Šogad nodos ekspluatācijā dzīvojamo ēku kompleksu Bolderājā, cels sociālās mājās, kops zaļās zonas, gādās par bezsaimnieka dzīvniekiem
Foto: Šogad nodos ekspluatācijā dzīvojamo ēku kompleksu Bolderājā, cels sociālās mājās, kops zaļās zonas, gādās par bezsaimnieka dzīvniekiem
Pie lielākajiem darbiem, kas šogad plānoti mājokļu un vides jomā, ir jauna pašvaldības dzīvojamo ēku kompleksa celtniecība Bolderājā, sociālo māju būvniecība, vides sakopšana un gādība par bezsaimnieka dzīvniekiem, uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.
Patlaban Bolderājā, kvartālā starp Gobas, Gaigalas un Stūrmaņu ielām, tiek būvētas divas deviņu stāvu un divas septiņu stāvu ēkas. Tajās kopumā būs 299 dzīvokļi, no tiem 193 vienistabas, 85 divistabu un 21 trīsistabu dzīvoklis. Mājām būs uzlabota siltumizolācija, kas paaugstinās ēku energoefektivitāti, visiem dzīvokļiem būs automātiska ūdens un siltumenerģijas skaitītāju nolasīšanas sistēma, kā arī dzīvokļos būs iespējams regulēt siltuma patēriņu. Pirmo ēku plānots nodot ekspluatācijā pavasarī, visu kompleksu pabeigs augustā vai septembrī.
Pavasarī Imantas 8. līnijā sāks būvēt trīs sociālās dzīvojamās mājas ar 290 sociālajiem dzīvokļiem, veselības centru un sociālā dienesta telpām.
Līdztekus Mājokļu un vides departaments remontēs gan atsevišķus brīvos dzīvokļus, gan pārbūvēs bijušās kopmītņu tipa ēkas.
"Šie pasākumi šogad ļaus nodrošināt ar dzīvokļiem aptuveni 700 ģimenes, kurām nepieciešama pašvaldības palīdzība," stāsta Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.
Mājokļu un vides departaments šogad plāno īstenot vairākus projektus vides jomā. Iecerēts sakopt aptuveni tūkstoti ielu un pašvaldību iestāžu teritorijās augošu koku, kā arī nozāģēt ap 100 nokaltušos kokus, lai tie neapdraudētu iedzīvotājus un pilsētas viesus.
Programmas "Noķer, sterilizē, atlaiž" ietvaros, lai kontrolētu klaiņojošo dzīvnieku populāciju, plānots sterilizēt vairāk nekā tūkstoti kaķu. Tikpat daudz dzīvnieku varēs atrast sev pagaidu mājokli pilsētas dzīvnieku patversmē.
Departaments šogad plāno turpināt zivju mazuļu ielaišanu Rīgas ūdenstilpēs. Zivju resursus varētu papildināt aptuveni 9000 zivtiņu.
Lai dzīvi Rīgā padarītu pēc iespējas ērtāku, sakoptāku un kvalitatīvāku, Mājokļu un vides departaments veiks arī daudzu citus gan lielākus, gan mazākus darbus, tostarp, rūpēsies par 12 strūklaku un 18 sabiedrisko tualešu uzturēšanu.
Tāpat departaments organizēs aizsargājamo dabas teritoriju un kapsētu sakopšanu, apsaimniekos ūdenstilpes un atjaunos meliorācijas sistēmas, veiks gaisa kvalitātes monitoringu.