UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Granulu apkures katla pateriņš
Datums: 27/11/2017 17:07

kā jau kolēga raksta, patēriņš ir OK. manējais gan strādā tā, ka ja istabas termostats saka, ka siltumu nevajag, tad tas izslēdzās pa visam un atkal gaida, kad termostats pateiks ka vajag. sūknis tik līdz noteiktiem grādiem turpina rubīt.

ja termostati pieslēgti katlam , paskaties vai kautkur nav tāds iestatījums katla vadībai, lai tas pavisam atslēdzas, kad nevajag siltumu.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: Georgs999 ()
Datums: 27/11/2017 17:14

Vai tev ir arī akumulācijas tvertne?

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: Georgs999 ()
Datums: 27/11/2017 17:16

Ja viens teromstats stāvā. Bet tik pat labi kādā istabā var būt tā, ka nav sasniegti tie uzstādītie grādi. Kapēc vienkārši termogalvas nevar regulēt telpu temperatūru?

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: Georgs999 ()
Datums: 27/11/2017 17:19

Es uz sava trīsgaitnieka vēl neko neesmu uzlicis.
Domāju vai būs kādi jūtami ieguvumi?

Padodu uz radiatoriem 45-50 grādus, grīdām 33 grādus. Patēriņš kādi 13-14kg diennaktī uz līdzīgu platību.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: specs ()
Datums: 27/11/2017 17:28

Uzstādi 65 grādus, nevis 70, tas vien būs ietaupījums.
Es turu pat 62 grādus un ir ok, jo ir āra devējs, kas paceļ temperatūru, ja āra temperatūra krītas, bet es teiktu, ka līdz 0 grādiem ārpusē ar 62 grādiem priekš katla pietiek. Protams, atpakaļagaita uz 50 grādiem un nekādas darvošanās/svīšanas nav pieredzētas.
Cita lieta, ko tu pieredzēsi ar telpu devēju un siltajām grīdām, ir tas, ka īsti nebūs vienvērīga iekštelpu temperatūra. Kad telpas devējs ziņos par nepietiekamu temperatūru, tad paies laiks, kad tā atkal būs sasniegta, savukārt dēļ grīdas lielās siltuminerces tā tiks pārsniegta, jo grīda vēl ilgi dzisīs, pēc tam, kad devējs būs atslēdzis kontūru.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: Georgs999 ()
Datums: 27/11/2017 17:50

Kapēc tev vajag āra devēju, kas paceļ temperatūru sistēmā? Vai tad tevis uzstādītie 62 grādi sistēmā nespētu piesildīt māju?

Man ir uztaisīts tā, ka akumulācijas tvertnē uzturu 55-60 grādus. Ja ārā ir siltāks, tad granulu patēriņš ir mazāks, ja aukstāks, tad attiecīgi patēriņš ir lielāks. Skatoties cik nosiltināta māja un cik bieži termogalvas atveras.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: DzinPo ()
Datums: 27/11/2017 19:45

Tagad man tas katls strādā tā, ka, ja nav pieprasījuma, tad uztur pats savu temperatūru visu laiku, t.i. reizi ~2 stundās ieslēdzas un uzsildās no 65 uz 80 (kaut arī uzstādīts ir 70), tad izslēdzās..Tikko ir pieprasījums no kāda loka, tad atkal slēdzas iekšā..Īsti nezinu vai būtu jēga no tā, ka katls pats savu temperatūru neuzturētu, un slēgtos iekšā tikai pēc pieprasījuma..Ja šis pieprasījums ir 2x diennaktī, tad varbūt būtu jēga..Tagad man mazā loka sūknis strādā visu laiku, ja temperatūra pārsniedz iestatītu, piem. 63 grādi.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: DzinPo ()
Datums: 27/11/2017 21:59

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> kā jau kolēga raksta, patēriņš ir OK.
> manējais gan strādā tā, ka ja istabas
> termostats saka, ka siltumu nevajag, tad tas
> izslēdzās pa visam un atkal gaida, kad
> termostats pateiks ka vajag. sūknis tik līdz
> noteiktiem grādiem turpina rubīt.
>
> ja termostati pieslēgti katlam , paskaties vai
> kautkur nav tāds iestatījums katla vadībai, lai
> tas pavisam atslēdzas, kad nevajag siltumu.

Paldies, Māri! Domāju, ka tādas funkcijas nav, bet ir. Tagad skatīšos vai ir izmaiņas patēriņā..

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Datums: 28/11/2017 08:38

un vēl par to lēno temperatūras celšanos. jāskatās vai ventilatora jauda un degvielas padeve ir atbilstoši ieregulēta, varbūt ir liesma par mazu.
Mana katla vadībai ir tas "gudrais" Fuzzy Logic(FL) algoritms, kurš man reizēm nepatīk kā strādā, t.i. liela siltuma patēriņa gadījumos, ja zemākā FL jauda ir 30%, tad uz tādu jaudu tas mēdz peldēt 1-2h, nespējot uzsildīt līdz max temp. katlu. Es to 30% vēl atstāju, kad ir ārā relatīvi silts, bet jau tagad man zemākā jauda ir uzlikta 50%, aukstākajā laikā lieku vēl lielākus procentus.
Ražotājs tā arī neko citu nevarēja ieteikt, kā pamainīt šo zemākās jaudas slieksni. Es gan vēl gribētu lai šis slieksnis mainītos automātiski pēc āra temp. devēja.

šosezon vēl man ir priekšā izmēģināt iespēju ar āra temp. devēju regulēt katla max temp.

Re: Granulu apkures katla pateriņš
Autors: DzinPo ()
Datums: 28/11/2017 09:29

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> un vēl par to lēno temperatūras celšanos.
> jāskatās vai ventilatora jauda un degvielas
> padeve ir atbilstoši ieregulēta, varbūt ir
> liesma par mazu.
> Mana katla vadībai ir tas "gudrais" Fuzzy
> Logic(FL) algoritms, kurš man reizēm nepatīk
> kā strādā, t.i. liela siltuma patēriņa
> gadījumos, ja zemākā FL jauda ir 30%, tad uz
> tādu jaudu tas mēdz peldēt 1-2h, nespējot
> uzsildīt līdz max temp. katlu. Es to 30% vēl
> atstāju, kad ir ārā relatīvi silts, bet jau
> tagad man zemākā jauda ir uzlikta 50%,
> aukstākajā laikā lieku vēl lielākus
> procentus.
> Ražotājs tā arī neko citu nevarēja ieteikt,
> kā pamainīt šo zemākās jaudas slieksni. Es
> gan vēl gribētu lai šis slieksnis mainītos
> automātiski pēc āra temp. devēja.
>
> šosezon vēl man ir priekšā izmēģināt
> iespēju ar āra temp. devēju regulēt katla max
> temp.

Man arī ir tas Fuzzy Logic..Jāpavēro, bet jā, viņš arī tur dažkārt muļļā ar min iestatītajiem 30%..

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    ******   ********   **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  ***   *** 
 **     **  **     **  **        **     **  **** **** 
 **     **  ********   **        ********   ** *** ** 
 **     **  **         **        **         **     ** 
 **     **  **         **    **  **         **     ** 
  *******   **          ******   **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727