52% darba ņēmēju vēlas paši saviem spēkiem būvēt māju
52% respondentu savu māju gribētu būvēt pašu spēkiem, bet deleģēt darbus būvniecības firmai gatavi būtu vien 48%. Savukārt, runājot par kaimiņu izvēli jaunajam mājoklim, 13% respondentu par mājokļa kaimiņiem vēlas redzēt ietekmīgus uzņēmējus, 5% - skatuves slavenības, 1% - politiķus, bet vairāk kā 50% vēlas sevi redzēt saimē starp draugiem un radiem.
Tā liecina SIA "Kalnozols un Partneri" veiktā darba ņēmēju aptauja par mājokļu atjaunošanas plāniem.
Izvēloties būvfirmu, vairāk kā 1/3 jeb 35% respondentu šobrīd vislielāko vērību pievērstu uzticamu draugu atsauksmēm, tajā pašā laikā 28% par vissvarīgāko uzskata būvfirmas pārstāvju atsaucību, komunikācijas prasmes, elastīgu pieeju klienta vēlmēm u.tml. Tikai aptuveni 1/5 jeb 18% par svarīgāko faktoru atzīst cenu. Savukārt firmas reputāciju medijos un interneta vidē par vissvarīgāko uzskata vien 9% respondentu; 10% par būtiskiem uzskata citus faktorus.
Ģimenes māju - kā vēlamo nākotnes mājokli – gribētu teju 4/5 jeb 78% respondentu, dzīvokli – vien 22%. Savukārt, izvēloties mājas būvmateriālus, 46% respondentu priekšroku dotu betona mājai, 33% - koka mājai, 6% - saliekamo konstrukciju mājai, bet 16% - mājai no citiem materiāliem.
Vairums respondentu - 88% - atzīst, ka, izvēloties mājokli, priekšroku dotu īpašuma pirkšanai, kamēr 12% tomēr par labāku atzīst īrēšanu. Turklāt, neraugoties uz piedzīvoto kredītu "burbuli" un dažādām īpašumu kreditēšanas problēmām, aptuveni 3/4 jeb 76% respondentu gribētu ņemt bankas aizņēmumu, aptuveni 1/4 jeb 24% izmantotu savus uzkrājumus.
Savukārt vairāk kā 1/2 jeb 52% par mājokļa kaimiņiem vēlētos redzēt sev pazīstamus cilvēkus – draugus un radus, kamēr 24% domā kardināli pretēji – viņi gribētu dzīvot kaimiņos ar normāliem, kārtīgiem, nepazīstamiem cilvēkiem, 13% gribētu būt ietekmīgu uzņēmēju kaimiņu, 5% - skatuves slavenību kaimiņi, bet dzīvot kaimiņos ar bijušajiem vai esošajiem politiķiem vēlētos tikai 1% respondentu. Savukārt 5% gribētu dzīvot bez kaimiņiem jeb maksimāli tālu no tiem.
Aptauja tika veikta no 19. līdz 27.februārim, internetā aptaujājot darba ņēmējus. Tajā piedalījās 374 respondenti vecumā no 18 līdz 64 gadiem.