Aizputē ekspluatācijā nodeva ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus
Šī gada 11. oktobrī Aizputē tika parakstīts AKTS par ūdens un kanalizācijas tīklu nodošanu ekspluatācijā, kas izbūvēti un rekonstruēti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē" (turpmāk - projekts) ietvaros.
Foto: Aizputē ekspluatācijā nodeva ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus; autors: Aizputē ekspluatācijā nodeva ūdensapgādes un kanalizācijas tīklusŠī gada 11. oktobrī Aizputē tika parakstīts AKTS par ūdens un kanalizācijas tīklu nodošanu ekspluatācijā, kas izbūvēti un rekonstruēti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē" (turpmāk - projekts) ietvaros.
Līgums par Aizputes ūdens un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju un paplašināšanu, kā arī kanalizācijas sūkņu staciju ar spiedvadiem izbūvi, ar SIA "Būvfirma Vītols" tika noslēgts 2009. gada 31. martā. Veikto darbu kopējās izmaksas ir 1 748 847,70 LVL (ar PVN).
Līguma ietvaros Aizputē tika izbūvēti 5,34 km ūdensapgādes un 5,342 km kanalizācijas tīkli, kā arī rekonstruēti 5,344 km ūdensapgādes un 0,345 km kanalizācijas tīkli. Tāpat būvuzņēmējs ir izbūvējis 0,362 km kanalizācijas spiedvadus Liepājas, Padures, Herteļa un Celtnieku ielās un veicis rūpnieciski ražotu kanalizācijas sūkņu staciju montāžu Liepājas, Padures un Pils ielās, kā arī Brīvzemnieka bulvārī, tādējādi samazinot virszemes un pazemes ūdeņu piesārņošanu.
Projekta īstenošanas rezultātā pilsētā ir palielinājusies ūdensapgādes pakalpojumu pieejamība (73%) un notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamība (78%), kas nodrošina kvalitatīvu dzīves vidi pilsētas iedzīvotājiem. Palielinoties ūdensapgādes pakalpojumu pārklājumam ir nodrošināta pilnvērtīga un tīra dzeramā ūdens piegāde atbilstoši Padomes Direktīvai 98/83/EK par dzeramā ūdens kvalitāti un 2003. gada MK noteikumu Nr. 235 prasībām. Turklāt, palielinoties notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamībai, ir samazināts virszemes ūdeņu piesārņojums ūdenstecēs un gruntsūdenī no pārplūstošām nosēdbedrēm, nepietiekoši attīrītiem notekūdeņiem un septiķiem. Rekonstruējot ūdensvadus, ir samazināts arī neuzskaitītā ūdens daudzums un samazinājies avāriju risks, kā arī kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas rezultātā – samazinājusies infiltrācija kanalizācijas sistēmā, un novērsta grunts un gruntsūdeņu piesārņošana.
Finansējuma saņēmējs SIA "AIZPUTES KOMUNĀLAIS UZŅĒMUMS" pie īstenotā neapstāsies, jo projekta ietvaros veikto iepirkumu rezultātā ir radies ietaupījums, kuru plānots izmantot realizējot jaunu ūdensvadu (3,6 km garumā) un kanalizācijas tīklu (2,4 km garumā) izbūvi. Lai varētu īstenot papildus aktivitātes, ir veikta Projekta tehniski ekonomiskā pamatojuma aktualizācija, kas iesniegta izskatīšanai Vides ministrijas Ūdenssaimniecības būvju būvniecības projektu vērtēšanas komisijai.
Projekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē" Nr. 3.DP/5.1.1.0/08/IPIA/VIDM/010 kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 749 323,89 LVL, no tām 2 336 925,31 LVL finansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, 136 806,36 LVL sedz valsts budžets, 204 420,00 LVL iegulda Aizputes novada dome, bet pārējo iegulda finansējuma saņēmējs- SIA "AIZPUTES KOMUNĀLAIS UZŅĒMUMS"
Sīkākai informācijai:
Vēsma Martuzāne
SIA "AIZPUTES KOMUNĀLAIS UZŅĒMUMS" valdes locekle
Tālr. 29183233 e-pasts: akuvesma@apollo.lv
Toms Tinkuss
Vides ministrijas projektu ieviešanas departamenta
Ūdenssaimniecības un vides risku projektu nodaļas
vecākais projektu koordinētājs
Tālr. 66016707 e-pasts: toms.tinkuss@vidm.gov.lv