UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 21 no 24
Rezultāti 601 - 630 no 692
8 gadi
arre
Lauzu galvu par to kā paaugstināt ārdurvju ailu ķieģeļu ēkā. Ķieģeļu ēka būvēta sensenos laikos ar ārsienu biezumu 50 cm. Uz doto brīdi aila ir 185 augsta un virs tās nav nekādas nopietnas pārsedzes - neskaitot satrupējušus dēļus un pusķieģeļu kārtu, kas samūrēti ar stipru kaļķu javu (nav mūrēts arkveidā). Gribu ailu vismaz 2 m augstumā, lai var ielikt normālas durvis. Kā visjēdzīgāk izveidot ail
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Paldies! Tā arī darīšu.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Trepīte - tas būtu nojaukt esošo sienu pa diagonāli un pārmūrēt, sasaistot ar jauno?
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Būtu nepieciešams uzmūrēt vecas ķieģeļu iekšsienas turpinājumu (pagarināt esošo sienu). Siena mūrēta no kaļku javas pusķieģeļa biezumā. Jautājums - vai nepieciešams kaut kā papildus sasaistīt jauno sienu ar veco (izsist kādu ķieģeli vecajai sienai vai kā citādi)?
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
605. Re: vāx
Es betona akas vāku esmu licis piekabē viens pats (1m diametrā 5cm biezumā). Neesmu no tiem švakākajiem vīriem, bet šaubos ka būtu ticis galā ar 300 kg.
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Tikko izņēmu pirmā stāva dēļu grīdu lauku mājā. Daļa no grīdas bija apsegta ar linoleju. Tieši apsegtie dēļi bija sapuvuši pilnībā un briesmīgi smirdēja pēc trūdiem.
Forums: Privātmāju būvniecība
8 gadi
arre
Jankouzs Wrote: ------------------------------------------------------- > Klausies! Lasot tavu rakstu bija sajūta ka > stāsti par manu lauku māju! Man tāda pati > kvadratūra,bet gan jauni koka pakešu logi un > siltināta grīda! Es ar pāris gadus atpakaļ sev > iegādājos bulerjāni,lai atbraucot uz laukiem > ātri varētu dabūt siltumu! Es ar svārstijos > starp 400m3 un 600
Forums: Inženiertīkli
8 gadi
arre
Būtu nepieciešama palīdzība sekojošā jautājumā. Pārdomu rezultātā esmu izvēlējies lauku mājas apkurei uzstādīt Bullerjan tipa krāsni (māja tiks apkurināta pārsvarā pa brīvdienām). Nevaru izšķirties par krāsns jaudu. Plānoju apkurināt pirmo stāvu mūra ēkā, kura tilpums ir 252 m3 (3 metru griestu augstums, 84 m2 telpas laukums). Māja nav siltināta, vecie logi vecas druvis, kuras vēl pāris gadus pas
Forums: Inženiertīkli
8 gadi
arre
Ar putuplastu ir tā - jānojauc skaidbetona māja un jāuzbūvē jauna no dajebkādiem blokiem. Tad var siltināt ar putuplastu:)
Forums: Ārdarbi
8 gadi
arre
Vienkārši demontāžas darbos sakrājušies pāris kubi ķieģeļu pusīšu no dūmvadiem un krāsnīm, kuriem nav cita pielietojuma. Pamēģināju drupināt ar lielo āmuru - darbs iet diezgan raiti. To visu dabūt iekšā betonā būtu izdevīgi no dažādiem aspektiem. Nav tāda doma pēc tam slīpēt betona grīdu.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Kādas ir speciālistu domas par ķieģeļu šķembām un lauskām kā betona pildvielu? Betons paredzēts grīdai.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Man sanāca tāds projekts - saimniecībā bija nomētājies 30mm plastmasas (melnās) ūdensvada caurules rullis, kā arī dažādas metāla trubas un stieņi. Ideja sekojoša - vienu otrai pretim (apt. 2,5 m) zemē iedzinu metāla caurules, lai virs zemes paliktu 0,5 m metāla miets. Uz tām trubām maucu virsū apt 5 m sagarinātu ūdensvada cauruli - tā lai izveidotos arka. Tādas arkas izveido cik vajadzīgs - attāl
Forums: Privātmāju būvniecība
8 gadi
arre
Beidzot uzzināju rievu nozīmi terases dēļiem. Avots: PATA kokmateriālu WEB lapa, sadaļa Padomi, "Pārsvarā terases dēļi ir ar rieviņām vienā vai abās pusēs, kas nodrošina drošu pārvietošanos tajās reizēs, kad dēļi ir slapji. Papildus šīs rieviņas veic pēdu masāžu, kas tiek uzskatīta par ļoti veselīgu." Interesanti tikai - kurš staigā un masē pēdas pa dēļa otro pusi, gadījumos, ka
Forums: Ārdarbi
8 gadi
arre
Nodilšanu plānoju novērst ar ķieģeļu lakošanu.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Tas būtu mans gadījums uz turpmākajiem 10 gadiem (apkure tikai pa brīvdienām, ar karstā gaisa apkuri). Ķieģeļus gan zāģēt neņemšos - pat bez iepriekšejas izpētes nav ticības šādam pasākumam.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Demontāžas darbu rezultātā man ienākušies senlaicīgi ķieģeļi. Vēlos realizēt senu ieceri un izveidot savā lauku mājā grīdu no ķieģeļiem. Telpas nozīme - halle, viesistaba, izmērs 30m2. Šobrīd telpā izņemtas koka grīdas un izrakta grunts. plānotā darbu secība bija - šķembas, smilts, plēve, 100 mm putuplasts EPS, betons 70mm ar armatūru, flīžu līme, ķieģeļi, šuves (apt 10mm) pildītas ar kaļķa javu.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Kā cilvēks, kurš lauzis roku paslīdot uz slapjiem rievotajiem terases dēļiem, varu apliecināt, ka tie slīd gandrīz tikpat labi kā gludie. Garenvirzienā varbūt pat vēl labāk. Jāpiebilst gan, ka tas bija uz taciņas bez jumta.
Forums: Ārdarbi
8 gadi
arre
Intereses pēc varētu to klīsteri pamēģināt - cik daudz vara vitriola uz glāzi klīstera būtu jāliek?
Forums: Ārdarbi
8 gadi
arre
Gribēju precizēt Ivara Brinkmaņa teikto. Kā pareizi šādai javai izmantot dzēsto kaļķi, kas tagad pieejams veikalos. Vienkārši mest vienu šķipeli kaļķa un trīs grants maisītājā vai tomēr tas kaļķis tāpat iepriekš jāiemercē un jādozē ar spaini?
Forums: Ārdarbi
8 gadi
arre
Kā jau teici - ritentiņi ir izmaksu mazākā daļa, tādēļ varbūt nevajag ņemt tos lētākos. Svaram, protams, ka ir nozīme visa veida sistēmām. Pats netiku svēris durvis - novērtēju uz "čuju". Droši vien vairāk jāuztraucās, ja ieplānotas ļoti platas un augstas durvis.
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Nepateikšu par aktuālajiem piedāvājumiem, jo situāciju pētīju pirms kādiem 5 gadiem, kad taisīju skapi. Pa lielam tie komplekti ir tie paši, kas pieejami specializētajos veikalos, tikai par labāku cenu, bet mazākā izvēlē. Specializētā veikalā toties var dabūt labu konsultāciju, bet Depo to nevar (ko un kā labāk izvēlēties, kā uzstādīt, kur izdevīgāk iegādāties specifiskas apdares). Ja no tehnis
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
622. Re: Celmi
Zālājam pietiks ar celmu nofrēzēšanu, jo galvenais ir, lai celmi netraucē pļaušanu. Par cenām skaties sludinājumu serverī - piedāvājumi ir. Niks raksta taisnību - augļu kokus vajag nozāģēt tā, lai paliek pagarš stumbrs. Tad tos viegli izlauzt ar visām saknēm - ja stiprāks vīrs tad nemaz džipu nevajag.
Forums: Vēlos uzzzināt
8 gadi
arre
Tad jau armatūra no betona arī jārauj ārā - lai nerūsē. Ja vadulas pilnībā ir iestrādātas apmetumā, tad nekas tur nerūsēs.
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Salīdzinot flīžu līmes skaldīšanu un skrāpēšanu ar reģipša pielīmēšanu viennozīmīgi skaidrs, ka tieši reģipša pielīmēšana ir mazāk darbietilpīgs process. Jo pēc flīžu līmes nodauzīšanas vēl būs jāizlīdzina sienas un jāgaida kad nožūs apmetuma kārtas. Savulaik taisot remontu vannasistabā izvēlējos tieši šo variantu. Nenožēloju arī vietas samazināšanos.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Vai reģipša griestu nokrāsošana ar ūdensnecaurlaidīgu krāsu nekalpos kā tvaika barjera?
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Tā ir cena par 2-3 metrīgiem koka baļķiem, kas pašam jāsazāģē, jāskalda un jāsakrāmē. Berkubus mēra saskaldītai malkai, kas ir sabērta, nevis sakrāmēta, bet steros mēra saskaldītu un sakrāmētu malku.
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Ņemot vērā, ka man ir ripzāģis, tad es pērku 2-3 metrīgu malku, ko pats zāģēju, skaldu un krauju. Cenas ziņā neesmu pamanījis starpību starp gadalaikiem. Pēdējos divos gados malka turas LVL 16 m3 un dārgāk (Mālpils puse) . Godīgi sakot, neesmu manījis kvalitātes starpību vasarā vai ziemā cirstai malkai-galvenais izžāvēt. Ja gribēsi kurināt jau nākamsezon - pēdējais brīdis sagatavot malku ir pav
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
arre
Tātad, jāpapēta fēnu piedāvājums. Varbūt var uzmanīgi mēģināt sildīt ar gāzes lodlampu?
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Doma par fēnu mazliet biedē - process baigi lēns un čakarīgs.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
arre
Silto grīdu priekšrocības apzinos, bet diezin vai saņemšos tās rores iebetonēt, a la, varbūt kādreiz noderēs. Tomēr diezgan lieli papildus izdevumi un čakars. Māju restaurēju bez kreditiem - kā hobiju, un plānoju uz pastāvīgu dzīvi pārcelties tikai pēc gadiem 15 (kad bērni pabeigs skolu:). Siltumu līdz tam nodrošinās Bullerjan krāsns.
Forums: Iekšdarbi
Pašreizējā: 21 no 24

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.