Ala Talkkari apkures katls - kurina granulas, akmeņogles un pat auzas

Ala Talkkari apkures katls - kurina granulas, akmeņogles un pat auzas

SIA "Deiwoss" piedāvātajiem apkures katliem kurināšanai var izmantot dažādus apkures materiālus - kokskaidu briketes, granulas, šķeldu, kūdru, akmeņogles, pat auzas. Apkures katli ir aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām - kvalitatīvi izstrādāta automātikas sistēma, kas ļauj par apkures katla darbību saņemt informāciju arī uz datoru vai telefonu.

SIA "Deiwoss" ir somu rūpnīcas Ala Talkkari dīleris Latvijā, kas ražo apkures katlus, sākot ar mazu 20 kW jaudu, ko visbiežāk uzstāda privātmājās, līdz pat lieliem 990 kW, ko uzstāda milzīgos rūpniecības uzņēmumos.
Apkures katlus izvēlas atkarībā no nepieciešamās siltuma jaudas. SIA "Deiwoss" speciālisti sniedz konsultācijas, palīdzot klientam izvēlēties apkures katlu ar piemērotāko jaudu, ko nosaka telpas lielums, kas jāapkurina.

Ala Talkkari apkures katli

Ala Talkkari ražo cietā kurināmā apkures katlus, un to jaudas diapazons ir atkarīgs no katra klienta vēlmēm un nepieciešamības. Ir mazākie malkas apkures katli ar jaudu 20 – 40 kW, katli ar automātisku kurināmā padevi 30 – 90 kW un citi līdz pat 990 kW lielai jaudai. Katliem ir automātiskas sistēmas, kas var nodrošināt patstāvīgu to darbību pat uz nedēļu un nav nepieciešams to pieskatīt katru dienu.
Atšķirībā no granulu katliem, Ala Talkkari apkures katlu kurināšanai var izmantot kokskaidu briketes, granulas, šķeldu, kūdru, akmeņogles, tai skaitā auzas.

Automātika
Ala Talkkari apkures katli ir īpaši ar izveidotajām automātikas sistēmām, kas nodrošina tā darbību.
Darbības princips:
Apkures katls strādā automātiskā režīmā. Ar kurināmā materiālu tiek piebērta pilna kurināmā tilpne, liesma uzsilda apkures katlu līdz vajadzīgajai temperatūrai, pēc tam ieslēdzas gruzdēšanas režīms. Katls ir miega režīmā un, lai liesma nenodzistu, to periodiski papildina gaisa pūsma. Kad temperatūra ir nokritusies, katls automātiski ieslēdzas, un sildīšana tiek pilnībā atsākta.
Apkures katlam var iestatīt maksimālo un minimālo temperatūru un kurināšanas intensitāti, tādējādi nav nepieciešama bieža uzraudzīšana.

Ala Talkkari apkures katlu priekšrocības
Uzņēmuma "Deiwoss" piedāvātajiem katliem ir daudz priekšrocības.

  • Pēc kurināmā materiāla īpatnībām, ir iespējams izvēlēties piemērotāko kurināmo - šķeldu, granulas, briketes, malku, ogles, auzas.
  • Pēc nepieciešamības, ir iespēja izvēlēties optimālāko kurināmā tvertnes lielumu un padeves mehānismu.
  • Kurināšanas procesu uzrauga automātika, tādēļ nav nepieciešama cilvēka klātbūtne apkures katla darbības procesā.
  • Apkures katla sistēmas problēmu gadījumos, jaunākās tehnoloģijas piedāvā saņemt ziņojumus uz mobilo telefonu vai datoru.
  • Var ierīkot apkures katla un kurināmo tvertni, kuru iespējams izvietot konteinerā un novietot atsevišķā telpā.


Apkures katli ir dažādos jaudas diapazons

"Deiwoss" piedāvā malkas katlus ar jaudu 20 – 40 kW un katlus ar automātisku kurināmā padevi 30 – 990 kW. Tiem ir papildaprīkojums - pelnu izkraušanas gliemežtransportieris, pelnu tvertne, automātiskās kontroles iekārta un arī siltā ūdens sagatavošanas iespēja.
Apkures katlus jaudas diapazonā 30 – 700 kW, var ierīkot kā konteinertipa. Konteinerā ir izvietots kurināmā katls ar automātisko kurināmā padeves mehānismu, kurināmā tilpni un automātiku. Tā ir gatava katla māja, kuru atliek pievienot caurulēm, elektrībai un pacelt skursteni, kas arī ietilpst šajā komplektā. Konteinertipa katla māju ir iespējams pārvietot un uzstādīt atsevišķi no apkurināmā objekta. Pēc klienta vēlmēm ir iespējams izvēlēties aprīkojumu.

Ala Talkkari apkures katlu klāstā ir:
1. Kurināmā padeves tvertne ar degli no 20 kW un 200 l (Veto Talkkari) līdz 60 kW un 8 m3 (Veto 8) ar iespēju papildus palielināt tvertnes tilpumu.
2. Kurināmā padeves mehānismu ar atsperu tipa irdinātāju deglim 40 – 120 kW bez kurināmā tvertnes (paredzēts stacionārai tvertnei ar tilpumu 15 – 100 m3)
3. Kurināmā padeves mehānismu ar atsperu tipa irdinātāju deglim ar kustīgiem ārdiem no 40 – 990 kW (paredzēts stacionārai tvertnei ar tilpumu 15 – 100 m3)
4. Kurināmā padeves mehānisms ar atsperi tipa irdinātājiem deglim 40 – 640 kW un tvertnes tilpumu 16 m3.

Drošība
Apkures katli ir izgatavoti no speciāla karstumizturīga tērauda – materiāls, ko pielieto augstā temperatūrā, tādēļ par uguns nedrošību nav jāsatraucas. Ja rodas problēmas, piemēram, pazūd elektrība, ar aprīkoto apkures katlu automātikas palīdzību, tās ir iespējams novērst. Šeit tiek izmantota landas zonde, kas nodrošina pilnīgu katla nobloķēšanos. Katlos, kuri nodrošina arī siltā ūdens sagādes iespējas, rezervuārā tiek automātiski izkausēts drošinātājs, kas noslāpē liesmu un neļauj iespēju tai izplesties.

Praktiska apkures materiālu ieguves pieredze Somijā
Somijā bieži kā kurināmo materiālu izmanto šķeldu ko iegūst no kokmateriāliem. Dažām zemnieku saimniecībām pieder purvi, kurā tiek iegūtas kūdras briketes. Viņiem pašiem ir iekārtas, ko piekabina traktoram, ar kurām vasaras laikā tiek izgrieztas kūdras briketes, tās izžāvētas un turpat no lauka savāktas un ziemā izmantotas apkures katlu kurināšanā. Somijā saimniecības ir 30 ha lielas un, pateicoties automātikai, ar vienu apkures katlu tiek apkurinātas gan saimniecības ēkas, gan privātmāja, kurā saimnieki paši dzīvo. Roku darbs ir minimāls.

Ir svarīgi, lai kurināmais materiāls ir sauss. Viss ir atkarīgs no materiāla siltumspējas. Protams, ir bijuši varianti, kad cilvēks mežā sacērt kokus, sašķeldo un vēlas kurināt. Diemžēl tik ātri šo materiālu kurināšanai sagādāt nevar, jo tie ir mitri. Somijā, kur apkures katls tiek kurināts ar šķeldu, materiāla sagatave ir ļoti īpatnēja. Ap Jāņiem mežā tiek nozāģēti, piemēram, lapukoki, un līdz rudenim atstāti izžūšanai. Septembra beigās somi šo koksni mežā sašķeldo, un tas ir izmantojams kurināšanai – pietiekami sauss un gatavs izmantošanai.


Raksts tapis sadarbībā ar uzņēmumu SIA "Deiwoss"
Ražotne: Rogas, Annas pagasts, Alūksnes novads.
Noliktava – veikals: Slokas iela 52, Rīga.
E-pasts: deiwoss@deiwoss.lv
www.deiwoss.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.