UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: soseds2 ()
Datums: 12/06/2009 23:49

Par udensapgades automata elektribas paterinu maja neuztraucamies, bet par k-kadu niecigu gaisa kompresoru, kurs tere tris reizes mazak....!

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: akāir ()
Datums: 14/06/2009 23:36

Paldies < maasa > paskaitīju,bet nepārbaudīju,kļūdījos un uztraucos par summu mēnesī viss OK Lai gan akvāriji mēdz būt ļooti dažāda lieluma...

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: raimo ()
Datums: 26/06/2009 16:30


bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas
www.ekotehnologijas.lv

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Aleksandrs Kulakovs ()
Datums: 26/06/2009 16:35

bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas www.siltumsukni.lv

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: dadzis ()
Datums: 29/06/2009 12:49

raimo Wrote:
-------------------------------------------------------
> > bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas
> iekārtas
> www.ekotehnologijas.lv
>

hmm, kas tanu, webs nemaz vairs neveras, kantoris kaput vai?

atceros, ka minētās kompānijas webā bij ~ sarēķināts ka gaisa pūtējs apēd tik pat cik 100w lampiņa kas deg 24h 7 dienas nedēļā ... bij tuvu ls 10 mēnesī. varbūt maldos, bet pārbaudīt nevar, jo webs neveras :(

esmu domājis uzlikt taimeri, tieksim, pūtējs pūš 1h un tad 1h nepūš ... tā visu laiku. cik ar viņiem runāju, nekas slikts nevarot notikt. praksē neiemēģināju.

cik reāli man šis apēd nevar upateikt, jo patreiz paši ar jau dzīvojam un daudzkas cits man elektrību ēd vēl. drži traucē tā pūtēja troksnis pagalmā ... dzird tomēr.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 29/06/2009 13:03

Mani arī nošokēja elektrības patēriņš. Apsveru:
a) barot kompresoru vai kanalizācijas sūkni no alternatīviem enerģijas avotiem vtml;
b) dižķibeles dēļ samazinoties birokrātijai parādās iespēja legāli par sakarīgām naudām nodot ekspluatācijā pašbūvētu mākslīgo mitrāju (constructed wetland);
c) nodot ekspluatācijā vislētāko sertificēto bioloģisko, pēc tam mest iekšas vai pat visu trumuli ārā un laist reni uz nesertificētu, toties pēc sirdsapziņas ierīkotu mitrāju.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: jazeps ()
Datums: 29/06/2009 15:17

nu bet kādas gan vēl šaubas:) tikai un vienīgi mitrāju. kur tad tas prieks ir maksāt katru mēnesi 5-10Ls par elektrību ko apēd kanalizācijas attīrītājsūknis...
viss labums un jēga jau slēpjas tajā lietā kas darbojas pati un neprasa ēst. mitrājs smuki aizaug ar kārkliem uc ātraudzigu labu malku, attīra ūdeņus un viss ir štokos.

man pašam ar senāk bij doma pirkt to kompresoru, bet labi ka nenopirku, maksāja ap 100Ls, žēl naudas un tagad arī elektrības:)
pēc 2 korpusu septiķa caur drenāžu iet iekšā smilšainā gruntī, zem kokiem viss kanalziacijas ūdens. iespēju robežās ir vērts urinēt labāk uzreiz pie jaunajām ābelītēm, lai tām bagātinātu augsni, nevis tualetē wc. jo bioloģiskāk jo labāk:)

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 29/06/2009 16:16

Domāju, ka daudzus šai forumā uztrauc ne tikai attīrīšanas fizikālā būtība, bet arī juridiskā nodošana ekspluatācijā.
Pāris gadus atpakaļ architektu namā uzstājās kādas mitrājpieredzes bagātas vietējās firmas pārstāve. Vismaz tolaik starp viņu pabeigtajiem objektiem visi bija domāti ievērojami lielākiem apjomiem kā ģimenes mājai.
Mitrāja būve jāapliecina sertificētai firmai, tam nedrīkst būt noplūdes un to nododot tiekot mērīts gan ieplūstošā, gan izplūstošā ūdens apjoms (iedomājos - nez vai tiek ņemts vērā no augiem iztvaikojošais?)

Pavisam jaunas ābelītes aplaistīt es gan uzmanītos, bet vispār dārza stūros nekait atstāt mežacūkai saprotamas robežzīmes, ka te sākas cilvēku teritorija.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Didims ()
Datums: 29/06/2009 21:44

Man kaimiņš pirms pāris mēnešiem nodeva ekspluatācijā māju, kura ir pieslēgta pie pašu būvētas bioloģiskās kanalizācijas (grodi, tvertnes, pievadi, aizvadi), firma tik iemontēja savus gaisa pūtējus. Tante no sanepidstacijas vislielāko uzmanību pievērsa vietai, kur attīrītie notekūdeņi ietek meliorācijas grāvī - vai nav aizaudzis, tehniskos dokumentus pat nejautāja.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Didims ()
Datums: 29/06/2009 21:48

A čurāšana uz ābelītēm varētu būt samērā tautiski (un arī ekoloģiski). Vismaz man veci ļauži, kad pasūkstījos, ka dārzā lociņi galīgi sadzeltējuši un negrib augt, nosecināja, ka slāpekļa pa maz esot un vaigot ar pašķaidītu mīzaliņu palaistīt ;-)
Šodien ieprovēju ;-)
Ta jau manīs kā būs ;-)))

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **     **  **      **  **       
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **               **  **     **  **  **  **  **       
 **         *******   *********  **  **  **  **       
 **               **  **     **  **  **  **  **       
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
  ******    *******   **     **   ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727