UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 02/05/2009 19:36

Sveiki!

Es pārvācos dzīvot uz privātmājas otro stāvu!
Kanalizācija tur jau ir, bet pamaza (apm. 2m3). Dzīvosim tur 3 lieli un 1 pavisam maziņš!
Ir doma rakt/betonēt papildus bedri (2,5 garums x2 platums x1 dziļums =5m3). Infiltrācijas lauku tur izveidot īsi nevar (jo tā ir Jūrmala).
-Vai šāds kopējais (~6,5-7m3) bedres apjoms būtu pieteikoš (lai varētu saukt asinizātoru 1 x mēnesī)?

P.s. Un pie kādiem gruntsūdeņiem var taisīt infiltrācijas luku/trubu (jo, zemes pleķītis tur ir ~300m2 kas atrodas ~25m attālumā no bedres).

P.s.s. Domāju to darīt pats (bez GUDRO santehniķu/meistaru palīdzīgās rokas), jo finanses ir dikti ierobežotas.

Jau iepriekš paldies par palīdzību!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/05/2009 22:45

Ja doma iztikt bez GUDRAJIEM santehnikiem, tad neprasi GUDROS padomus no viniem foruma! Tad megini ari GUDRI izdomat ne tikai uztaisit!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 03/05/2009 09:15

Es jau biju izsaucis divus mestarus (katrs no citas firmas). Un katrs uzreiz pateici atšķirīgus slēdzienus.
Viens teica, ka ir ok. Var būvēt un viss būs kārtībā.
Bet otrs uzreiz atbildēja, ka neko tur normālu izbūvēt nevar.

Tāpēc arī es te jautāju, pēc kādiem principiem un metodēm, var saprast, var vai nevar ko normālu izbūvēt.

P.s. Tam MEISTARAM nav tiesību nolaidīgi izturēties pret patērētāju. Tāpēc jau LV ir tik daudz mestaru, kam pirksti ir iebāzti pakaļ.ā.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: soseds2 ()
Datums: 03/05/2009 22:51

Ja dzivosiet pastavigi saja nama, tad der parekinat vai bedres raksana, betonesana, plus katru menesi samaksa par izvesanu atmaksajas un vai nav izdevigak ierikot biologisko. 7m3 varetu but pietiekami, lai reizi menesi butu jaizved, bet ar nosacijumu, ka katru dienu neiet vanna.:) Vispar jau tas butu jarekina pasiem, cik liels ir udens paterins. Latvija pienemts aptuveni 120 litri uz cilveku diena. Lai ierikotu infiltraciju, gruntsudens var but ari augsts, tad ieriko uzberumu un taja ar sukni iesukne pelekos k udenus, bet vai kadam gribas dzivot purva!? Es domaju ka tajos 300m2 var ierikot atseviskus infiltracijas atzarus. Uz vienu cilveku 15m caurule.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: KOHINURS ()
Datums: 03/05/2009 23:38

JŪRMALAS PILSĒTAS TERITORIJAS IZMANTOŠANAS UN APBŪVES NOTEIKUMI.
5.31. IZSMEĻAMĀS ATEJBEDRES
Rajonos, kur nav iespējams pieslēgties pie pilsētas kanalizācijas notekūdeņu sistēmām, atsevišķi novietotām ēkām ar notekūdeņu daudzumu līdz 1m3/dn, pieļaujama individuālo attīrīšanas iekārtu uzstādīšana un izsmeļamās atejbedres. Atejbedru sienām un grīdai jābūt no ūdensnecaurlaidīgiem materiāliem. Nav pieļaujama notekūdeņu iesūcināšana

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 04/05/2009 09:03

Paldies par INFO.
Diemžēl, bioloģiskā sistēma man finansiāli nesanāk.
Zinu, ka bedre izmaksā dārgāk (ilgtermiņā), bet uz doto momentu, man tas ir izdevīgāk.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: aaaa ()
Datums: 04/05/2009 15:14

Bioloģisko var dabūt par apmēram 2.5 tLVL. Bedre tev neizmaksās lētāk. 7m3 - tas tā uz papīra izskatās vienkārši - a praksē no kā tu viņu domā taisīt? Un ja gruntsūdens ir augsts, tad vispār čau - ne ko normāli uzmūrēt, ne uzbetonēt, ne ierakt tādos izmēros. Beigās tev jau ierīkošana vien izmaksās vairāk, nekā likt uzreiz bioloģisko.
Es gan ieraktu grodu ar dibenu, un kaut kur augšpusē sānā izdauzītu 2 caurumus un ieliktu infiltrācijas ūsas, Pārbaude parasti attaisa vāku un ar koku pabaksta, vai ir dibens, tos caurumus sānā viņi nevar pamanīt. Un kam tad tu tādā veidā nodari kādu skādi - nevienam, uzreiz saku. Turklāt sausā laikā tev to bedri izvest vajadzēs reizi gadā.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 06/05/2009 22:03

Doma ir betonēt (monolīti)!
"Bumbieri"es uz nepieciešamo betona daudzumu (~2m3) ar visu pumpi, varu dabūt par 100 Ls. Traktors man izmaksās 35 Ls. Kokmateriāli (veidņu gatavošanai) man izmaksās +/- 15 Ls. Un tad vēl + kamalizācijas trubas, kas nesastāda lielu naudas summu.
Kopsumma: ~150 Ls (+ protams savs darbs).

Ja es rakšu grodus, tad 1.8m3 (200x90) grods ar dibenu, vien jau izmaksā ap 65-75 Ls + vēl transports. Un man šā vai tā vajaga traktoru.


Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: pip ()
Datums: 06/05/2009 22:15

nju a ko tu gribi zinat ka trubas savienot, diezvai? uz priekshu!!!!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: soseds2 ()
Datums: 07/05/2009 09:43

Nu ar 150 Ls vel neviens ar sadu projektu nav ticis cauri, ja nu vienigi pasam pieder celtniecibas firma. PIP kad pabeigsi kanalizaciju, pastasti, kadas bija istas izmaksas ;)

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **      **  **     **  ******** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **       
 **        **     **  **  **  **  **     **  **       
 ******    **     **  **  **  **  **     **  ******   
 **         **   **   **  **  **   **   **   **       
 **          ** **    **  **  **    ** **    **       
 ********     ***      ***  ***      ***     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727