5 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas pierobežas ceļiem
Šī gada 6.februārī Lietuvas Republikas Zarasos notika starptautiskā projekta LLI - 006 "Harmoniska pārrobežu sadarbība satiksmes drošībā Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos".(LATLIT TRAFFIC) uzsākšanas seminārs, kura ietvaros tika svinīgi parakstīti Finansēšanas un Partnerības līgumi.

Foto: 5 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas pierobežas ceļiem; autors: 5 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas pierobežas ceļiemŠī gada 6.februārī Lietuvas Republikas Zarasos notika starptautiskā projekta LLI - 006 "Harmoniska pārrobežu sadarbība satiksmes drošībā Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos".(LATLIT TRAFFIC) uzsākšanas seminārs, kura ietvaros tika svinīgi parakstīti Finansēšanas un Partnerības līgumi.
Projekta kopējais budžets ir 4,8 miljoni EUR un to 85% apjomā līdzfinansē Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007. – 2013.gadam. Projekta ilgums ir 24 mēneši un tas ilgs līdz 2011.gada 1.februārim.
Projekts vieno 15 partnerus - vadošo partneri biedrību "Eiroreģions "Ezeru zeme" un Eiroreģiona "Ezeru zeme" Latvijas un Lietuvas pašvaldības (Daugavpils, Krāslavas un Preiļu rajona padomes, Ludzas, Rēzeknes un Viļānu pilsētu domes, Krāslavas novada domi un Maltas pagasta padomi Latvijā, Zarasu, Utenas, Ignalinas, Anikšču, Kupišķu rajona administrācijas un Visaginas pilsētas administrāciju Lietuvā).
Projekta vispārīgais mērķis ir sekmēt harmonisku pārrobežu sadarbību satiksmes drošības jomā Eiroreģiona "Ezeru zeme" Latvijas un Lietuvas teritorijā, tādējādi uzlabojot reģiona iekšējo un ārējo pieejamību.
Projekta ietvaros tiks izstrādāti tehniskie projekti, veikti būvdarbi, kā arī ielu apgaismojuma rekonstrukcija tranzīta ielām un ceļiem 27 ceļu posmos. Tiks organizētas piecas starptautiskas akcijas ceļu satiksmes drošības paaugstināšanai: divas akcijas "Drošais ceļs uz skolu" 1.septembrī; divas akcijas "Steidzies nesteidzoties!" Utenā un Rēzeknē, kā arī akcija, kuras laikā partnerpašvaldībās tiks uzstādīts "avārijas simulators", kas ļaus izprast, kas notiek ar cilvēku mašīnā avārijas laikā.
Krāslavas pilsētā, tā kā tehniskais projekts jau tika izstrādāts 2007.gadā Interreg IIIA programmas projektā "Divreiz A6", Rīgas ielā tiks veikta Florupītes caurtekas un 220 m gara posma rekonstrukcija. Plānotais Krāslavas novada pašvaldības budžets sastāda 658 690 EUR.
Eiroreģions "Ezeru zeme" darbojas jau desmit gadus, tajā līdzdarbojas divdesmit pašvaldības no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas pierobežas reģioniem. Sadarbības laikā piesaistītas investīcijas 7 141 399 miljonu EUR apmērā.
Informāciju sagatavoja: I.Dzalbe
www.kraslava.lv