Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājums
Ir gandrīz neiespējami angļu interjerā atrast kailas, tikai krāsotas sienas, tapetes ir visur!
Foto: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājums; autors: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājumsIr gandrīz neiespējami angļu interjerā atrast kailas, tikai krāsotas sienas, tapetes ir visur!
Krāsas –angļu interjers ir pārpilns ar ziedu krāsām, mierīgos un košos toņos. Vienkārši interjeri maigākos toņos, košie un spilgtie toņi tradicionālākajos interjeros. Istabas tiek savstarpēji savienotas ar krāsu palīdzību, šeit nav vērojama tendence, kad katra istaba ir pilnīgi atšķirīga, šeit vērojams kopējs stils, noskaņojums un motīvi. Tīrības sajūtu virtuvē panāk ne tikai ar pedantisku kārtību, bet arī ar populāro balto sienas krāsojumu, reizēm arī baltām virtuves mēbelēm, kas, reizēm, kombinācijā ar ķirša krāsas koka akcentiem un darba virsmām rada omulīgu iespaidu. Virtuves plānojums atļauj pārredzēt arī citas telpas, piemēram, redzēt, ko viesi dara dzīvojamā istabā vai pārredzēt priekštelpu. Ļoti populāri ir, tā saucamie, atvērtie plānojumi, kad virtuve ir kopā ar dzīvojamo istabu. Krēslu pārklāji krāsas ziņā salūst ar grīdas toni, vai košākos interjeros tieši pretēji, kontrastē ar to.
Foto: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājums; autors: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājumsKrāsu paletē atrodamas arī tumšās krāsas, lielākoties ņemtas no dabas, rudens krāsas – brūnā, sarkanā, blāvs un košs kastaņa tonis, meža zaļais, krēmīgi blāvi dzeltenā un oranžā sajaukums rada siltu, mājīgu efektu . Grīdas parasti krāso tumšajos toņos, turpretī sienas gaišajos, bālajos.
Angļu stilam raksturīgas arī strīpainas tapetes, piemēram, ja ēdamistaba ir zaļos toņos, viesistabā var būt aveņu krāsas strīpainas tapetes, pie sienām zaļi, dekoratīvi šķīvji, kas papildina ēdamistabas tēmu.
Krāsu shēmas dažādas, no ļoti mierīgām, maigām, līdz košām un tumšām.
Audumi – sievišķīgie ziedu motīvi mijas ar strīpām, svītraini, rūtaini kokvilnas audumi, skotu rūtainie audumi, akcentēti ar dažādiem rotājumiem, pušķīšiem, bārkstīm, dekoriem. Raibi kokvilnas mēbeļaudumi ir galvenais spēlētājs angļu interjerā lauku mājās, piešķirot mazu devu elegances un izsmalcinātības. Akcentos bieži izmanto tādus audumus kā velvetu, tvīdu un pat ādu. Aizkari vienkārša dizaina, no viegla auduma, mazās telpās vienkrāsaini, garumā līdz palodzei un drusku zemāk, lielās jau košāki, ar lielākām apdrukām un lielākām garuma variācijām.
Māksla – tāpat angļu interjeriem raksturīgi pie sienām piekārti mākslas darbi. Ierāmēti augi, porcelāna izstrādājumi, ainavu gleznojumi koka vai viegli apzeltītos rāmjos. Gleznojumi uz koka grīdas reizēm mākslu novieto zem mūsu kājām. Ļoti izplatīti ir ne tikai ainavu gleznojumi tāpat sastopami mākslas darbi ar medību un zirgu jāšanas motīviem.
Foto: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājums; autors: Angļiem nav raksturīgs minimālisms - turpinājumsAksesuāri – sudraba rāmji fotogrāfijām, kristāla svečturi un vāzes, pildītas ar svaigiem ziediem. Spilveni ziedu motīvos, košas, pašdarinātas grīdsegas, dīvānu pārklāji, kuri parasti izskatās kā dzimtas mantojums, seni un jau novalkāti, bet ar savu vēsturi un īpašumu mājinieku acīs. Rakstainas tapetes, šablonkrāsojumi uz sienām. Ziedu motīvi sastopami arī tapetēs. Aksesuāri ir visdažādāko veidu un sastopami gandrīz visās telpās, par tiem šajā interjerā var kalpot pat vara katliņi virtuvē. Dzīvojamā istabā ziedu motīvu tapetes vai botāniski mākslas darbi mijas ar dzelzs sienas svečturiem. Apaļi, ovāli spoguļi piešķir telpai dziļuma ilūziju. Sastopami aksesuāri no Āzijas, Āfrikas vai citām Britu impērijas daļām, iegūstot mājīgu stilu sajaukumu. Tradicionālās angļu kolekcijas ietver senus porcelāna izstrādājumus, kristāls, sudrabs. Daudz ierāmētu mākslas darbu, fotogrāfiju.
Mēbeles – antīkas un pēc pasūtījuma gatavotas, lielākoties no koka. Dzīvojamās istabās tradicionāli ir sekretariāts, bufete, kumode, grāmatu skapis un kafijas galdiņš. Ozols, priede, sarkankoks un riekstkoks ir populārākie risinājumi. Mīksti, viegli, ērti un polsterēti dīvāni, ziedu motīvu audumi, spilveni. Tādi materiāli kā koks, misiņš un dzelzs ir atslēgas elementi šajos interjeros.
Krēsliem ēdamistabā nebūt nav vienmēr jābūt viena stilā, šajā jomā var valdīt stilu sajaukums, kurš angļu stilam raksturīgs.
Nav viennozīmīgas receptes ar konkrētiem stila elementiem, kuru varētu ņemt kā dogmatisku piemēru angļu interjeram, jo kā jau minējām angļiem raksturīgs daudzu stilu sajaukums. Iespējams, ka no veidojot savu interjeru, varat radīt savu eklektiku, no sev tīkamākajiem stiliem izvēloties pašus interesantākos akcentus un saliekot tos kopā. Tāpat, fakts, ka mājās ir kamīns, nenorāda uz angļu interjera klātbūtni, ko kamīns ir izplatīts arī franču un itāļu interjeros. Iespējams, ka kādam, kurš šobrīd plāno savas dzīvojamās istabas remontu, šīs angļu eklektiskās idejas noderēs iedvesmai. Lai izdodas!