3D printēta ēka
Šogad ar Radiolaria Pavilion tenoloģiju un pasaulē lielāko 3D printeri iecerēts izprintēt 10 m augstu skulptūru Itālijas pilsētā Pontederā.
Foto: 3D printēta ēka; autors: 3D printēta ēka3D drukāšanas tehnoloģiju iespējas ik gadu palielinās. Šogad ar Radiolaria Pavilion tenoloģiju un pasaulē lielāko 3D printeri iecerēts izprintēt 10 m augstu skulptūru Itālijas pilsētā Pontederā. Smilšakmens veidojums tiks drukāts 5-10 mm biezām kārtām. Plāno slāņu struktūru kopā saturēs neorganiska saistviela, nevis tradicionālā metāla armatūra. Jaunā tehnoloģija ļauj radīt tādu dizaina un izturības veidojumu, kāds līdz šim nebija pieejams.
Skulptūras struktūra veidota izmantojot CAD / CAM programmatūru, pēc tam to tieši eksportējot uz printeri. Objekta drukāšana aizņems ne vairāk kā 24 stundas. Bez tam drukāšanas procesā radušies atkritumi ir viegli utilizējami un nenonāk atklātā vidē.
Līdz šim tika izveidots 3 x 3 x 3 m modelis, bet tas ir pietiekami, lai pierādītu ka process darbojas.
Ņemot vērā, cik viegli izprintēt no projektēšanas programmām gatavu ēku, to varētu sākt izmantot arī ēku celtniecībā. Tā kā jaunajai tehnoloģijai nav nepieciešama tērauda armatūra, tā varētu aizsākt jaunu arhitektūras dizaina ēru .
Avots: www.dezeen.com
Foto: 3D printēta ēka; autors: 3D printēta ēka
Foto: 3D printēta ēka; autors: 3D printēta ēka