UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Longs ()
Datums: 31/01/2009 15:23

Lūdzu dalīties ekspluatācijas pieredzē vai komentāros par forumā maz vērtēto gaisa siltumsūkni ar āra pasīvo iztvaikotāju (Octopus sistēmu, ko piedāvā "Gaisasiltumsūknis" vai kaut ko līdzīgu no "2.stāvs").
Vai bez āra iztvaikotāja papildus tiek montēts mazais zemes kolektors un kā šī sistēma sevi attaisno?
Vai tiek piedāvāts programmējams nedēļas kalendārs?
Paldies!

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: aaaa ()
Datums: 31/01/2009 16:06

Paskaties šito, gan jau Ambrosio mums kādreiz pastāstīs par šito brīnumu :)
[www.co2.lv]
Tāda paša principa siltumsūkņi ir vairākiem ražotājiem
[www.nibe.lv]

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Longs ()
Datums: 31/01/2009 16:34

Paldies aaaa par informāciju.
Tomēr Tevis minētajiem SS āra gaisa iztvaikotājs ir aktīvais, t.i. gaisa cirkulācija tiek nodrošināta ar elektoventilatoru + siltummaiņa atkausēšanas ciklā pēc vajadzības var tikt pieslēgts el sildītājs.
Man interesē pasīvais/ mehāniskais variants ("Ice stick"). Pirms 15 gadiem strādājot Zviedrijā, tādas sistēmas varēja redzēt lērumu.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: aaaa ()
Datums: 31/01/2009 16:50

Pasīvais būs stipri mazāk efektīvs. Kāpēc tieši gribi pasīvo - modernie pārsvarā visi ir ar ventilatoru.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Jons ()
Datums: 02/02/2009 12:11

Man ir "Gaisasiltumsuknis" uzstadīts gaisa siltumsuknis pirms 2 gadiem. Tā kā man pie mājas ir maz zemes un negribējās piestrādāt par kurinātāju, tad prakiski vienīgais variants. Man māja ir 190kvm. un negribējās maksāt naudu par vēl vienu iztvaikotāju, jo SS uzstādīju lielāku, ja nemaldos jauda līdz apm 220 kvm., tad zemē vajadzēja izmest vienu nelielu līkumu.
Tam modelim, kas ir man, diemžēl nav lielas iespējas programmēt, varbūt kaut kas ir mainījies.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Longs ()
Datums: 02/02/2009 23:26

Spriežot pēc iepriekšējā gaisa siltumsūkņu forumā pieejamām bildēm, Jonam ir uzstādīts Octopus IS61 ar 12 elementu iztvaikotāju.
Vai pie šī gada laika apstākļiem nav regulāri jākasa sniegs/apledojums no iztvaikotāja, lai saglabātu ciešamu lietderības koeficientu?
Man bija doma, ja izvēlētos šī tipa SS, veidot iztvaikotāju no divie paralēliem blokiem, kurus ieslēdz/izslēdz cikliski ar vadāmiem solenoīdvārstiem.

Bet es neesmu atradis nevienu atsauksmi par SIA"2.stāvs" piedāvātajiem "ECO Star" piedāvātajiem SS modeļiem. Spriežot pēc ļoti pieticīgās pieejamās tehniskās informācijas, īsti Octopus kopija tā nav.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: aaaa ()
Datums: 03/02/2009 00:40

Kāda jēga no tā pasīvā - nesaprotu. Liec kaut vai desmit paralēli - ja tas stabs apsals ar ledu, tad šitādā laikā tas dabīgi nekad neatkusīs, vispār, kad temperatūra būs zem +5 tā ledus kluča atkušana būs tik neievērojami lēna, ka jēga būs maza. Liec tak modernu CO2-tipa gaisa/ūdens ss un baudi dzīvi. Tiem COP pat pie -20 ir virs 2, te nesen forumā bija links uz CO2-tipa zviedru siltumsūkņiem, nevaru uz sitiena atrast, kur tas bija.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Jons ()
Datums: 03/02/2009 15:36

Longam!
Ir Octopus IS61, bildes arī var redzēt (pirmās).
Šogad ledus klucis ir stipri lielāks kā pagājušajā gadā, būs jānodauza ledus, lai lielāka efektivitāte.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Pow ()
Datums: 03/02/2009 16:11

Kāda ir ledus siltumvadītspēja un kada ir metāla (vai kāds nu tur materiāls ir tai ūber konstrukcijai) siltumvadītspēja? Gribu vienkārši saprast kā tev tur tā efektivitāte mainīsies.

Re: Gaisa siltumsūknis ar pasīvo iztvaikotāju
Autors: Ambrosio ()
Datums: 03/02/2009 18:50

Pow, re kur būs saraksts
[en.wikipedia.org]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **   ******    **    **  **    ** 
    **     **     **  **    **    **  **    **  **  
    **     **     **  **           ****      ****   
    **     **     **  **   ****     **        **    
    **      **   **   **    **      **        **    
    **       ** **    **    **      **        **    
    **        ***      ******       **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727