Ar ko atšķiras piekaramie un nostiepjamie griesti? Kādos gadījumos kuri ir piemērotāki?
Foto: Ar ko atšķiras piekaramie un nostiepjamie griesti? Kādos gadījumos kuri ir piemērotāki?; autors: Ar ko atšķiras piekaramie un nostiepjamie griesti? Kādos gadījumos kuri ir piemērotāki?www.building.lv atbild:
Plašu informāciju par abu šo griestu veidiem sniedz kompānija Brūvers. Šobrīd eksistē dažādas griestu apdares tehnoloģijas. Joprojām nereti tiek izmantota griestu krāsošana un tapsēšana, taču aktuālas ir arī sarežģītākas tehnoloģijas.
Nostiepjamos griestus gatavo no speciālas PVH plēves, kura stiprinās uz apmalītes, kas ir gatavota no PVH profila vai alumīnija. Griestus no vinila plēves pa visu perimetru uzkarsē, kā rezultātā tie iegūst līdzena audekla izskatu. Tāpat eksistē arī griestu audekls uz auduma pamata, kas stiprinās bez sakarsēšanas. Nostiepjamie griesti parasti sastāv no vesela audekla gabala vai vairākiem, ja telpas izmērs ir salīdzinoši liels.
Savukārt piekaramo griestu pamatā ir karkasa konstrukcija, uz kuras stiprinās atsevišķi moduļi. Atkarībā no moduļu tipa, izšķir ģipškartona, latiņu paneļu, šūnu vai flīžu piekaramos griestus.
Izdarot izvēli par labu vienam no šiem veidiem, jāņem vērā telpas raksturs. Nostiepjamie griesti vairāk piemēroti elitāru interjeru apdarei, tos nedrīkst izmantot ārtelpām, jo zemākās temperatūrās audums zaudē savas īpašības, var kļūt trausls.
Nostiepjamie griesti nav ieteicami, ja var rastie nepieciešamība pakļūt zem virsējā slāņa, lai piekļūtu virsgriestu telpai vai tml., jo tad griesti pēc tam būs jāveido pa jaunu, tie nav remontējami. Piekaramie griesti (gan ne visi to veidi) piemēroti arī ārtelpām, tiem nav tik augstas prasības. Nostiepjamo griestu izmaksas ir nedaudz augstākas, taču tie rada mājīgu noskaņu, tiem ir plašas dizaina iespējas, kāpēc īpaši piemēroti dzīvojamām telpām.