Šoziem par 20% pieaugusi izmaksāto atlīdzību summa par ūdens noplūdes radītajiem bojājumiem īpašumam
Šoziem par plīsušu ūdens cauruļu un šķidruma noplūdes rezultātā nodarītajiem bojājumiem personu īpašumam apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājusi 101 274 eiro, kas ir par 20% vairāk nekā pērnajā sezonā.
Tā liecina apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE (turpmāk – BTA) dati. Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, proti, iedzīvotāji apdrošināšanas gadījumus par ziemas sezonā plīsušu ūdens cauruļu nodarītiem bojājumiem īpašumam, jo sevišķi vasarnīcām un vasaras mājām, piesaka arī pavasarī un vasaras sākumā, BTA prognozē, ka pieteikto gadījumu skaits un kopējā atlīdzībās izmaksātā summa vēl pieaugs.
Trīs mēnešu periodā, laikā no 2012. gada decembra līdz 2013. gada februārim, BTA pieteikti 306 apdrošināšanas gadījumi par īpašumiem radītiem bojājumiem šķidruma noplūdes dēļ, par kuriem kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 82 530 eiro. Savukārt šoziem, laika posmā no 2013. gada decembra līdz 2014. gada februārim, BTA saņēmusi 329 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par šķidruma noplūdes radītiem bojājumiem īpašumiem, par kuriem kopumā izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 101 274 eiro apmērā. Šoziem biežākais šķidruma noplūdes iemesls, kā rezultātā bojāti apdrošinātie īpašumi, bijis ūdens cauruļu plīšana gan privātmājās, gan daudzdzīvokļu namos.
Neatkarīgi no gadalaikiem saņemam apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par appludinātiem dzīvokļiem vai privātmājām, tomēr jāatzīmē, ka ziemas sezonā un pavasarī visbiežāk dzīvokļi un privātmājas tiek appludinātas, plīstot ūdens caurulēm. Nereti ūdens caurules plīst, jo pirms ziemas sezonas nav veikti profilaktiskie darbi. Neatbilstoša temperatūra bēniņos, pagrabos un kāpņutelpās, caurvējš telpās, kā arī ūdens cauruļu nenosiltināšana ar siltumizolācijas materiālu izraisa cauruļu aizsalšanu un plīšanu. Jāatzīmē, ka pavasarī un arī vasaras sākumā saņemam apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par appludinātām vasarnīcām, kurās iedzīvotāji ziemas sezonā neuzturas un dodas tās apsekot ļoti reti. Ņemot vērā to, ka vasarnīcas lielākoties nav pieslēgtas automatizētām apkures sistēmām (piemēram, pilsētas apkures sistēmai), pastāv liels risks, ka ziemas salā tajās var aizsalt un plīst ūdens caurules, radot lielus bojājumus īpašumam. Vairumā gadījumu, plīstot ūdens caurulei, tiek radīti virspusēji, kosmētiski bojājumi, piemēram, bojāts grīdas segums, sienas krāsojums vai tapetes u.tml. Tomēr, ja ūdens noplūde netiek likvidēta ilgāku laiku, bojājumi un zaudējumi ir ievērojami lielāki – satrūdējušas sijas, ēkas sienu konstrukcijas un grīdas pamati, pelējums u.tml. Šajos gadījumos no noplūdes radītajām sekām ir ne tikai grūtāk atbrīvoties, piemēram, no pelējuma, bet tie arī prasīs lielāku finanšu līdzekļu ieguldījumu, lai novērstu bojājumus. Tāpēc apdrošinātāji aicina visus vasarnīcu īpašniekus jau laicīgi apsekot savu īpašumu, lai pārliecinātos, ka aukstais laiks nav radījis bojājumus iekšējām ūdens apgādes sistēmām un ēkai. Ja īpašums bijis apdrošināts un ziemas sezonas laikā īpašumam radušies kādi bojājumi, nekavējoties sazināties ar savu apdrošinātāju un pieteikt apdrošināšanas gadījumu.