2015. gada septiņos mēnešos eksports ir audzis par 2,4 procentiem
Preču eksports jūlijā par 0,4 % pārsniedza pagājušā gada jūlija līmeni. Lielākais ieguldījums eksporta pieaugumā bija mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, kā arī lauksaimniecības un pārtikas preču eksportam. Pieauga arī ķīmiskās rūpniecības preču un metālu un to izstrādājumu eksports.
Lielākā samazinošā ietekme gada griezumā bija transportlīdzekļu eksporta kritumam. Saruka arī minerālo produktu eksports.
Preču imports jūlijā gada griezumā pieauga par 2,2 %. Lielākoties to ietekmēja ķīmiskās rūpniecības preču, kā arī mehānismu, ierīču un elektroiekārtu importa pieaugumi. Savukārt samazinājās vieglās rūpniecības preču un transportlīdzekļu imports.
Jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, eksports pieauga par 5 %, kas mēneša laikā ir labs rādītājs, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Jūlijā preču eksportu pozitīvi ietekmēja mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, lauksaimniecības un pārtikas preču, kā arī metālu un to izstrādājumu eksporta pieaugumi. Savukārt saruka koksnes un tās izstrādājumu eksports.
Preču imports mēneša laikā pieauga par 6,1 %. Pieaugumu pozitīvi ietekmēja mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, minerālo produktu, kā arī ķīmiskās rūpniecības preču importa pieaugumi.
Kopumā 2015. gada septiņos mēnešos eksports bija par 2,4 % lielāks nekā pirms gada. Apjomīgākais pieaugums bija vērojams mehānismu, ierīču un elektroiekārtu eksporta grupā. Uz lielāko Latvijas eksporta tirgu – ES valstīm - eksports šajā laikā pieauga par 3,1 %, savukārt uz NVS valstīm – samazinājās par 15,5 %. Uz pārējām valstīm eksports pieauga par 18,2 procentiem.
Preču imports 2015. gada janvārī-jūlijā bija par 1,1 % lielāks nekā pirms gada.
Eksporta dinamiku turpmākos mēnešos ietekmēs procesi ārējos tirgos, it īpaši ekonomiskās situācijas attīstība Krievijā. Šādos apstākļos būtiska loma būs uzņēmēju konkurētspējai un spējai apgūt jaunus noieta tirgus.