AAB sistēma ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem
Intervija ar firmas "Ripo International" AAB pārdošanas daļas vadītāju Ivaru Šmauksteli.
Foto: AAB sistēma ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem; autors: AAB sistēma ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem |
Ivars Šmaukstelis. |
Firma "Ripo International" šobrīd lepojas ar jaunu produktu. Iepazīstieties arī Jūs ar to- AAB celtniecības sistēma.
Kas ir AAB sistēma?
Tie ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam kuri sastāv no divām putupolistirola plāksnēm kas savstarpēji savienotas ar plastikas ribām.
Kādas ir šīs sistēmas priekšrocības? Kāpēc mājas īpašniekam ir izdevīgi izvēlēties tieši šo sistēmu?
AAB celtniecības sistēmām ir vairākas būtiskas priekšrocības:
- Tās samazina mājas uzturēšanas izdevumus, ietaupot uz apkures un kondicionēšanas rēķiniem no 20 līdz 30 %.
- Celtniecībā izmanto betonu, kas tiek pastiprināts ar metāla armatūru, piešķirot mājai paaugstinātu izturību un pasargājot to no deformācijas
- Ātra un viegla celtniecības metode, kas ļauj ievērojami paātrināt mājas būvniecību ar zemākām būvniecības izmaksām
- AAB celtniecības sistēma palīdz uzturēt stabilu temperatūru iekštelpās, palielinot sadzīves komfortu
- Veidņi nesatur hlorafluorakarbonātus vai formaldehīdus (CFC, HCFC) un rada veselīgu vidi alerģiskiem cilvēkiem
- AAB celtniecības sistēma nodrošina 50 db skaņas izolāciju samazinot trokšņus līdz minimumam
- Sistēma pasargā māju un tās iemītniekus no grauzējiem, insektiem, kā arī zagļiem
- Sistēma padara māju ugunsdrošu, līdz ar to samazinot apdrošināšanas izmaksas un palielinot drošību
- Monolītā betona sienas garantē iespēju izmantot tās kā stabilu stiprinājuma vietu bez ierobežojuma.
Vai šīs sistēmas nav kaitīgas apkārtējai videi?
Nē. Ir zinātniski pierādīts, ka materiāls ir draudzīgs apkārtējai videi un šī celtniecības sistēma saudzē dabas resursus.
- celtniecības procesā izmanto nelielu daudzumu koka elementu, veicinot mežu saudzēšanu
- sistēma nekaitē ozona slānim
- nelielais enerģijas daudzums, kas nepieciešams apkurei un kondicionēšanai, palīdz risināt "pasaules uzsilšanas", skābā lietus un smoga problēmu
- izteikti nelielie celtniecības atkritumi, kuri rodas būvniecības procesā, var tikt pārstrādāti, atrisinot dabas piesārņotības un atkritumu uzglabāšanas problēmu.
Ko dod veidņos iestrādātās ribas?
Ribas nodrošina vienkāršu un ātru ārsienu apdares paneļu un reģipša piestiprināšanu tieši pie ribām, to iekšējās 10 gropes nodrošina metāla armatūras vienkāršu ielikšanu un nostiprināšanu ne tikai horizontāli, bet arī vertikāli
Kad un kur radās šis produkts- ABB celtniecības sistēma?
Šī celtniecības sistēma ir radusies 1990. gadu sākumā Kanādā. Putupolistirols kā materiāls celtniecībā tika pielietots jau sen, taču celtnieki brāļi Mensoni radīja savu sistēmu kuras pamatā ir siltumizolējoši putupolistirola veidņi. Tajā laikā to nosauca par 21. gadsimta celtniecības materiālu.
Kā un kad firma "Ripo International" izlēma sākt ražot AAB celtniecības sistēmas veidņus?
Ražot sākām 2002. gada vasarā. Iepirkām visas nepieciešamās iekārtas, kuras izvietojām Dobeles firmas "Tenax" ražošanas telpās. Viņi nodarbojas ar putupolstirola izstrādājumu ražošanu un ir pieredzējuši šajā jomā. Visā pasaulē šie veidņi ir pazīstami un pieprasīti, mēs tiem redzam perspektīvas arī Latvijā, tāpēc nolēmām sākt ražot šīs sistēmas.
Foto: AAB sistēma ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem; autors: AAB sistēma ir siltumizolējoši veidņi monolītajam betonam. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem |
AAB celtniecības sistēmas. |
Kvadrātmetrs šīs sistēmas veidņu maksā aptuveni 15 latus, neskaitot montāžu un armatūras. Iespējams, ka laikā gaitā cenu vēl samazināsim. Cena ir konkurētspējīga. Pozitīvi ir tas, ka arī citas valstis sāk interesēties par mums kā ražotājiem, novērtē mūsu produkciju. Mēs noteikti strādāsim arī ar ārvalstu tirgu. Uzskatu, ka tas ir tikai laika jautājums- liela daļa celtnieku pāries uz šāda tipa materiāliem.
Vai sistēmām ir dažādi veidi, izmēri?
Jā, AAB celtniecības sistēmā ir pieejami dažādi sienu veidņi: standarta (biezums 21 un 24 cm), 90 grādu stūra (labā un kreisā), pielāgojamā stūra forma un gala aizbīdnis.
Nosauciet objektus, kuros jau ir izmantota AAB celtniecības sistēma!
Ir samērā daudz privātmāju, bet no pazīstamākajām sabiedriskajām celtnēm jāmin jaunais Boulinga centrs Lielirbes ielā un ķenguru māja Rīgas Zooloģiskajā dārzā.
Kā strādāt ar šo sistēmu? Vai varat dot īsu ieskatu būvniecības procesā?
Par būvniecības gaitu var saņemt konsultācijas pie mums. Bet īsumā varu pastāstīt. Vispirms ir jāsagatavo būvlaukums- jāiezīmē sienu kontūras, durvju un logu vietas. Veidņi ir jāsāk likt ar stūra bloku un jāturpina, līdz uzlikts viss perimetrs, liekos veidņu gabalus nozāģē. Veidņu iekšējā malā atzīmē iekšējo perimetru, gar kuru piestiprina dēli, kurš kalpo kā perimetra atzīme, pēc katras rindas salikšanas tajā horizontāli ieenkuro metāla armatūru. Katrā nākamajā rindā veidņus liek ar nobīdi pusbloka garumā, lai plastikas ribas veidotu vertikālas līnijas. Pēc visa stāva salikšanas veidņos vertikāli ieliek metāla armatūras. Logu un durvju aiļu izveidošana notiek, piezāģējot veidņus katrā rindā. Pēc trešās vai ceturtās veidņu rindas salikšanas no ēkas iekšpuses jāstiprina AAB sastatņu sistēma. Betonu pilda veidņos ar betona pumpja palīdzību, pirmās tiek pildītas logu ailes. Virs sienas ar enkurskrūvem pieskrūvē mūrlatu un montē pārsegumu. Ātri un vienkārši!
Linda Tunte,
www.building.lv