Gerhards runās par cietā kurināmā elektrostacijas iespējamo būvniecību Liepājā

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) trešdien, 9.aprīlī, dosies darba vizītē uz Liepāju, lai uzsāktu sarunas ar Liepājas pašvaldību par cietā kurināmā elektrostacijas iespējamo būvniecību Liepājā.

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) trešdien, 9.aprīlī, dosies darba vizītē uz Liepāju, lai uzsāktu sarunas ar Liepājas pašvaldību par cietā kurināmā elektrostacijas iespējamo būvniecību Liepājā.


Darba vizītē paredzēts iepazīstināt Liepājas pilsētas domes vadību ar Ministru Kabineta pieņemto lēmumu uzsākt priekšdarbus cietā kurināmā elektrostacijas projekta izvērtēšanai, kā arī informēt par Ekonomikas ministrijas skatījumu, kā šī izpēte tiks organizēta. Tikšanās laikā ministrs vēlas noskaidrot Liepājas pašvaldības attieksmi pret stacijas būvniecību pilsētā un gatavību iesaistīties priekšizpētes projektā. Vizītes ietvaros amatpersonas klātienē apskatīs arī vienu no iespējamām stacijas būvniecības vietām Liepājā.

"EM uzsāks apjomīgu darbu, lai izvērtētu esošo situāciju Liepājā un Ventspilī, precizējot iespējamo elektrostacijas novietojumu, kā arī pašvaldību un iedzīvotāju attieksmi pret iespējamo stacijas būvniecību. Ļoti būtisks darbs veicams pie ietekmes uz vidi novērtējuma un pats galvenais - ir jāorganizē projekta sabiedriskā apspriešana. Tāpat jāveic pētījums par izdedžu uzglabāšanas, utilizācijas un izmantošanas iespējām, kā arī par elektrostacijas un tās infrastruktūras ietekmi uz attiecīgās teritorijas ekonomisko attīstību. Tikai pēc šiem priekšdarbiem valdība lems par jaunās elektrostacijas galīgo izvietojumu," norāda K.Gerhards.

Gan amatpersonu sarunās, gan iespējamās stacijas būvniecības vietas apskatē var piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Plkst. 9:40 paredzēta vienas no iespējamām stacijas būvniecības vietas apskatēm, savukārt plkst.10:40 notiks amatpersonu tikšanās Liepājas pilsētas domē.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets ir atbalstījis ekonomikas ministra Kaspara Gerharda iniciatīvu nekavējoties sākt darbu pie divu elektroenerģijas bāzes jaudu elektrostaciju projektu virzīšanas, kā arī uzdevis EM pēc Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumu stāšanās spēkā sagatavot valdības lēmumprojektu par konkursa izsludināšanu jaunu jaudu ieviešanai.

Vienlaikus, atbilstoši MK lēmumam, EM ir uzsākusi priekšdarbus cietā kurināmā elektrostacijas projekta izvērtēšanai, kas paredz situācijas izpēti Ventspilī un Liepājā (lai precizētu iespējamo elektrostacijas atrašanās vietu, pašvaldību un iedzīvotāju attieksmi pret stacijas būvniecību), kā arī veikt pētījumu par izdedžu uzglabāšanas, utilizācijas un izmantošanas iespējām, kā arī elektrostacijas un tās infrastruktūras ietekmi uz attiecīgās teritorijas ekonomisko attīstību.

Ņemot vērā nākotnē gaidāmo elektroenerģijas jaudu deficītu un enerģētikas ekspertu vērtējumu par piemērotākajiem šīs problēmas risinājumiem, Ekonomikas ministrija piedāvā sākt darbu pie divu jaunu elektrostaciju būvniecības Latvijā.

"Viena 400 megavatu cietā kurināmā stacija būtu būvējama Kurzemē un otra 400 megavatu gāzes stacija - Rīgā," norāda K.Gerhards, Elektrostaciju veida izvēli nosaka resursu piegādes garantijas un ilgtspējība, jaudas pieejamības drošums, enerģijas cena (ietverot maksu par ietekmi uz vidi) un projekta īstenošanas laiks.

Ministrs arī norāda, ka neatkarīgi no Ignalinas AES projekta virzības un starpsavienojumu veidošanas, Latvijā jāattīsta jaunu bāzes jaudu projekti, ko var pamatot gan no elektroapgādes drošuma viedokļa, gan lai uzlabotu valsts importa - eksporta bilanci."

Papildus informācija:

Inga Spriņķe
ekonomikas ministra padomniece
sabiedrisko attiecību jautājumos
Tel. 67013016, Mob.29405128
E-pasts: Inga.Sprinke@em.gov.lv

Antra Brūna
Liepājas pilsētas dome
Domes priekšsēdētāja biroja vadītāja
+371 3404794
+ 371 9490258
antra@dome.liepaja.lv

Informācijas avots: Ekonomikas ministrijas mājas lapa www.em.gov.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.