11 Latvijas būvuzņēmēju spilgtākie veikumi: LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs
Sagaidot valsts simtgadi, Latvijas Būvuzņēmēju partnerība apkopojusi savu biedru – Latvijas vadošo būvuzņēmēju – pēdējo gadu spilgtākos sasniegumus. Katrs no tiem ir veltījums valsts nākotnei – atjaunoti arhitektūras pieminekļi ir nākamajām paaudzēm nodotas pagātnes vērtības, savukārt mūsdienīgas jaunbūves un infrastruktūras objekti – tālredzīgs ieguldījums Latvijas izaugsmē.
Šajā rakstu sērijā par Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru – uzņēmuma "LNK Industries group" veikumu.
Dabas māja, kas nodota ekspluatācijā 2015. gadā, ir topošā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra vizītkarte un arī viena no modernākajām studiju un pētniecības ēkām Ziemeļeiropā. Septiņu stāvu jaunbūvei ir arī pagrabstāvs un jumta stāvs, un tās kopējā platība sasniedz 18 540 m2. Ēka spēj uzņemt līdz 1500 studentu, mācībspēku un zinātnieku, ļaujot tiem baudīt daudzfunkcionālo atvērto plānojumu ar daudzām atpūtas zonām, inovatīvu un energoefektīvu ventilācijas un apgaismojuma sistēmu, kā arī modernu laboratorijas aprīkojumu un eksperimentālo siltumnīcu kompleksu. Ēkai ir 300 m2 plašs iekšpagalms, kura pārsegumā pirmoreiz Latvijā izmantota pēcsaspriegto trošu sistēma, kas ļāva izvairīties no kolonnu izmantojuma zem iekšpagalma izvietotajā lielauditorijā. Savukārt pret iekšpagalmu vērstajā ēkas dienvidrietumu fasādē iekārtas līdz pat 10 tonnām smagas betona žalūzijas septiņu stāvu augstumā. Ēkas dabas iedvesmotajā estētikā harmoniski iekļaujas mākslinieku Ernesta Vītiņa un Kristīnes Luīzes Avotiņas darbi.
Foto: 11 Latvijas būvuzņēmēju spilgtākie veikumi: LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs; autors: 11 Latvijas būvuzņēmēju spilgtākie veikumi: LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs
Raksta avots: Latvijas Būvuzņēmēju partnerības žurnāls "Būvēt", Nr.1, 2018, 14.-15. lpp., www.latvijasbuvnieki.lv
(Turpinājums sekos)