UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: aaaa ()
Datums: 07/05/2009 10:09

Baigi jau skaisti izklausās - vai nu jaunības maksimālisms vai nekad nekas nav būvēts. Ja rok kanalizāciju un tas ir Jūrmalā, tad uzreiz iesaku - izroc apmēram tik dziļu bedri, cik dziļu plāno rakt betonēšanai ar lāpstu un pēc dažām stundām paskaties, cik augstu tajā ir ūdens. Gandrīz vai garantēju, ka klasisku veidņu taisīšanu bedrei vari principā aizmirst, jo ūdens būs pilna bedre.
Vispār jau interesanti kā 7m3 baseinam kokmateriālus veidņiem var nopirkt par 15 Ls. Man pat pie šodienas kokmateriālu cenām par 15 Ls sanāk daži dēļi ;)

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 07/05/2009 14:09

Ok!
Tad būs vien jāapstaigā visi apkārtējie kaimiņi, un jāuzzin, kāds tad te ir īsti tas gruntsūdens.
Dēļus es atradu Baldones gaterī. Ja mani nepieviļ mana atmiņa, tad 1 collas dēļi, tur maksāja 55 Ls/m3. Un man ir doma taisīt veidni tikai no vienas puses.
Bedres izmērs būs 2.5m garumā - 2m platumā - 1m dziļumā.
Un kopā sanāk 5m3 + 2m3 ir vecā bedre = 7m3
Un, vai tad tas gruntsūdens (pie būvbedres kopējā dziļuma) +/- 1.6m arī sāks nāks?
Tad man vēl ir doma to bedri rakt sausākajā mēnesī - augustā???

P.s. Jā! Man ir jaunības maksimālisms! Man ir tikai 25 gadi un es pats gribo ko iemācīties darīt (nesaku, ka gribu tagad kļūt par "MEISTARU AR LIELU PIEREDZI"!

P.s.s. Paldies par info un konsultācijām!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: loyola ()
Datums: 08/05/2009 12:07

Piekrītu Svētajam. Pati taisīju sev kanalizāciju (apmēram to pašu ko Svētais) un man tas izmaksāja apmēram 100 lati. Ar visiem materiāliem. Un nevaru pateikt, ka pašlaik man ir kādas lielas izmaksas. Kanalizācijai jau 2 gadi un viss strada perfekti.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Lauku vecis ()
Datums: 08/05/2009 16:02

Aizmirsti par veidņiem un betonēšanu!!!!
Es raku savā jūrmalā sūdu bedri un iebāzu trīs grodus apm3m3 kopā.
Man gruntsūdens sākās ap 70cm no zemes virsas.
Cik zinu gruntis piejūras, tev būs ūdens pilna bedre pēc 5 min.
Grodus var ielikt ar Jumzu rokot apm.3 stundās ja gadās labs traktorists un divi spēcīgi vīri ar lāpstām. Izmaksas- traktors,trīs grodi un divi draugi.
es grodus pa vienam atvedu ar vieglā piekabi, varbūt ka ražotājs tev atved un ar 7t
smago ar krānu izkrauj. Tagad visi ir gatavi to lēti darīt.
Vēlu veiksmi un nedarīt lieku darbu!!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 08/05/2009 20:41

Plānu par monolīto bedri es vēl neesmu atmetis, bet papildus meklēšu arī grodus!

PALDIES VISIEM PAR IDEJĀM!

GALVENAIS IR RAKT

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: aaaa ()
Datums: 08/05/2009 21:53

Rīt uztaisi rītarosmi - izroc taču to bedri 20x20cm un metru dziļu un apskaties - ir tas ūdens vai nav. Ja ir ūdens domu par veidņiem izmet no galvas momentā. Netērē velti laiku.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: max ()
Datums: 13/05/2009 21:44

sveiki!man ir problēma,rakām 3 grodus priekš atejas ūdeņiem,bet tavu nelaimi grunts ūdeņi un plūstošā smilts liek šķēršļus-grodus iekšā dabujām, bet atkal jau 1majam tak nav dibena un iebetonēt nekādi nesanāk,jo ūdens nāk nmitīgi kā no krāna! kāds var palīdzēt,kā var apturēt to ūdens nākšanu un kā iebetonēt plūstošajā smiltī?? lūdzu palīdziet!

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: lee ()
Datums: 14/05/2009 10:52

Pagaidit kamer udens limenis ienem lidzsvara stavokli, tad pa piemerota diametra cauruli 150+ mm piepildit akas dibenu ar betonu, lai mazaka iespeja izskaloties var izveidot tadu ka dubultdibenu no deliem un zem ta pildit betonu pa caurulem. Ertakais un kvalitativakais variants butu iestradat dubultdibena divas caurules pretejas puses un vienaa ar sukni pumpet betonu kamer pa otru nak ara.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Lauku vecis ()
Datums: 14/05/2009 15:00

Es savus grodus aizbetonēju- ar bumbieri atvedu hidrobetonu (speciāla augstāka stiprības betons marka)un ar reni iegāzu akā pēc tam kad divu stundu laikā biju izsūknējis maksimāli daudz ūdens. betonēju apm. 15-20 cm slāni.
betons ātri sacietēja, man bija sūce grodā, kuru aizsmērēju ar treknu mālu.

Re: Kanalizācija un tās izbūve!
Autors: Svētais ()
Datums: 17/05/2009 12:12

Vakar rku iekšā no spices uz māju trubu (~0,8 m) un pie šī dziļuma jau sāka parādīties slapjas smiltis (par cik tā ir Jūrmala, tad tur bija baltās smiltis - itkā tur esot kaut kāds tur "kāpu" smilšu slānis).

Tad man vēl jo projām ir aktuāls jautājums:
- Vai pie šāda gruntsūdeņa es varētu ierakt to kamalizāciju (izbetonējot ar B25 markas betonu)?
- Vai arī labāk ir likt divus grodus (viens otram blakus). Grodu izm. 1,5x1?
- Un, cik dziļi vajadzētu rakties iekšā (ņemot vērā, ka ikdienā pāri tur braukās 3 automašīnas)?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **    **  ********   *******  
 **   **      **      **  **      **     **     ** 
 **  **       **       ****       **     **        
 *****        **        **        **     ********  
 **  **       **        **        **     **     ** 
 **   **      **        **        **     **     ** 
 **    **     **        **        **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727