētiskais palaidējs. uz elektromagnēta principa izveidots relejs, kurš spēj komutēt, ieslēgt un atslēgt lielu strāvu, sakot no 5 un 10 ampēru un uzaugšu.
Parasts relejs spēj komutēt strāvu līdz pāris ampēriem, ja stāva lielāka relejs sadeg.
Ja vēl ir jautājumi tad jautā.

Re: Kontaktors?
Autors: KristapsK ()
Datums: 05/08/2007 06:11

Man mājās ir krēslas spuldze kura nestrādā. Ja es pareizi saprotu, tad sensors ir savienots ar kontaktoru, kurā strāva ieiet, bet ārā nenāk, un es nesaprotu pie kādiem nosacījumiem viņš laiž strāvu cauri. Kontaktors ir "Hager ES 420". Vai kāds varētu izstāstīt kā ķēdei ir jābūt savienotai (kontaktors, sensors, spuldze), un kad tas kontaktors laiž strāvu cauri?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   ********   *******   ******** 
 **     **  **     **  **        **     **  **       
 **     **  **     **  **        **         **       
 **     **   ********  ******    ********   ******   
 **     **         **  **        **     **  **       
 **     **  **     **  **        **     **  **       
  *******    *******   ********   *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727