UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
četrgaitas vārsts malkas katlam
Datums: 19/09/2008 00:40

Šodien atcerējos diezgan muļķīgu jautājumu, kurš man neliek mieru. Ir malkas katls, kuram atpakaļgaitā rekomendējas atgriezt ne mazāk par 65 grādiem. Šobrīd es daru tā, ka maisītāju nogriežu uz īso loku un palaižu katlu, kad katls uzsilis līdz darba temperatūrai, tad rauju vaļā maisītāju. Jautājums ir tāds - varbūt es varu vispār to maisītāju nekustināt, bet laist katlu vaļā pa garo loku jau no sākuma?

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Juris_F ()
Datums: 19/09/2008 08:59

Cirkulācija kāda, ar sūkni vai paštece?
Man ir cirkulācijas sūknis, kurš slēdzas iekšā pie noteiktas temperatūras, vārsts stāv noteiktā stāvoklī atkarībā no sezonas.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Datums: 19/09/2008 10:01

Ir cirkulācija, bet tie strādā bez temperatūras devēja.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Juris_F ()
Datums: 19/09/2008 10:34

Visu laiku darbini? Vai mocies ar manuālo ieslēgšanu? Nopērc taču termoreleju, maksā kādi 20Ls, vai pat lētāk. Pievienot arī elementāri. Tad par to 4virzienu vārsu varēsi gandrīz aizmirst. Vispār jau arī to var automatizēt. ta sgan padārgs prieks, jo servomotros vien jau kādus 90Ls maksā + vadības elektronika pa kādiem 200Ls.
Var jau arī termovārstu uzlikt, kas nemaz mazāk par nepieciešamo temperatūru lielajā lokā nelaidīs.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Rx ()
Datums: 19/09/2008 10:37

Termo devēju pieliek pie caurules, ko grib kontrolēt, ieregulē tam ieslēgšanās temperatūru, un daļēji problēma atrisināta. Cena veikalos tādam termo devējam - slēdzim 9-11Ls.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Datums: 19/09/2008 10:53

Paldies par info, nezināju par tiem termorelejiem, resp. ka tie tik pieejami un tiek izmantoti. Automatizēto vārsta gaitu esmu redzējis, bet man šķiet, ka to man noteikti nevajag, jo radiatoriem ir termogalvas un tad nav īsti skaidrs ko man tā vārsta automātika vēl papildus iedos.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Didims ()
Datums: 19/09/2008 19:49

Vai ir pieejami apkurē izmantojami elektromagnētiskie(?) vārsti, kuru varētu uzlikt sūkņa apejas caurulei, lai pazūdot elektrībai nebūtu ar roku jāpārgriež krāni, tip apejas ceļš pats atveras?
Autom veļasmašīnām takš ir ar elektrību slēgājama ūdens padeve, apkurei gan vajadzētu karstumizturīgāku un ar lielāku caurplūdi.

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: JanisJanis ()
Datums: 23/09/2008 11:57

Droshiibai shitaadu??
[www.excel5000.net]

Nesapratu ko Juus taisaties dariit ar to termo releju? Ar to tak jadarbina varsta piedzina vai kas?

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Juris_F ()
Datums: 23/09/2008 12:48

JanisJanis
Tas termorelejs man automātiski iesl/atls. cirkulācijas sūkni.
Kā dari Tu?

Re: četrgaitas vārsts malkas katlam
Autors: Sapieris ()
Datums: 23/09/2008 13:25

ar elektromagnētiskiem vārstiem uzmanīgi. tiem ir 2 stāvokļi - normāli ciet vai normāli vaļā. tas ka elektrības pazušanas gadījumā vārsts paliks normāli vaļā vēl nenozīmē ka caur vārstu vares ūdens tikt cauri, jo parasti tie vārstiem ir līdzīga konstrukcija kā pretvātstam ar atsperi. tadēļ būs nepieciešams spiediens lai varetu atvērt vārstu

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  **     **  **     **  ********  
 **    **   **   **   **     **  ***   ***  **     ** 
 **          ** **    **     **  **** ****  **     ** 
 **           ***     **     **  ** *** **  **     ** 
 **          ** **     **   **   **     **  **     ** 
 **    **   **   **     ** **    **     **  **     ** 
  ******   **     **     ***     **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727