building.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32447
7. aprīlī darbu sāk izstādes "Mežs un Koks 2005 , "Dārzs.Flora 2005 un "Rigaagro 2005 : building.lv - par būvniecību Latvijā

7. aprīlī darbu sāk izstādes "Mežs un Koks 2005 , "Dārzs.Flora 2005 un "Rigaagro 2005

7. aprīlī darbu sāk izstādes "Mežs un Koks 2005 , "Dārzs.Flora 2005  un "Rigaagro 2005
Foto: 7. aprīlī darbu sāk izstādes "Mežs un Koks 2005 , "Dārzs.Flora 2005 un "Rigaagro 2005
No 7. līdz 10. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks trīs izstādes – 5. starptautiskā mežsaimniecības un koksnes produktu izstāde-forums "Mežs un Koks 2005", 9. dārza un floristikas izstāde "Dārzs. Flora 2005" un 3. starptautiskā lauksaimnieciskās ražošanas un infrastruktūras izstāde "Rigaagro 2005". Izstādes organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Četras dienas divās hallēs un ārējos laukumos būs pieejams plašs tehnikas, instrumentu, nozaru produkcijas un informācijas piedāvājums, tiks rīkoti semināri.

Viss mežam un kokam

Ķīpsalā tiek gaidīti meža nozares speciālisti un vienkārši interesenti, lai iepazītos ar izstādē piedāvāto ekspozīciju. Kā norāda projekta vadītājs Jānis Āboliņš, dalību izstādē ir pieteikušas vairāk nekā 70 firmas no Latvijas un ārvalstīm. Izstādē piedalīsies vadošās Latvijas firmas – tehnikas izplatītāji –, eksponējot dažādu kokapstrādes un mežtehniku. Kā jau ierasts, plašs piedāvājums būs pazīstamajām firmām "STOLLER", "INTRAC Latvija", "EMU PRIM", "SIMATRON LATVIJA", "VALTRA INC.", "RIPOLS" u. c.

Izstādes organizatori uzsver, ka ar katru gadu paplašinās izstādes dalībnieku ģeogrāfija – firma "SCOTT & SARGEANT WOODWORKING MACHINERY Ltd" no Saseksas grāfistes Lielbritānijā iepazīstinās apmeklētājus ar kokapstrādes darbgaldiem, savukārt Polijas firma "INTER-DIAMENT" piedāvās abrazīvos diskus dažādu materiālu apstrādei un griešanai, tai skaitā arī lentzāģu asināšanai.

Tradicionāli izstādē piedalās aizvien jaunas firmas no Skandināvijas. Šoreiz kompānija "BEST-HALL OY" no Somijas ir izveidojusi iespaidīgu stendu, lai Latvijas uzņēmējus iepazīstinātu ar saliekamo angāru un noliktavu būvniecību visdažādākajām nozarēm.

Izstādē piedalās arī tādi Latvijas uzņēmumi, kas līdz šim projektā "Mežs un Koks" nepiedalījās. Piemēram, firma "LATIZOLS", kas piedāvā ievērojami ekonomiskākas un arī lētākas kaltes nekā ārzemju analogi. Savus ražotos šķeldotājus izstādīs SIA "RUSSO BALT V.Z.". Liela izvēle būs l SIA "T.I.G.E.R." ražotajiem satvērējiem, kā arī SIA "PARITET" ražotajiem zāģiem un griezējinstrumentiem. "REXROTH BOSCH" grupas uzņēmums "MAGE-BALTIC", SIA "JUNGHEINRICH LIFT TRUCK", SIA "BALTCONTROL" iepazīstinās ar dažādiem jaunumiem, sākot ar instrumentiem un beidzot ar kokrūpniecībā nepieciešamajiem iekrāvējiem un degvielas uzpildes stacijām. Dažādas koka ēkas piedāvās SIA "AHIA" un SIA "PIRTNIEKS". Apmeklētāji varēs iepazīties ar Būvgaldnieku brālības, Mēbeļnieku ģildes un Dabīgā koka apstrādes biedrības veikumu un uz vietas vērot, kā darbojas īsti meistari.

Izstādē arī piedāvājumi medniekiem
Šogad izstāde "Mežs un Koks" tiek veidota sadarbībā ar Latvijas Mednieku asociāciju. Latvijas Mednieku asociācijas darbinieki stāstīs par starptautiskajiem medību projektiem, par izmaiņām Latvijas likumdošanā, kas skar medniekus, kā arī informēs par Latvijas mednieku saimniecības attīstību un apkārtējās vides ilgspējīgas saimniekošanas metodēm.

Tāpat izstādes laikā būs iespēja apskatīt fotogaleriju par medību un medību šaušanas sporta tematiku. Darbosies virtuāla šautuve un apmeklētāji varēs izmēģināt savu precizitāti uz trenažiera, kā arī iepazīties ar dažādiem šaušanas sporta veidiem un tiem nepieciešamo inventāru.

SIA "SALDUS MEŽEZERS" piedāvās "Blaser" ieročus medībām un sporta šaušanai, kā arī munīcijas piegādes iespējas, bet Latvijas Sportinga federācija sniegs informāciju par iespējām nodarboties ar medību šaušanas sportu, tā noteikumiem un sacensību kalendāru. Latvijas Safari klubs organizē eksotisku trofeju izstādi. Savukārt uzņēmums "ZOOVETAPGĀDE" piedāvās Latvijas medību saimniecībā nepieciešamās dzīvnieku piebarošanas un pārtikas vielas, kā arī citas dzīvniekiem domātas preces.

Izstādē būs iespējams novērtēt medījumu gardumus. Medījuma gaļas pārstrādes firma "GURMANAS" no Lietuvas meklē sadarbības partnerus Latvijā un izstādes laikā rīkos savas produkcijas degustāciju.

Tāpat izstādē tiks prezentēti kvadracikli kā iespējamais medību saimniecībā izmantojamais transportlīdzeklis. Notiks arī mednieku apģērba un citu noderīgu lietu tirgošana.

Sāc pavasari ar "Dārzs.Flora 2005"!
Dārza un floristikas izstāde "Dārzs.Flora 2005" ikvienu interesentu – puķu audzētāju, mazdārziņa apsaimniekotāju, zemes īpašnieku un citus – pirmssējas un stādīšanas laikā vienuviet iepazīstinās ar plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu. Izstādē piedalīsies arī Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas un Polijas uzņēmumu pārstāvji. Izstādē produkciju varēs arī iegādāties.

Projekta vadītāja Ingrīda Nežborte norāda, ka šogad piedalās vairāk uzņēmumi, kas piedāvā stādus un sēklas. Tāpat plaši pārstāvēta ir dārza tehnika un inventārs gan mazdārziņam, gan laukam – sākot no ķerrām, grābekļiem un lāpstām, līdz pat zāles pļāvējiem un krūmgriežiem. Būs arī līdzekļi pret dārza kaitēkļiem un iespēja konsultēties par kurmju, peļu, ūdensžurku un dārza nelabvēļu iznīcināšanu. Tāpat izstādē varēs iepazīties ar jaunākajiem floristikas materiāliem, tai skaitā arī no Polijas.

Dārza mēbeles piedāvās Latvijas, Baltkrievijas un pat Apvienoto Arābu Emirātu ražotāji. Tieši pēdējie uz izstādi atved arī īpaši ekskluzīvas dārza mēbeles no īsta Indonēzijas tīkkoka, kuru neietekmē apkārtējās vides apstākļi.

Interesantu ekspozīciju veido Latvijas Tēlnieku centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, izstādot dārza un parku skulptūras, mazās arhitektūras formas, apgaismojuma ierīces, akmeņdārzu elementus, strūklakas, kā arī pieminekļus. Dalībnieku vidū ir Latvijā un pasaulē zināmi tēlnieki , kuri šogad veido ekspozīciju - oāze tuksnesī.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultāte jau otro gadu prezentēs jaunākos ainavu arhitektūras maketus, planšetes un rasējumus.

Izstādes laikā notiek semināri un prezentācijas par vīnogu audzēšanu . Aktualitātēm ainavu arhitektūrā veltīts 9.aprīlis.

"Rigaagro 2005" – lauksaimniekiem!
Jau trešo gadu pēc kārtas notiks lauksaimniecības izstāde "Rigaagro", kur pārstāvēta gan tehnika, gan nozares infrastruktūra.

Pasaulē plaši zināmā kompānija "KEMIRA GROWHOW" sadarbībā ar plašo STOKKER tirdzniecības tīklu veido kopēju ekspozīciju, lai iepazīstinātu lauksaimniekus ar jaunu piedāvājumu kompleksu – sākot ar minerālmēsliem un augu aizsardzības līdzekļiem, līdz "JOHN DEERE" tehnikai, kas nepieciešama laikmetīgai saimniekošanai. Arī SIA "AGRO LAIDI" piedāvās iepazīties ar minerālmēslu iestrādes tehniku. SIA "LMR ĀZENE" izstādē piedalās ar Latvijā ražotajām piekabēm gan lauksaimniecibai, gan mežistrādei. Latvijā labi pazīstamā firma "M.T.Z.-SERVISS" apmeklētājiem piedāvās pazīstamos BELARUS traktoru modeļus, kas atbilst Eiropas Savienības direktīvām un struktūrfondu prasībām. Firmas piedāvājumā ir arī meža un komunālā tehnika. Ne tikai vienus no labākajiem traktoriem pasaulē - "CASE", bet arī citu profesionālo tehniku piedāvās Baltijas valstīs zināmā firma "BFSC". Plašs piedāvājums ir SIA "KALNAKROGS", kas piedāvā tehniku arī meža darbiem. "PERKINS" dīzeļdzinēju remontu un rezerves daļas nodrošina SIA "AUTEX".

Krievijas "ROSTSEĻMAŠ" un Krasnojarskas labības kombainu rūpnīcu oficiālais pārstāvis Latvijā SIA "KOMBAINSERVISS" apmeklētājus iepazīstinās ar pašreiz jaunākajiem kombainu modeļiem.

A/S "FERRUS" demonstrēs Itālijas firmas "ANTONIO CARRARO" un Krievijas Vladimiras traktoru rūpnīcas piedāvāto traktortehniku.

Jelgavas firma "AGRO-VITA" sadarbībā ar Lietuvas ražotāju "LAUMETRIS" rādīs ekonomiskus augsnes apstrādes agregātus, kas ļauj ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus. Cita lietuvas firma "KRETINGOS GRŪDAI" piedāvās lopbarības izejvielas.

Austrijas firmas "CLAIR VARENHANDELS GmbH" demonstrēs visdažādākās pārstrādes iekārtas gan pienam, gan gaļai, gan augļiem.

SIA "PRISTINA" piedāvājumā atrodamas firmas "KARCHER" augstspiediena mazgāšanas iekārtas plašam pielietojumam.

Šogad piedāvājam jaunumu – izstādē tiks piedāvāta arī tehnika komunālajai saimniecībai un municipālajiem dienestiem. Tiks demonstrēts universāls minitraktors AVANT ar frontālo iekrāvēju un vairāk nekā 60 maināmiem darbarīkiem, gan apzaļumošanai, gan ainavu kopšanai. Būs arī ielu sakopšanai un ceļmalu apkopšanai paredzētā tehnika.

Dalībnieki piedāvās lauksaimniecības sēklas, šķirnes kartupeļus, lopkopības inventāru (tajā skaitā zirglietas) u.c.

Izstādē tiek gaidīti gan profesionāli lauksaimnieki, gan komunālo dienestu pārstāvji, gan dārzkopji – entuziasti, kas varēs atrast sev noderīgu informāciju.

Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju asociācija gaidīs gan lielos, gan mazos apmeklētājus "ZAĶĪŠU PIRTIŅĀ".

Darba laiks, transports un biļešu cena

Izstādes darba laiks:
7. aprīlis 12.00–18.00
8.–9. aprīlis 10.00–18.00
10. aprīlis 10.00–16.00

Norises vieta: Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Biļešu cenas: Ls 1,50
Studentiem – Ls 1
Skolēniem, pensionāriem – Ls 0,80

Papildu serviss: bezmaksas mikroautobuss maršrutā Katedrāle–Ķīpsala

Papildu informācija:
Ilze Stebera, BT 1 sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 7065007, e-pasts: ilze.stebera@bt1.lv

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore
Tālr.: 7065011, e-pasts: inese.libere@bt1.lvBanner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.