building.lv skaitļos

Lietotāji online18
Aktīvie uzņēmumi20602
Nozares ziņas33097
"Krastu mačs" turpinās : building.lv - par būvniecību Latvijā

"Krastu mačs" turpinās

Foto: "Krastu mačs" turpinās

Pēdējo nedēļu aktivitātes daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanā Rīgā ļauj vilkt paralēles ar populārajām ikgadējām basketbola sacīkstēm. Pagājušajā nedēļā ziņojām par darbiem Berģu ielas mājā (Daugavas labais krasts), bet šonedēļ ir uzsākti siltumnoturības paaugstināšanas darbi ar ES līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā Bauskas ielā Pārdaugavā, kura renovāciju organizēt dzīvokļu īpašnieki  ir pilnvarojuši SIA "Rīgas namu pārvaldnieks".


Projekta ietvaros ir paredzēts nosiltināt abas ēkas fasādes un gala sienas ar 100mm minerālvati, loga rāmjus ar 30mm minerālvati, un veikt to apdari, nosiltināt ēkas pagraba pārsegumu no pagraba puses ar 100mm minerālvati, nosiltināt bēniņus ar 200mm minerālvati un vienlaicīgi veikt jumta remontu. Tiks siltināts arī cokols, tiks nomainītas koplietošanas ieejas durvis, vējtvera durvis un durvis uz pagrabu, nomainītas nolietotie cauruļvadi, to siltumizolācija pēc nepieciešamības. Tiks sakārtota ventilācija ēkā un tiks veikti citi darbi.

Ēkas būvkonstrukciju termiskā pretestība neatbilst spēkā esošiem būvnormatīviem. Projekta rezultātā tiek plānots sasniegt 60,3 KWh/m2 patēriņu ēkas apkurei esošo 126 KWh/m2 gadā vietā, kas arī būtiski samazinās dzīvokļu īpašnieku apkures izmaksas.

Pēc Rīgas enerģētikas aģentūras datu bāzes datiem Bauskas 51 ēkā 2012.gadā siltumeneŗgijas (kopā ar karsto ūdeni) patēriņs bija 186 kWh/m2 gadā.

 

www.rea.riga.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.