building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Aizvadīts zinātniskais seminārs "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai" : building.lv - par būvniecību Latvijā

Aizvadīts zinātniskais seminārs "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai"

Aizvadīts zinātniskais seminārs "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai"
Foto: Aizvadīts zinātniskais seminārs "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai"

Izglītība un zinātne Šā gada 28. augustā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā notika CFI Ekselences centra ārpuskārtas zinātniskais seminārs, kurā ar priekšlasījumu "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai (saules baterijas)" uzstājās Dr. Pauls Stradiņš (Nacionālā Atjaunojamās Enerģijas laboratorija, Kolorado, ASV), ziņo Rīgas enerģētikas aģentūras vortāls.

Šā gada 28. augustā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā notika CFI Ekselences centra ārpuskārtas zinātniskais seminārs, kurā ar priekšlasījumu "Pētnieciskie un tehnoloģiskie izaicinājumi fotovoltaiskajai industrijai (saules baterijas)" uzstājās Dr. Pauls Stradiņš (Nacionālā Atjaunojamās Enerģijas laboratorija, Kolorado, ASV), ziņo Rīgas enerģētikas aģentūras vortāls.

Priekšlasījumā tika raksturota šā brīža situācija un attīstības iespējas fotoelektrisko (saules) bateriju izstrādes un ražošanas jomā saules enerģijas izmantošanai. Pieprasījums pēc saules PV baterijām pasaulē strauji aug (40% pieaugums ASV 2007.g.). Tādēļ PV bateriju izstrādē zinātne pasaulē strādā paralēli vairākos virzienos, lai komerciāli izdevīgi risinājumi iekarotu tirgu. Vācijā PV industrijā no jauna radīto darba vietu skaits var sasniegt 160 tūkst..

PV tehnoloģijās joprojām dominē silīcija savienojumi. Savstarpēji konkurē silīcija kristāliskā un amorfā pārklājuma tehnoloģijas, kā arī nanostrukturētā Si tehnoloģijas. Silīcija ieguves pašizmaksa noteiks prioritāro metodi rūpnieciskam pielietojumam: lētākas baterijas ar zemāku lietderību - vai dārgākas ar augstāku lietderību? Mērķis ir sasniegt 1USD/W patreizējo 3 – 4 USD/W vietā. Pēdējais sasniegums efektivitātē (summārā fotonu enerģija ieejā attiecināta pret elektrisko jaudu izejā) ir 40,9%. Zinātne ir lielu izaicinājumu priekšā.

Vidējā enerģijas pieprasījuma slodze pasaulē ir 300 W/cilvēku (ASV – 1500W/cilv., Japānā 900 W/cilv., Latvijā 290 W/cilvēku).

ASV enerģijas pieprasījuma segšanai būtu nepieciešama PV bateriju platība 140 x 140 km pie saules enerģijas izmantošanas potenciāla 210 W/m². Šī platība ir aptuveni ekvivalenta visu ASV ēku jumtu kopējai platībai. Salīdzinājumam - saules enerģijas (PV) izmantošanas potenciāls Minhenē ir 130 W/m² un Rīgā 120W/m².



Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.