SIA "Laika Stars" veiks kredīta konkursa dokumentu sagatavošanu un organizēšanu Ventspils koģenerācijas stacijas būvniecības kreditēšanai

Noslēgusies SIA "Ventspils ENERGO" sarunu procedūra (izsludināta laikrakstā Latvijas Vēstnesis 27.11.2007.) par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu Ventspils koģenerācijas stacijas ( plānotā jauda 40 MW silt. un 20 MW el.) būvniecības kreditēšanai. Plānotais kredīta apjoms 45-50 milj. EUR. Par sarunu procedūras uzvarētāju tika atzīta SIA "Laika Stars" un ir noslēgts attiecīgs līgums.

Noslēgusies SIA "Ventspils ENERGO" sarunu procedūra (izsludināta laikrakstā Latvijas Vēstnesis 27.11.2007.) par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu Ventspils koģenerācijas stacijas ( plānotā jauda 40 MW silt. un 20 MW el.) būvniecības kreditēšanai. Plānotais kredīta apjoms 45-50 milj. EUR. Par sarunu procedūras uzvarētāju tika atzīta SIA "Laika Stars" un ir noslēgts attiecīgs līgums.
Kredīta līguma noslēgšanai tiks rīkota sarunu procedūru ar ieinteresētajām bankām, kuru paredzēts izsludināt februāra beigās vai marta sākumā.
SIA "Laika Stars" eksperti izstrādās biznesa plānu, lai izveidotu vienotu materiālu par projektu, kuru izsniegsim atlasītajām bankām, kuras, savukārt, sagatavotu savus piedāvājumus kredīta piešķiršanai. Pēc banku piedāvājumu iesniegšanas SIA "Laika Stars" palīdzēs izvērtēt iesniegtos piedāvājumus, organizēs pārrunas ar bankām un atlasīs vislabāko piedāvājumu Ventspils koģenerācijas stacijas projektēšanas un būvniecības finansēšanai.
Pēc Pasūtītāja pieprasījuma sniegs finansiāla rakstura konsultācijas līguma sarunu laikā ar izvēlēto kredīta nodrošinātāju.

Projekta ietvaros šī gada 1.cet. tiks izsludināti šādi atklāti konkursi:
1) Koģenerācijas stacijas projektēšana un būvniecība Talsu ielā 69, Ventspilī, paredzot, ka iepirkums sastāvēs no 3 iepirkuma daļām (pretendenti varēs iesniegt piedāvājumus vienai daļai, vai vairākām) :
Koģenerācijas stacijas bloka projektēšana un būvniecība Ventspilī (ietverot ogļu piegādes, izkraušanas un sagatavošanas, biomasas izkraušanas un sagatavošanas, kā arī 2x20 MW pīķa slodžu katlus);
110 kV elektrokabeļa savienojuma projektēšana un būvniecība (koģenerācijas stacijas elektrisko sistēmu pieslēgums Ventspils reģionālajam elektrosadales tīklam, aptuvenais garums 2,1 km );
Rezerves katlu mājas projektēšana un būvniecība Brīvības ielā 38, Ventspilī (2x22,5 MW, kurināmais dīzeļdegviela) .
2) Centralizētās siltumapgādes sistēmas saistvada projektēšana un būvniecība Ventspilī (kopējais siltumtīklu garums 1,5 km, tajā skaitā 0,5 km zem Ventas).
3) Inženiera pakalpojumi koģenerācijas stacijas un saistvada būvuzraudzībai.

Apvienotie projektēšanas un būvdarbu līgumi tiks slēgti saskaņā ar Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) iekārtu piegādes un projektēšanas – būvniecības darbu līguma noteikumiem (Dzeltenā grāmata).

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā Projekta uzdevums ir ieviest Ventspilī modernas, mūsdienu standartiem atbilstošas enerģiju ražojošas tehnoloģijas, kurās tiktu izmantots Eiropas Savienības un Latvijas Republikas vides likumdošanas prasībām atbilstošs kurināmais. Projekta realizācijas rezultātā pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas patērētājiem (aptuveni 75% no visiem siltumenerģijas patērētājiem) tiks nodrošināta stabila un droša siltumapgāde. Uzsākot elektroenerģijas ražošanu koģenerācijas procesā, tiks paaugstināta kurināmā izmantošanas efektivitāte, samazināts gaisu piesārņojošo vielu emisiju apjoms atmosfērā, kā arī paaugstināta reģiona elektroapgādes drošība un Latvijas elektroenerģijas tirgus neatkarība.

Kā jau ziņots iepriekš, Ventspils koģenerācijas stacijas būvniecība tiks veikta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstība" ietvaros. Kopējās projekta izmaksas (ar PVN) tiek plānotas 81,3 miljonu eiro (57,1 miljonu latu) apmērā. Projekta attiecināmās izmaksas ir 47,9 miljoni eiro (33,7 miljoni latu), no kurām 72% jeb 34,6  miljoni eiro (24,3  miljoni latu) būs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda ieguldījums.Turpmākai informācijai:
Aigars Valdīšana
SIA "Ventspils ENERGO"
valdes priekšsēdētāja vietnieks
e-pasts: valaig@apollo.lv72 % no projekta "VENTSPIL S SILTUMAPGĀDES SISTĒMAS ATTĪSTĪBA" attiecināmajām izmaksām finansē Eiropas Savienība
Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas savienības pilsoņu vidū

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.