building.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi206
Nozares raksti32422
9 padomi, kā pareizi lietot trauku mazgājamo mašīnu : building.lv - par būvniecību Latvijā

9 padomi, kā pareizi lietot trauku mazgājamo mašīnu

9 padomi, kā pareizi lietot trauku mazgājamo mašīnu

Trauku mazgājamā mašīna, iespējams, ir iecienītākā ierīce katrā virtuvē. Tā ietaupa jums daudz laika un veic visu netīro darbu jūsu vietā. Burtiski. Kā gan tāda ierīce var nepatikt?

Bet vai jūs patiešām zināt, kā pareizi lietot šo mazgāšanas iekārtu? Zemāk ir apkopoti 9 svarīgākie padomi un triki, kas jāzina par trauku mazgājamo mašīnu, lai jūs varētu būt droši, ka no savas iecienītākās ierīces gūsiet maksimālu labumu.

Lūk, mūsu pirmais padoms!

1. Sāciet ar tīru trauku mazgājamo mašīnu
Netīra trauku mazgājamā mašīna nozīmē netīrus traukus. Ik pēc dažām dienām pārliecinieties, ka trauku mazgājamās mašīnas apakšā nav sakrājušies ēdienu pārpalikumi. Jūs varat noņemt sietu un filtru no apakšējās daļas un izskalot tos; pēc tam tos ir viegli ievietot atpakaļ. Laba ideja ir augšējā nodalījumā (vērstu uz augšu) ievietot glāzi baltā etiķa un ik pa laikam palaist tukšu trauku mazgājamo mašīnu parastā mazgāšanas ciklā. Tas iztīrīs visus netīrumus un nogulsnes, kas varētu būt izveidojušās ierīces lietošanas laikā.

2. Ievietojiet traukus pareizi
Pareiza trauku mazgājamās mašīnas piekraušana ir vissvarīgākais aspekts, lai nodrošinātu, ka visi trauki gala rezultātā ir tīri. Katras trauku mazgājamās mašīnas lietošanas instrukcijā ir diagramma, kurā parādīts, kā vislabāk pielādēt konkrēto trauku mazgājamo mašīnu (un jums noteikti vajadzētu ielūkoties savā instrukcijā), taču ir daži noteikumi, kas attiecas uz lielāko daļu trauku mazgājamo mašīnu:

  • tasītes vienmēr jāieliek augšējā plauktā, un tās jānovieto starp statīva zobiņiem, nevis virs tiem;
  • šķīvjiem un bļodām jābūt apakšējā plauktā, un netīrajai pusei jābūt vērstai pret ūdens strūklu. Tas nozīmē, ka visi trauki ne vienmēr būs vērsti vienā virzienā;
  • katli, pannas un cepamie trauki jānovieto ar skatu uz leju, lai ūdens strūkla varētu sasniegt to iekšpusi;
  • pārliecinieties, ka lielāki priekšmeti, piemēram, pannas un cepamie trauki, ir novietoti trauku mazgājamās mašīnas sānos. Šādā veidā tie neaizsprosto izsmidzināšanas sprauslu UN mazgāšanas līdzekli, kas izplūst no durvīm;
  • izkārtojiet netīros virtuves piederumus tā, lai daži no tiem atrastos uz augšu, bet citi – uz leju. Šādā veidā tie nesaies kopā, un tiks nomazgāts katrs centimetrs.

3. Mīkstiniet ūdeni
Ciets ūdens var radīt problēmas jūsu trauku mazgājamajai mašīnai. Tas var ne tikai atstāt grūti notīrāmus nosēdumus trauku mazgājamajā mašīnā, bet arī apgrūtināt iespēju iegūt mirdzoši tīrus traukus. Uz glāzēm un galda piederumiem ciets ūdens mēdz atstāt baltas nogulsnes. Ja ik pa laikam trauku mazgājamo mašīnu iztīrīsiet ar etiķi, tas lielā mērā novērsīs nosēdumu veidošanos, turklāt varat izmantot arī speciālu ūdeni mīkstinošu skalošanas līdzekli, piemēram, Lemi-Shine vai Cascade.

4. Sāciet no apakšas
Trauku mazgājamās mašīnas izkrāmēšanu nevajag sākt no augšas. Vienmēr vispirms izkrāmējiet traukus no apakšējā plaukta. Ja sāksiet ar augšējo plauktu, bļodas un krūzes var izšļakstīt ūdeni uz apakšā esošajiem virtuves piederumiem. Tāpēc sāciet ar apakšējo nodalījumu un saglabājiet visu tīru!

5. Nevajag skalot
Ja jums ir moderna trauku mazgājamā mašīna, šķīvji iepriekš nav jānoskalo. Vienkārši noņemiet ēdiena atliekas un izmetiet tās atkritumu tvertnē. Galu galā trauku mazgājamās mašīnas tehnoloģija ir paredzēta tam, lai notīrītu visas ēdienu paliekas. (Tikai pirms mazgāšanas neļaujiet netīrajiem šķīvjiem trauku mazgājamajā mašīnā atrasties ilgāk par 24 stundām.)

6. Nepērciet vairumā
Runa ir par mazgājamo līdzekli. Izpārdošanas laikā bieži gribas veidot uzkrājumus, bet tas nav prātīgi. Mazgāšanas līdzeklim jābūt svaigam, lai tas efektīvi pildītu savu uzdevumu! Tāpēc iegādājieties tikai to, ko varēsiet izlietot nākamo divu mēnešu laikā.

7. Ne tikai traukiem
Pavisam nopietni, trauki nav vienīgais, ko šī ierīce spēj nomazgāt. Trauku mazgājamā mašīnā jūs varat mazgāt vannas rotaļlietas, plastmasas rotaļlietas, apavus, putekļsūcēja piederumus, suņu rotaļlietas, golfa bumbiņas... un šo sarakstu var turpināt vēl ilgi. Nomazgājiet visu, kas nepieciešams!

Vēl tikai divi padomi, un jūs būsiet īsts trauku mazgājamās mašīnas eksperts. Pēdējais padoms nodrošinās to, ka jūsu trauki vienmēr būs mirdzoši tīri!

8. Vispirms palaidiet ūdeni izlietnē
Tieši tā. Pirms nospiežat trauku mazgājamās mašīnas ieslēgšanas pogu, palaidiet karsto ūdeni izlietnē. Tas nodrošina, ka, sākoties mazgāšanas ciklam, ūdens jau ir karsts, tāpēc jūsu trauki būs tīrāki!

9. Baltais etiķis nāks palīgā
Jums īstenībā nav nepieciešams dārgs skalošanas līdzeklis. Tā vietā izmantojiet balto etiķi! Vienkārši iepildiet to skalošanas līdzekļa nodalījumā, un jūsu trauki būs mirdzoši tīri un bez traipiem.

 

Dalies ar šo rakstu